Płyny do soczewek kontaktowych EyeEye

Holenderska firma Barnaux jest producentem marki EYEYE, w której skład wchodzą soczewki kontaktowe oraz płyny pielęgnacyjne. Jeśli jesteśmy użytkownikami szkieł wielokrotnego użytku, potrzebujemy preparatu do czyszczenia soczewek.

Więcej ›

Pacjent nie może sobie pozwolić na żadne zaniedbania w kwestii prawidłowej pielęgnacji szkieł kontaktowych. Wiąże się to z poważnym ryzykiem wystąpienia infekcji i zakażeń narządu wzroku. Kontaktów nie można czyścić nieprzeznaczonymi do tego preparatami, wodą, czy mydłem, gdyż niszczy to ich naturalne właściwości. Płyny do soczewek EYEYE zapewniają kompletny system pielęgnacji zarówno soczewek twardych gazoprzepuszczalnych, jak i miękkich (silikonowo-hydrożelowych i hydrożelowych).

Jak używać płynu EYEYE?

Na ulotce dołączonej do każdego płynu znajdziemy dokładną instrukcję, jak należy go używać. Istnieje jedna reguła, według której zaleca się pielęgnować soczewki, jednak każdy producent czasem nieco ją modyfikuje lub wprowadza nowe rozwiązania. Płyny do soczewek miękkich EYEYE I-Comfort i EYEYE All in One powinny być stosowane tradycyjnie: metodą pocierania i płukania. Soczewki po wyczyszczeniu i przepłukaniu wkładamy do pojemnika wypełnionego płynem na minimum 6 godzin. Nieco inaczej wygląda pielęgnacja za pomocą płynu EYEYE MonoSept, który zawiera w składzie nadtlenek wodoru. Należy zapoznać się z tym procesem przed użyciem, gdyż niewłaściwe postępowanie grozi uszkodzeniem rogówki.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek EYEYE?

Warto używać płynów pielęgnacyjnych tej marki, gdyż pacjent otrzymuje naprawdę szeroki wybór. Marka ma w swoim asortymencie preparaty do czyszczenia i dezynfekcji soczewek twardych oraz miękkich. Dla użytkowników szkieł o dłuższym okresie wymiany stworzyła specjalny płyn EYEYE MonoSept. Dodatkowo znajdziemy również kilka produktów pielęgnujących twarde oraz gazoprzepuszczalne soczewki, co dziś już rzadko się zdarza. Wszystkie płyny są wielofunkcyjne, jednocześnie czyszczą, płuczą, dezynfekują, nawilżają, odbiałczają oraz przechowują szkła. Zapewniają ochronę antybakteryjną, naturalne nawilżenie oraz bezpieczeństwo oczu i środowiska.