Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
4 370
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe sferyczne

Soczewki kontaktowe w naszym sklepie korygują wszystkie wady wzroku. Do najpopularniejszych wad należy astygmatyzm, krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz starczowzroczność. Zaburzenia te można korygować, stosując soczewki sferyczne, toryczne lub progresywne. Pierwsze z nich należą do najpopularniejszych, są one jednoogniskowe, mają taką samą grubość i zazwyczaj posiadają identyczną liczbę dioptrii w dwóch szkłach.

Wyróżniamy również soczewki kolorowe, które stosuje się zarówno w wersji korekcyjnej, jak i plano (0 D). Szkła dzielimy także na tryb noszenia – jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne(konwencjonalne) oraz tryb wymiany – dzienne i całodobowe. Doboru korekcji dokonuje okulista lub optometrysta. My pomożemy wybrać soczewki odpowiednie do stwierdzonej wady.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki sferyczne

Jest 120 produktów.

Pokazano 1-12 z 120 pozycji

Oferta soczewek sferycznych

Soczewki sferyczne są najbardziej uniwersalne, co wpływa na duży wybór. Kolory, marki, moc, krzywizna oraz cena – korzystając z filtrów w naszym sklepie internetowym łatwo wybrać interesujące szkła.

1. Soczewki sferyczne evO2lution

Soczewki kontaktowe evO2lution posiadają optymalny moduł sztywności i unikalny profil krawędzi, a to ułatwia zakładanie i ściąganie oraz zapobiega uczuciu piasku w oczach. W ich ofercie są szkła miesięczne, wykonane z silikonu i hydrożelu, czyli innowacyjnego materiału, który cechuje się wysoką tlenoprzepusczalnością i uwodnieniem. Producent posiada też jednodniowe soczewki kontaktowe, zawierające 58% wody i filtr UV.

2. Soczewki sferyczne Johnson & Johnson

Johnson & Johnson jako pierwszy wprowadził na rynek szkła jednorazowe. Marka ACUVUE posiada soczewki jednodniowe, do których produkcji zastosowano technologię Zintegrowanej Łzy – polega ona na użyciu cząsteczek podobnych do ludzkich łez, dzięki którym soczewka naturalnie łączy się z filmem łzowym i w efekcie doskonale nawilża oko.

3. Soczewki sferyczne Alcon

Alcon to globalna firma z wieloletnią tradycją. Ich produkty są sprzedawane w niemalże 200 krajach, a w ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się ich marki: Air Optix – miesięczne soczewki kontaktowe, które zarówno korygują wadę wzroku, jak i zapewniają właściwe nawilżenie. Dailies – jednodniowe szkła hydrożelowe o bardzo wysokim poziomie wody (aż 69%). Freshlook – soczewki sferyczne, zapewniające jednocześnie korekcję i kolor.

4. Soczewki sferyczne Bausch&Lomb

Firma ta jest właścicielem pierwszych na świecie soczewek miękkich. Szkła PureVision zawierają wysoki poziom tlenotransmisyjności i można je nosić przez całą dobę. W skład ich oferty wchodzą również soczewki Ultra zalecane użytkownikom komputerów, ze względu na dużą tlenoprzepuszczalność i wysokie uwodnienie oraz BioTrue, czyli jednodniowe soczewki sferyczne, których wysokie uwodnienie sięga aż 78%, czyli dokładnie tyle, ile znajduje się w rogówce ludzkiego oka.

5. Soczewki sferyczne Cooper Vision

Soczewki Biofinity, Clariti, Proclear, MyDay, Zero 6, Biomedics, Live – to aż 7 marek jednego producenta, który tworzy szkła kontaktowe dla każdego typu wady i każdego typu klienta. Bogata oferta w sklepie z soczewkami obejmuje szkła w trybie noszenia jednodniowym oraz miesięcznym.

6. Soczewki sferyczne Menicon

Producent ten posiada miesięczne i jednodniowe soczewki kontaktowe marki Miru. Są to komfortowe szkła silikonowo-hydrożelowe o cienkich krawędziach, ułatwiających aplikację.

7. Soczewki sferyczne Zeiss

Zeiss posiada popularne szkła miesięczne oraz rzadziej spotykane - kwartalne. Do wykonania soczewek stosuje się technologię BioLens i materiały hydrożelowe, które zapewniają odpowiednie nawilżenie i wysoką zdolność wiązania wody – co powoduje, że oczy się nie przesuszają, a produkt polecany jest alergikom.

8. Soczewki sferyczne Horien

Ten producent posiada szkła kontaktowe miesięczne oraz jednodniowe. Są to hydrożelowe soczewki wykonane z materiału Methafilcon. Zapewniają one duże nawilżenie oka i chronią je przed wysychaniem. Posiadają jasnoniebieskie zabarwienie, co ułatwia aplikację, a filtry UV wspomagają ochronę przed promieniowaniem.

9. Soczewki sferyczne Barnaux

Soczewki kontaktowe Barnaux zalecane są alergikom i osobom z nadwrażliwością oczu, ponieważ do ich produkcji stosowany jest materiał hipoalergiczny z biokomponentami. Zapewnia on dodatkowe nawilżenie i tym samym, zwiększa komfort użytkowania.

Pielęgnacja soczewek sferycznych

Kontaktowe soczewki sferyczne wielokrotnego użytku wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zajmuje to krótką chwilę, a znacząco wpływa na komfort użytkowania i pomaga właściwie dbać o oczy.

1. Zawsze myj ręce przed wyjęciem soczewek.

2. Wyczyść soczewki od razu po ich ściągnięciu. Jednorazowe szkła możesz wyrzucić.

3. Do pielęgnacji soczewek oraz pojemnika nie używaj wody z kranu. Ta może być zanieczyszczona, co w konsekwencji może doprowadzić do zakażenia lub uszkodzenia oczu.

4. Wyczyść pojemnik na soczewki dedykowanym płynem dezynfekującym.

5. Niewielką ilością płynu wyczyść soczewkę, delikatnie pocierając ją palcem.

6. Wypłucz soczewkę w tym samym płynie i umieść ją w czystym pojemniku.

7. Powtórz tę czynność dla drugiej soczewki.

Sklep z soczewkami

Soczewki sferyczne to najbardziej popularna gruba wśród szkieł, ponieważ to na nie występuje największe zapotrzebowanie. Jest to wyrób medyczny i musi odpowiadać stwierdzonym zaburzeniom wzroku. W naszym sklepie z soczewkami znajdują się produkty w atrakcyjnych cenach, które korygują wady, poprawiają komfort widzenia i pozwalają na zmianę koloru oczu. Sprawdź całą ofertę i znajdź szkła kontaktowe dla siebie.

FAQ - Soczewki sferyczne

Co to są soczewki sferyczne?
Soczewki sferyczne - co to znaczy? Określenie soczewki kontaktowe sferyczne dotyczy soczewek jednoogniskowych, które korygują krótkowzroczność (moce minusowe) lub nadwzroczność (moce plusowe). Soczewki sferyczne to zdecydowanie najczęściej stosowany rodzaj soczewek kontaktowych. Więcej na temat soczewek sferycznych na blogu.
Czym się różnią soczewki sferyczne od asferycznych?
Często można się spotkać z określeniami soczewki sferyczne i asferyczne. W tym przypadku soczewki sferyczne to takie, które w części peryferyjnej mają wyższą moc niż w centrum. Z kolei w soczewkach asferycznych moce rozłożone są równomiernie na całej powierzchni i dzięki temu lepiej ogniskują światło, zapewniając wyraźniejsze widzenie.
Czym się różnią soczewki sferyczne od torycznych?
Różnica między soczewkami sferycznymi a torycznymi polega przede wszystkim na ich przeznaczeniu. W zależności od mocy soczewki sferyczne korygują tylko krótkowzroczność lub nadwzroczność, natomiast soczewki toryczne korygują też astygmatyzm. Budowa soczewki sferycznej przypomina wycinek kuli, natomiast soczewki toryczne mają kształt torusa, a więc przeciętego wzdłuż obwarzanka.
Ile kosztują soczewki sferyczne? Jaka jest cena soczewek sferycznych?
Soczewki sferyczne dostępne są w różnych cenach. Pod względem ekonomicznym najlepiej wypadają soczewki wielokrotnego użytku. Przykładowo za opakowanie 6 sztuk soczewek sferycznych miesięcznych zapłacimy między 35 a 100 zł, natomiast za opakowanie 6 sztuk soczewek sferycznych dwutygodniowych od 65 do 100 zł. Najwyższe koszty są przy soczewkach sferycznych jednodniowych - cena to od 45 do 100 zł za opakowanie 30 sztuk. Więcej na temat cen soczewek na blogu.
Soczewki sferyczne a cylindryczne – które wybrać? Soczewki sferyczne a cylindryczne - różnica
Soczewki cylindryczne to potoczna nazwa soczewek torycznych. A zatem, tak jak zostało to opisane wyżej, osoba ze stwierdzonym astygmatyzmem powinna wybrać soczewki toryczne (oczywiście takie, które zaleci okulista lub optometrysta po przeprowadzonym badaniu wzroku). Z kolei krótkowidz lub dalekowidz wybierze soczewki sferyczne.
Dla kogo są soczewki sferyczne?
Sferyczne soczewki kontaktowe przeznaczone są do korekcji wzroku przez osoby ze stwierdzoną krótkowzrocznością (tzw. krótkowidzów) lub nadwzrocznością (dalekowidzów). Soczewki polecane są dla osób, którym zależy na wygodzie oraz tym, którzy z różnych względów nie chcą nosić okularów korekcyjnych.
Soczewki sferyczne czy progresywne?
Różnica między soczewkami sferycznymi a progresywnymi polega na tym, że pierwsze z nich są jednoogniskowe, a drugie wieloogniskowe. Soczewki progresywne(Zobacz) przydadzą się zatem wtedy, jeśli mamy problem z poprawnym widzeniem z różnych odległości, co jest objawem prezbiopii - zaburzeń akomodacji pojawiających się wraz z wiekiem.
Jakie są kolory soczewek sferycznych?
Większość soczewek kontaktowych jest bezbarwna lub ma delikatne jasnoniebieskie zabarwienie ułatwiające zakładanie, ale niemające wpływu na kolor oczu. Istnieją jednak soczewki sferyczne kolorowe(Zobacz), które oprócz korekcji wzroku pozwalają zmienić kolor tęczówki np. na zielony, niebieski, szary, piwny, brązowy, miodowy, fioletowy, szafirowy, turkusowy.