Filtry

Filtruj według

Marka
więcej ... mniej
Cena
17 34

Płyny do soczewek kontaktowych Zero Seven

ZERO SEVEN jest producentem płynów do soczewek kontaktowych. Każdy pacjent, który używa lub zamierza używać szkieł wielokrotnego użytku, tj. miesięcznych, dwutygodniowych, kwartalnych, czy rocznych, musi posiadać taki preparat.

Więcej ›

Sprawdź nasze Zero Seven

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Jest to jednocześnie minimum i maksimum pielęgnacyjne – płyn do soczewek ZERO SEVEN jest wielofunkcyjny. Za jego pomocą możemy wyczyścić, wypłukać, zdezynfekować, nawilżyć oraz przechowywać kontakty. Wszystko to odbywa się w trakcie jednego procesu, który ma miejsce zazwyczaj pod koniec dnia, po zdjęciu soczewek kontaktowych z oczu.

Stosowanie płynów ZERO SEVEN

Oprócz płynu, do pełnej pielęgnacji szkieł kontaktowych potrzebujemy także pojemniczka na soczewki. Ten jednak dołączany jest do preparatu, więc nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. Specjalny antybakteryjny pojemnik służy do przechowywania soczewek w nocy – napełnia się go płynem wielofunkcyjnym, a następnie wkłada weń kontakty. Taki rodzaj przechowywania soczewek sprawia, że kiedy zakładamy je rankiem na oczy, są optymalnie nawilżone oraz zdezynfekowane. Dzięki temu zwiększamy komfort noszenia szkieł w ciągu dnia, a także eliminujemy ryzyko podrażnień oraz infekcji oczu. Płyny do soczewek ZERO SEVEN możemy stosować także w inny sposób - 5-minutowy. Polega on na około 10 sekundowym czyszczeniu mechanicznym szkieł, a następnie włożeniu ich na 5 minut do pojemnika.

Dla kogo płyny do soczewek ZERO SEVEN?

Płyn nadaje się dla wszystkich użytkowników soczewek kontaktowych miękkich (silikonowo-hydrożelowych oraz hydrożelowych). Doskonale czyści, dezynfekuje oraz nawilża, a jego działanie opiera się na podwójnym systemie nawilżania HPMC + D-sorbitol. Dodatkowo płyny do soczewek ZERO SEVEN nie wymagają mechanicznego czyszczenia (system NO RUB). Po zdjęciu soczewek z oczu, wystarczy włożyć je do pojemnika wypełnionego płynem. Jeśli zaś zdarzy się wypadek, jak na przykład wypadnięcie szkieł z oczu, można wyczyścić kontakty mechanicznie (poprzez pocieranie). Następnie wystarczy włożyć je do pojemnika jedynie na 5 minut. Po tym czasie soczewki będą się już nadawały do ponownego użycia.