Płyny do soczewek kontaktowych EyeSee

Istniejąca od 2002 roku firma EYE SEE posiada ofertę płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz kropli nawilżających do oczu. Preparaty te wspomagają proces użytkowania szkieł, w niektórych przypadkach są zaś niezbędne.

Więcej ›

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jeśli pacjent nosi kontakty miesięczne, dwutygodniowe, roczne, czy kwartalne (czyli wielokrotnego użytku), musi zadbać o pielęgnację soczewek. W przeciwnym razie naraża swój narząd wzroku na infekcje, a w cięższych przypadkach nawet uszkodzenie. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś przez miesiąc codziennie zakłada tę samą koszulę – niepraną, nieprasowaną, nie odświeżaną w żaden sposób. Nie jest to zbyt przyjemna wizja – proszę zatem odnieść tę sytuację do soczewek kontaktowych. Zaniedbania w pielęgnacji są przejawem braku higieny, a gromadzone na powierzchni szkieł zabrudzenia, bakterie i osady mają styczność bezpośrednio z okiem. Płyny do soczewek kontaktowych EYE SEE pomagają skutecznie oczyścić szkła miękkie ze wszelkich drobnoustrojów.

Jak używać płynu EYE SEE?

Pielęgnacja soczewek kontaktowych powinna rozpoczynać się wieczorem, po każdym zdjęciu szkieł. Wtedy też napełniamy umyty pojemnik na soczewki porcją płynu do soczewek EYE SEE. Szkła (po kolei: najpierw prawe, później lewe) kładziemy na otwartą dłoń. Dodajemy kilka kropel płynu pielęgnacyjnego i zaczynamy czyszczenie mechaniczne, które polega na delikatnym pocieraniu dwóch stron soczewek. Potem płuczemy szkła nową porcją płynu i wkładamy do odpowiedniej komory pojemnika, po czym szczelnie zamykamy. Soczewki powinny być zanurzone w płynie przynajmniej przez 6 godzin, jednak najlepiej by była to cała noc.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek EYE SEE?

Płyn jednocześnie spełnia kilka funkcji: czyści, dezynfekuje, nawilża, oczyszcza i przechowuje kontakty. Do całej pielęgnacji soczewek wystarczy nam jedna buteleczka takiego płynu na 3 miesiące (ok. 360 ml). Efekty jednak są bardzo widoczne – poprawia się komfort noszenia szkieł, nasze oczy dłużej pozostają nawilżone, a soczewki nie powodują podrażnień. Płyn jest również bardzo pomocny wtedy, kiedy przez przypadek upuścimy soczewkę. Wtedy nie ma innego wyjścia, jak czyszczenie i przepłukanie szkieł świeżą porcją preparatu.