Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
49 240
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe Air Optix

Wśród oferowanych przez nasz sklep soczewek znajdziecie jedynie oryginalne produkty, pochodzące od renomowanych producentów z całego świata. Większość z nich przechowujemy w naszym magazynie, lecz trzeba mieć na uwadze, iż szkła specjalistyczne, o nietypowych parametrach, sprowadzamy bezpośrednio od producentów. Z tego względu niektóre produkty wysyłamy błyskawicznie, tego samego dnia, którego zostało złożone zamówienie, na inne niestety sami musimy poczekać. W naszym asortymencie znajdują się jednak wszystkie dostępne na polskim rynku soczewki kontaktowe. Jednymi z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kontaktów są te wychodzące spod marki Air Optix, stworzonej przez firmę Alcon.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Soczewki Air Optix

Soczewki Air Optix to jedna z trzech rodzin kontaktów wprowadzonych na rynek przez firmę Alcon, obok Dailies i FreshLook. Te pierwsze to miesięczne szkła kontaktowe, silikonowo-hydrożelowe, korygujące takie wady wzroku jak krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię. Przeznaczone są do użytku w trybie dziennym, przedłużonym oraz ciągłym (całodobowym). Te ostatnie, Air Optix Night&Day, to chyba najbardziej znane soczewki używane w systemie dzień&noc. Wśród szkieł opisywanej marki znajdziemy również kosmetyczne, zmieniające kolor oczu. Jako że cała rodzina kontaktów służy do wielokrotnego użytku, wymaga stosowania płynu pielęgnacyjnego oraz pojemnika na soczewki. Firma Alcon niedawno wprowadziła na rynek soczewki Air Optix z formułą nawilżającą HydraGlyde.

Plusy soczewek

Największą zaletą soczewek są ich znakomite właściwości, które przekonały do siebie miliony pacjentów na świecie. Mało tego, szkła są bardzo często rekomendowane przez okulistów i optometrystów. Są uniwersalne i nowoczesne, producentom podczas ich tworzenia zależało przede wszystkim na uzyskaniu wysokiej przepuszczalności tlenu. Ten czynnik sprawia zaś, że szkła są w 100% przystosowane do współczesnego trybu życia, z uwzględnieniem nieustannego korzystania z ekranów. W soczewkach Air Optix oczy nie są zmęczone, ani zaczerwienione, można także zrezygnować z używania okularów do pracy. Oprócz wysokiej transmisji tlenu, szkła cechują się także wysokim poziomem uwodnienia, co powoduje, iż nie są wyczuwalne na oczach.

Dla kogo są szkła kontaktowe?

Soczewki dedykowane są krótkowidzom, dalekowidzom, astygmatykom, prezbiopom, a nawet osobom bez wady wzroku! Soczewki Air Optix Colors, zmieniające kolor oczu, występują w wersji z korekcją oraz bez korekcji (0.00 D). Jako że wszystkie szkła przeznaczone są do wielokrotnego użytku z miesięcznym okresem wymiany, wymagają restrykcyjnej higieny. Tę zaś warunkuje prawidłowa pielęgnacja, składająca się z czyszczenia, dezynfekcji, płukania, przechowywania oraz nawilżania. Wszystko to robimy za pomocą jednego płynu wielofunkcyjnego, który możemy zakupić w pojemności 100 ml360 ml lub 500 ml. Proces pielęgnacji soczewek miesięcznych nie jest jednak trudny i poradzą sobie z nim nawet nowicjusze w zakresie użytkowania szkieł. Dla osób szczególnie wygodnych firma Alcon wyprodukowała szkła całodobowe, w których można spać (oczywiście za zgodą specjalisty).

Soczewki Air Optix, które oferujemy:

AIR OPTIX AQUA – soczewki silikonowo-hydrożelowe miesięczne, korygujące sferyczne wady wzroku. Jedne z najpopularniejszych na całym świecie, o doskonałym uwodnieniu i tlenoprzepuszczalności.

AIR OPTIX NIGHT & DAY AQUA – soczewki silikonowo-hydrożelowe przeznaczone do użytku w trybie całodobowym do 30 dni i nocy.

AIR OPTIX FOR ASTIGMATISM – soczewki silikonowo-hydrożelowe korygujące astygmatyzm.

AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL – soczewki silikonowo-hydrożelowe miesięczne przeznaczone dla osób zmagających się ze starczowzrocznością.

AIR OPTIX COLORS – innowacyjne kolorowe soczewki kontaktowe wyprodukowane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Wysoko tlenoprzepuszczalne.

AIR OPTIX PLUS HYDRAGLYDE – soczewki sferyczne silikonowo-hydrożelowe. Nowocześniejsza wersja szkieł Air Optix Aqua wzbogacona o formułę nawilżającą HydraGlyde.

AIR OPTIX PLUS HYDRAGLYDE FOR ASTIGMATISM - nowocześniejsza wersja torycznych soczewek Air Optix for Astogmatism.

AIR OPTIX PLUS HYDRAGLYDE MULTIFOCAL - unowocześniona wersja soczewek wieloogniskowych Air Optix Aqua Multifocal.