Płyny do soczewek kontaktowych Zeiss/Wohlk

ZEISS to międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w branży optycznej oraz optoelektronicznej. Produkcja soczewek kontaktowych oraz związanych z nimi akcesoriów jest tylko niewielkim ułamkiem całej działalności firmy.

Więcej ›

Sprawdź nasze Zeiss/Wöhlk

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Ta zaś głównie znana jest z wytwarzania technologii pomiarowej, mikroskopów, kamer, obiektywów do aparatów fotograficznych oraz soczewek okularowych. Jednak renoma, jaką posiada firma na świecie, zachęca tysiące pacjentów do korzystania także z wyrobów kontaktologicznych producenta. Te zaś wytwarzane są z dbałością o najmniejsze szczegóły oraz troską o bezpieczeństwo pacjenta. Aby bezpiecznie korzystać ze szkieł wielokrotnego użytku, należy stosować jeden z płynów do soczewek kontaktowych ZEISS.

Jak używać płynu ZEISS?

Oferta płynów pielęgnacyjnych przedsiębiorstwa jest dość szeroka i zróżnicowana. Znajdziemy tu między innymi preparat do czyszczenia soczewek miękkich, twardych, gazoprzepuszczalnych, bazujący na wodzie utlenionej oraz wiele innych. W zależności od produktu musimy dobrać odpowiedni system pielęgnacji naszych szkieł kontaktowych. W niektórych przypadkach możliwe jest bezpośrednie nałożenie na oko soczewki świeżo wyczyszczonej płynem, w innym nie. Płyn Peroxid zawiera na przykład w swoim składzie wodę utlenioną i musi być stosowany w połączeniu z tabletkami neutralizującymi. Szkła można założyć na oczy dopiero wtedy, gdy roztwór, w którym przechowujemy soczewki, zmieni kolor na żółty. Przed użyciem każdego z płynów należy dokładnie przeczytać dołączoną do niego ulotkę, a następnie zastosować się do zawartej w niej instrukcji.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek ZEISS?

Płyny są wielofunkcyjne, a więc jednocześnie czyszczą, dezynfekują, nawilżają oraz usuwają z powierzchni szkieł osady białkowe. Są absolutnie niezbędne w codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Zapobiegają infekcjom oka spowodowanym zarazkami, wirusami oraz bakteriami znajdującymi się na kontaktach. Płyny są delikatne, nie podrażniają oczu, ani nie wywołują reakcji alergicznych. Pacjenci z problemem suchych oczu powinni zdecydować się na Peroxid Wohlk, który nie posiada w składzie konserwantów, a dodatkowo zawiera witaminę B2.