Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
8 351
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Soczewki Kontaktowe

Współczesne soczewki kontaktowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną cieszyć się „niewidoczną” korekcją swojego wzroku. Wielu z nas nie lubi lub czasem nie może nosić tradycyjnych okularów, które w pewnych sytuacjach mogą utrudniać nam wykonywanie różnych czynności. Na kontaktowe.pl znajdziesz zdecydowaną większość dostępnych obecnie soczewek, dzięki czemu bez problemu wybierzesz swoją ulubioną markę i producenta.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji, które pomogą Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Pamiętaj jednak, aby przed pierwszą aplikacją lub każdorazową zmianą marki wybrać się z wizytą do specjalisty optometrysty lub okulisty. Optometrysta dopasuje Ci soczewki oraz ich parametry, a także dokładnie poinstruuje, jak należy je zakładać oraz profesjonalnie pielęgnować.

Czym są soczewki kontaktowe?

Powszechnie lubiane soczewki posiadają bardzo cieniutką powierzchnię o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu łatwo przylegają one do ludzkich oczu. Przy jej produkcji używa się bezbarwnego, lekko zabarwionego lub kolorowego materiału, w zależności od modelu, na który się zdecydujemy. Kontaktowe soczewki pozwalają nam skorygować wadę wzroku w praktycznie niezauważalny sposób, dzięki czemu mogą one stanowić świetną alternatywę dla okularów.

Współcześnie najbardziej popularnymi szkłami kontaktowymi są tzw. soczewki miękkie. Charakteryzują się one bardzo elastycznym i delikatnym materiałem wykonania, który dla wyższego komfortu użytkowania posiada wysokie parametry nawilżenia.

Krótka historia soczewki kontaktowej

Może się wydawać, że soczewka kontaktowa jest stosunkowo młodym rozwiązaniem, jednak jak wskazuje historia, jej pierwszymi projektami zajmował się nie kto inny, jak sam Leonardo da Vinci, który upatrywał w nich wiele niespotykanych wówczas możliwości korekcji oraz leczenia ludzkiego wzroku. Tematem soczewek zajął się również Kartezjusz oraz wielu innych myślicieli, lekarzy i naukowców. Jednak ten pierwszy, w pełni funkcjonalny prototyp wykorzystany został przez niemieckiego specjalistę od obróbki szkła — Friedricha Anton Müllera, który wykonał ją na zlecenie lekarza prowadzącego pacjenta z zaćmą.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Najczęściej, soczewki kontaktowe są wybierane przez użytkowników posiadających różnego rodzaju wady wzroku i takie też było ich pierwotne przeznaczenie. Jednak wraz z postępującym rozwojem technologicznym możemy wyróżnić szkła podkreślające lub całkowicie zmieniające kolor tęczówki. Dzięki tej właściwości możemy diametralnie zmienić swoje oblicze, nadając swoim oczom wyjątkowego blasku lub całkowicie nowego wyglądu.

Najczęściej stosowany podział soczewek jest używany w odniesieniu do szkieł korekcyjnych mających na celu poprawić nasze pole i ostrość widzenia. I tak na rynku spotkamy soczewki:

  • sferyczne – przeznaczone dla osób ze sferycznymi wadami wzroku
  • toryczne – przeznaczone dla pacjentów, u których stwierdzono astygmatyzm
  • multifokalne – przeznaczone dla osób wymagających korekcji do dali i bliży.

Innym podziałem, jaki można zastosować, jest tryb wymiany soczewki wskazujący na okres, w jakim można je nosić. Pod tym względem możemy wyróżnić:

Zdecydowaną większość soczewek kontaktowych powinniśmy codziennie (z wyjątkiem trybu całodobowego) zdejmować na noc, aby nasze oczy mogły odpocząć i odpowiednio nawilżyć się podczas snu. Warto też pamiętać o cyklicznej pielęgnacji soczewek, do której mogą posłużyć specjalne płyny dostępne również za pośrednictwem naszego sklepu. - Sprawdź naszą ofertę płynów do soczewek tutaj.

Kontaktowe szkła dostępne za pośrednictwem naszego sklepu są produktami w pełni bezpiecznymi pochodzącymi od najbardziej znanych producentów produkujących soczewki. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że szkła oraz płyny do ich pielęgnacji zakupione za pośrednictwem naszej platformy będą zawsze bezpieczne i w pełni komfortowe dla waszych oczu.