Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
4 520
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Soczewki Kontaktowe

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki Kontaktowe

Jest 200 produktów.

Pokazano 1-12 z 200 pozycji

Soczewki kontaktowe ✅ Atrakcyjne ceny ✅ Dogodne formy płatności ✅ Liczne promocje i wyprzedaże ➤ Sprawdź soczewki kontaktowe w sklepie internetowym kontaktowe.pl.

Współczesne soczewki kontaktowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną cieszyć się „niewidoczną” korekcją swojego wzroku. Wielu z nas nie lubi lub czasem nie może nosić tradycyjnych okularów, które w pewnych sytuacjach mogą utrudniać nam wykonywanie różnych czynności. Na kontaktowe.pl znajdziesz zdecydowaną większość dostępnych obecnie soczewek, dzięki czemu bez problemu wybierzesz swoją ulubioną markę i producenta.

Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji, które pomogą Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Pamiętaj jednak, aby przed pierwszą aplikacją lub każdorazową zmianą marki wybrać się z wizytą do specjalisty optometrysty lub okulisty. Optometrysta dopasuje Ci soczewki oraz ich parametry, a także dokładnie poinstruuje, jak należy je zakładać oraz profesjonalnie pielęgnować.

Czym są soczewki kontaktowe?

Powszechnie lubiane soczewki posiadają bardzo cieniutką powierzchnię o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu łatwo przylegają one do ludzkich oczu. Przy jej produkcji używa się bezbarwnego, lekko zabarwionego lub kolorowego materiału, w zależności od modelu, na który się zdecydujemy. Kontaktowe soczewki pozwalają nam skorygować wadę wzroku w praktycznie niezauważalny sposób, dzięki czemu mogą one stanowić świetną alternatywę dla okularów.

Współcześnie najbardziej popularnymi szkłami kontaktowymi są tzw. soczewki miękkie. Charakteryzują się one bardzo elastycznym i delikatnym materiałem wykonania, który dla wyższego komfortu użytkowania posiada wysokie parametry nawilżenia. 

Krótka historia

Może się wydawać, że soczewka kontaktowa jest stosunkowo młodym rozwiązaniem, jednak jak wskazuje historia, jej pierwszymi projektami zajmował się nie kto inny, jak sam Leonardo da Vinci, który upatrywał w nich wiele niespotykanych wówczas możliwości korekcji oraz leczenia ludzkiego wzroku. Tematem szkieł kontaktowych zajął się również Kartezjusz oraz wielu innych myślicieli, lekarzy i naukowców. Jednak ten pierwszy, w pełni funkcjonalny prototyp wykorzystany został przez niemieckiego specjalistę od obróbki szkła — Friedricha Anton Müllera, który wykonał ją na zlecenie lekarza prowadzącego pacjenta z zaćmą.

Soczewki kontaktowe – zalety

W naszym sklepie z soczewkami znajdują się produkty dedykowane dla osób z najpopularniejszymi wadami wzroku. Znajdują się u nas szkła dla krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków oraz osób ze starczowzrocznością. Szkła kontaktowe coraz częściej zastępują tradycyjne okulary korekcyjne, ponieważ:

 • zapewniają lepsze i bardziej komfortowe widzenie – są one nakładane na rogówkę oka i poruszają się razem z nią, dzięki czemu dają nieograniczone pole widzenia. Ponadto, pozwalają na wyraźne widzenie niezależnie od pogody – zimą nie parują, a podczas deszczu nie mokną,
 • umożliwiają uprawianie sportów – soczewki korekcyjne są wielokrotnie wybierane przez sportowców. Dzięki nim mogą oni dobrze widzieć podczas biegania, wykonywania ćwiczeń na siłowni i wielu innych, czyli wszędzie tam, gdzie okulary zawodzą,
 • pozwalają na zmianę wizerunku – kolorowe soczewki kontaktowe umożliwiają zupełną zmianę koloru oczu lub pogłębienie posiadanej barwy,
 • są dostępne w atrakcyjnej cenie – tanie soczewki kontaktowe zachęcają do wypróbowania ich, a nawet okazjonalnego noszenia.

Soczewki kontaktowe - rodzaje

Najczęściej, soczewki kontaktowe są wybierane przez użytkowników posiadających różnego rodzaju wady wzroku i takie też było ich pierwotne przeznaczenie. Jednak wraz z postępującym rozwojem technologicznym możemy wyróżnić szkła podkreślające lub całkowicie zmieniające kolor tęczówki. Dzięki tej właściwości możemy diametralnie zmienić swoje oblicze, nadając swoim oczom wyjątkowego blasku lub całkowicie nowego wyglądu.

Najczęściej stosowany podział soczewek jest używany w odniesieniu do szkieł korekcyjnych mających na celu poprawić nasze pole i ostrość widzenia. I tak na rynku spotkamy:

 • szkła kontaktowe sferyczne – przeznaczone dla osób zmagających się z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością,
 • szkła kontaktowe toryczne – przeznaczone dla pacjentów, u których stwierdzono astygmatyzm,
 • szkła kontaktowe multifokalne – przeznaczone dla osób wymagających korekcji do dali i bliży. Są to soczewki korygujące starczowzroczność.

Innym podziałem, jaki można zastosować, jest tryb wymiany soczewki wskazujący na okres, w jakim można je nosić. Pod tym względem możemy wyróżnić: 

 • soczewki kontaktowe jednodniowe – są noszone przez cały dzień, a następnie wyrzucane, dzięki czemu nie wymagają pielęgnacji,
 • soczewki kontaktowe dwutygodniowe – są noszone przez dwa tygodnie w trybie dziennym z koniecznością ściągania przed snem oraz pielęgnacji lub w niektórych produktach z możliwością noszenia przez tydzień w trybie przedłużonym (bez zdejmowania na noc).
 • soczewki kontaktowe miesięczne – są noszone przez miesiąc w trybie dziennym, wymagającym zdejmowania na noc i pielęgnacji, ale istnieją też soczewki miesięczne do noszenia w trybie ciągłym, w których można spać
 • soczewki kontaktowe kwartalne (trzymiesięczne) – są noszone przez 90 dni, co zapewnia duży komfort. Soczewki 3 miesięczne są dostępne w niskiej cenie i wymagają codziennego ściągania oraz pielęgnacji,
 • soczewki kontaktowe roczne – są to soczewki noszone przez cały rok, jest to jedna para szkieł wymagająca bardzo restrykcyjnej pielęgnacji, a więc najczęściej ściągana i pielęgnowana każdego dnia,
 • soczewki kontaktowe całodobowe – są to soczewki noszone bez przerwy przez całą dobę, nawet do 30 dni. Dużym udogodnieniem jest brak konieczności codziennej pielęgnacji. 

Zdecydowaną większość soczewek kontaktowych powinniśmy codziennie (z wyjątkiem trybu całodobowego) zdejmować na noc, aby nasze oczy mogły odpocząć i odpowiednio nawilżyć się podczas snu. Trzeba też pamiętać o cyklicznej pielęgnacji, szczególnie soczewki całoroczne muszą być właściwie czyszczone. W tym celu należy zastosować specjalne płyny dezynfekujące dostępne również za pośrednictwem naszego sklepu. Sprawdź naszą ofertę płynów do soczewek.

Kontaktowe szkła dostępne w naszym sklepie są produktami w pełni bezpiecznymi pochodzącymi od najbardziej znanych producentów produkujących soczewki. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że szkła oraz płyny do ich pielęgnacji zakupione za pośrednictwem naszej platformy będą zawsze bezpieczne i w pełni komfortowe dla waszych oczu.

Soczewki kontaktowe – sklep internetowy kontaktowe.pl

W naszym sklepie można kupić soczewki online zarówno korygujące najpopularniejsze wady wzroku, jak i soczewki kosmetyczne zmieniające kolor oczu (w tym o mocy 0). Wszystkie szkła są oryginalne i pochodzą od znanych oraz cenionych producentów. Nasz katalog posiada wyraźny podział na rodzaj soczewek, marki, czas noszenia, moc, krzywiznę, kolor oraz cenę, ułatwiający kupno. Znajdują się u nas także zestawy, z gotowym pakietem pozwalającym na pielęgnację i właściwe przechowywanie szkieł. Zamów soczewki kontaktowe odpowiadające Twoim potrzebom. W razie pytań, zachęcamy Państwa do kontaktu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe a zdrowie oczu

Jakie wady wzroku korygują soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe w zależności od rodzaju mogą korygować aż 4 wady wzroku: krótkowzroczność (soczewki sferyczne minusowe (Zobacz)), nadwzroczność (soczewki sferyczne plusowe(Zobacz)), astygmatyzm (soczewki toryczne) i prezbiopię, czyli tzw. starczowzroczność (soczewki multifokalne, zwane również progresywnymi (Zobacz).
Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne?
Soczewki kontaktowe to całkowicie bezpieczna metoda korekcji wzroku, z której każdego dnia korzystają miliony osób na całym świecie. Warunkami bezpiecznego noszenia są: dobór soczewek przez specjalistę (nie wolno dobierać ich samodzielnie) oraz restrykcyjne przestrzeganie zasad higieny.
Kto dobiera soczewki kontaktowe?
Doborem soczewek kontaktowych zajmuje się okulista lub optometrysta. Samodzielny dobór soczewek może być nieskuteczny, a nawet niebezpieczny. Soczewki muszą być idealnie dopasowane do oczu nie tylko pod względem mocy, ale również krzywizny i średnicy - wtedy zapewnią nam dobre widzenie, bezpieczeństwo i komfort.
Czy każdy może nosić soczewki?
Soczewki kontaktowe mogą nosić różne osoby, ale niestety nie wszyscy. Decyzja o takiej metodzie korekcji wzroku musi być poprzedzona wizytą u specjalisty. Może się zdarzyć, że okulista lub optometrysta podczas badania stwierdzi pewne przeciwwskazania (np. zespół suchego oka) i zabroni stosowania soczewek.
Czy dzieci mogą nosić soczewki?
Soczewki kontaktowe mogą nosić również dzieci - oczywiście pod warunkiem, że wyrazi na to zgodę okulista lub optometrysta. Szkła kontaktowe zapewnią dziecku większą swobodę niż okulary np. w szkole lub podczas zabawy. Dziecko musi być wcześniej pouczone na temat zasad aplikacji i pielęgnacji soczewek i być na tyle odpowiedzialne, żeby się do tych zasad stosować.
Czy osoby starsze mogą nosić soczewki?
Tak, soczewki są przeznaczone dla osób praktycznie w każdym wieku, które nie wykazują przeciwwskazań do ich noszenia. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe multifokalne, które korygują prezbiopię (tzw. starczowzroczność), czyli wadę wzroku pojawiającą się wraz z wiekiem, najczęściej po 40-45. roku życia.
Czy alergicy mogą nosić soczewki?
Duża część alergików może nosić soczewki kontaktowe. Dla takich osób najlepsze będą soczewki jednodniowe, które są najbardziej higieniczne i nie wymagają stosowania płynów czyszczących. W przypadku silnych reakcji alergicznych (np. sezonowych alergii z zapaleniem spojówek) należy zrobić sobie przerwę od soczewek i zastąpić je na jakiś czas okularami.
Czy soczewki wysuszają oko?
Dobrze dopasowane soczewki nie wysuszają oczu, natomiast noszenie nieodpowiednio dobranych szkieł kontaktowych może wywołać objawy suchego oka. Pacjent z zespołem suchego oka nie będzie mógł nosić soczewek, natomiast przy zwykłej tendencji do przesuszania się oczu, specjalista może przepisać soczewki o lepszym nawilżeniu lub zalecić stosowanie kropli do oczu.
Czy soczewki blokują dostęp tlenu?
Współczesne soczewki kontaktowe produkowane są z materiałów, które przepuszczają tlen. Najwyższy współczynnik tlenotransmisyjności mają soczewki z materiałów silikonowo-hydrożelowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ rogówka nie zawiera naczyń krwionośnych i korzysta z tlenu obecnego w atmosferze.
Czy soczewka może przemieścić się za oko?
Soczewka wpadająca “za oko” to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jest to niemożliwe ze względu na budowę anatomiczną oka - przednia część gałki ocznej pokryta jest błoną połączoną z wewnętrzną częścią powieki, co stanowi naturalną barierę ochronną.

Użytkowanie soczewek kontaktowych

Ile dni można nosić soczewki?
Każdy produkt ma określony maksymalny czas użytkowania, którego należy bezwzględnie przestrzegać dla naszego bezpieczeństwa. Oznacza to, że soczewki miesięczne możemy nosić nie dłużej niż 30 dni, dwutygodniowe maksymalnie 14 dni, a jednodniowe tylko 1 dzień.
Czy można spać w soczewkach?
Zasypianie w soczewkach jest odradzane przez specjalistów, ponieważ może przyczynić się do powstania podrażnień, a nawet poważniejszych problemów z oczami. Istnieją jednak soczewki do noszenia w trybie ciągłym lub przedłużonym, które taką możliwość dopuszczają i zapewniają przy tym bezpieczeństwo.
Jak zakładać soczewki?
Po umyciu rąk należy wyjąć soczewkę, umieścić ją na opuszku palca wskazującego i upewnić się, czy jest na właściwej stronie. Następnie środkowym palcem przytrzymać dolną, a palcami drugiej ręki górną powiekę i umieścić soczewkę na oku. Na koniec wystarczy spojrzeć w każdą stronę i pomrugać, aby soczewka dobrze się ułożyła.
Jak zdejmować soczewki?
Po umyciu rąk należy odciągnąć w dół dolną powiekę, spojrzeć w górę i palcem wskazującym lekko zsunąć soczewkę w dół. Następnie wyciągnąć soczewkę za pomocą palca wskazującego i kciuka. Po zdjęciu soczewki czyścimy i umieszczamy w przygotowanym wcześniej pojemniczku z płynem, a soczewki jednodniowe po prostu wyrzucamy.
Czy soczewka może wypaść z oka?
Dobrze dopasowane soczewki kontaktowe nie wypadają z oka. Takie sytuacje mogą się jednak zdarzyć, kiedy dobieramy soczewki samodzielnie, zamiast zostawić to zadanie specjaliście. Przyczyną wypadnięcia może być w takim przypadku nieprawidłowa krzywizna lub średnica soczewki, nieodpowiadająca kształtowi naszej gałki ocznej.
Czy soczewka może przykleić się do oka?
Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zasad dotyczących zakładania i pielęgnacji soczewek, nie przykleją nam się do oka. Zdarzają się jednak sytuacje (szczególnie przed snem), kiedy soczewka przestaje się poruszać i mamy problem z jej zdjęciem. Wystarczy wtedy użyć kropli nawilżających i odczekać kilka minut, aż wszystko wróci do normy i będzie można bezpiecznie zdjąć soczewkę.
Jak i czym czyścić soczewki?
Soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji. Soczewki wielokrotnego użytku czyścimy każdego dnia po zdjęciu, wykorzystując do tego odpowiedni płyn do soczewek (np. wielofunkcyjny). Następnie wkładamy je na noc do pojemniczka wypełnionego takim płynem. Więcej na temat czyszczenia soczewek tutaj.
Czy soczewki można czyścić wodą?
Soczewek kontaktowych nie wolno czyścić za pomocą zwykłej wody, ponieważ byłoby to nieskuteczne, a nawet niebezpieczne dla naszych oczu. Potrzebny jest do tego specjalny płyn do soczewek o właściwościach czyszczących i dezynfekujących, który usunie z powierzchni szkieł niebezpieczne bakterie i wszelkie inne zabrudzenia.

Zakup soczewek kontaktowych

Czy soczewki kontaktowe są na receptę?
Po badaniu wzroku i dopasowaniu soczewek przez specjalistę, pacjent otrzymuje receptę na szkła kontaktowe. Na recepcie znajdują się parametry soczewek, a czasami też nazwa konkretnego produktu. W Polsce zakup soczewek kontaktowych nie wymaga okazywania recepty, dlatego ma ona jedynie charakter informacyjny.
Czy można kupić soczewki kontaktowe na podstawie recepty na okulary?
Recepta na okulary to zdecydowanie za mało, aby na jej podstawie dobrać soczewki kontaktowe - soczewki mają bowiem więcej parametrów, które muszą zostać ustalone przez specjalistę podczas specjalnego badania wzroku pod kątem soczewek kontaktowych. Poza tym samodzielny dobór soczewek jest niewskazany.
Gdzie kupuje się soczewki kontaktowe?
Do niedawna głównym miejscem zakupu soczewek kontaktowych były salony optyczne. Dzisiaj soczewki zamawia się głównie online, ponieważ ceny są zdecydowanie niższe niż w punktach stacjonarnych, wliczając w to nawet koszty dostawy. Kupując w ten sposób należy wybierać sprawdzone sklepy internetowe, takie jak np. kontaktowe.pl.
Ile kosztują soczewki kontaktowe?
Ceny soczewek kontaktowych są zróżnicowane. Sferyczne soczewki miesięczne kupimy w przedziale cenowym od 35 do 100 zł za opakowanie 6 szt., co w przeliczeniu na 1 dzień użytkowania daje koszt już od kilkudziesięciu groszy. Dzienny koszt jednak wzrośnie, jeśli wybierzemy soczewki jednodniowe albo ze względu na wadę wzroku będziemy musieli nosić soczewki toryczne lub multifokalne.

Soczewki kontaktowe a styl życia

Czy można kąpać się w soczewkach?
Woda może zawierać różne drobnoustroje, które po kontakcie z naszymi soczewkami mogą spowodować poważne problemy z narządem wzroku. Dlatego specjaliści zalecają zdjęcie soczewek przed kontaktem z wodą, a więc np. przed wejściem do wanny, pod prysznic, na basen czy do sauny.
Czy w soczewkach można uprawiać sport?
Soczewki kontaktowe świetnie sprawdzają się podczas różnych form aktywności fizycznej np. biegania, fitnessu, treningu siłowego, gier zespołowych itd. W przeciwieństwie do okularów są praktycznie niewyczuwalne, a do tego nie ograniczają pola widzenia. Soczewki nie nadają się jedynie do sportów wodnych.
Czy w soczewkach można podróżować?
Tak - soczewki kontaktowe zapewnią nam w podróży większą swobodę niż okulary. Na wyjazd szczególnie polecane są soczewki jednodniowe, które nie wymagają pielęgnacji. Soczewki bez obaw możemy mieć założone również w samolocie, oczywiście pod warunkiem, że lot nie trwa długo i nie ma ryzyka drzemki (chyba że nosimy soczewki całodobowe).
Czy kierowcy mogą nosić soczewki?
Soczewki kontaktowe świetnie sprawdzają się podczas prowadzenia samochodu, ponieważ są wygodniejsze i w przeciwieństwie do okularów nie zawężają pola widzenia. Jednak wcześniej należy upewnić się, czy nasz dokument prawa jazdy nie nakłada na nas obowiązku prowadzenia wyłącznie w okularach - wtedy niestety nie mamy wyboru.
Czy nosząc soczewki, można mieć makijaż?
Noszenie soczewek kontaktowych nie wyklucza makijażu. Ważna jest jednak odpowiednia kolejność, która pozwoli nam zachować bezpieczeństwo: najpierw zakładamy soczewki, a następnie nakładamy na twarz kosmetyki. Podobnie jest pod koniec dnia - najpierw zdejmujemy soczewki, a dopiero później zmywamy makijaż.