Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
40 74
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe kolorowe

Kontaktowe soczewki kolorowe mogą zarówno zmienić odcień oczu, jak i korygować wady. W naszym sklepie internetowym znajdują się szkła o określonej mocy i budowie, które zapewniają prawidłowe widzenie osobom z zaburzeniami wzroku oraz tzw. zerówki, których celem jest jedynie zmiana koloru tęczówki. Wyróżniamy także podział na tryb noszenia – w asortymencie są soczewki jedno i wielodniowe. Korzystając z filtrów, wybierzesz kolor, ustalisz cenę oraz interesującą Cię markę i moc soczewki.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki kolorowe

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Dla kogo są soczewki kolorowe?

Główną funkcją soczewek kolorowych jest pogłębienie lub zupełna zmiana koloru tęczówki oka. Dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby, które nie mają wady wzroku. Do tej grupy kierowane są szkła kosmetyczne, których moc wynosi 0.00, czyli „plano”.

Osoby, które korzystają z soczewek korekcyjnych, również mogą sięgnąć po soczewki kolorowe, które korygują krótkowzroczność lub dalekowzroczność 

Ze względu na możliwość zmiany wizerunku, szkła kontaktowe kolorowe są często wykorzystywane przez aktorów teatralnych oraz filmowych.

Kolorowe soczewki kontaktowe – rodzaje

Soczewki kolorowe dzielimy ze względu na:

Kolor – w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się ponad 20 ciekawych kolorów. Są to odcienie niebieskiego, brązu, zieleni, szarości, a nawet czerni.

Przeznaczenie – poza podziałem na „zerówki” oraz szkła korygujące, soczewki kolorowe mogą:

  • pogłębić naturalny kolor oka,
  • zmienić barwę tęczówki na zupełnie inną,
  • rozświetlić oraz powiększyć oczy,

Tryb noszenia – najbardziej popularne są soczewki kontaktowe jednodniowe, choć oferta obejmuje również szkła miesięczne. Należy pamiętać, że jednodniowe soczewki można po całodniowym użytkowaniu wyrzucić, a wielodniowe czyścić i przechowywać w pojemniku, stosując do tego specjalne płyny dezynfekujące.

Jak działają szkła do oczu kolorowe?

Wszystkie soczewki kontaktowe są tak zaprojektowane, by swoim kształtem pasować do gałki oka – gdy ich funkcją jest korekcja wady, budowa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy soczewkach o mocy 0.00 szkła mają standardowy, półkolisty kształt. Wszystkie soczewki unoszą się na warstwie filmu łzowego, który pokrywa powierzchnię rogówki. Dzięki temu przy każdym ruchu oka, szkła poruszają się razem z nim. Tak działają również soczewki kolorowe.

Warto zaznaczyć, że barwnik zawsze znajduje się we wnętrzu soczewki. Dzięki temu powierzchnia oka nigdy bezpośrednio nie zetknie się z barwnikiem szkła kontaktowego, co zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych i tym samym gwarantuje bezpieczeństwo. Nie należy obawiać się starcia koloru soczewki, nawet przy długim stosowaniu.

Oferta soczewek kolorowych online

Nasz sklep z soczewkami kontaktowymi oferuje produkty od znanych i sprawdzonych producentów, których szkła wyróżniają się wysokim nawodnieniem, dużą przepuszczalnością tlenu oraz miękkością i elastycznością wykorzystywanych materiałów. Do naszych soczewek kolorowych należą:

1. Soczewki kolorowe jednodniowe

Freshlook Illuminate – to hydrożelowe soczewki kosmetyczne, dedykowane zarówno krótkowidzom i dalekowidzom, jak i osobom bez wad wzroku (0.00). Szkła te zapewniają efekt powiększonych oczu, dzięki obecności specjalnie zabarwionego pierścienia. Dostępne w dwóch wariantach: dla ciemnych i jasnych tęczówek.

Freshlook One Day – to hydrożelowe soczewki sferyczne, dedykowane krótkowidzom oraz osobom bez wad wzroku (0.00). Dostępne w 4 naturalnych kolorach: szarym, zielonym, niebieskim, brązowym – wydobywają głębie odcienia tęczówki

2. Soczewki kolorowe miesięczne

Air Optix Colors – to silikonowo-hydrożelowe szkła, cechujące się dużą przepuszczalnością powietrza. Są dostępne w 9 kolorach i o różnych mocach soczewek: dedykujemy je krótkowidzom, dalekowidzom oraz osobom bez wad wzroku (0.00).

Freshlook Colorblends – to hydrożelowe soczewki, dostępne w 12 kolorach, które subtelnie pogłębiają naturalny odcień tęczówki. Są dobrze nawodnione i zapewniają optymalne nawilżenie oka podczas użytkowania. Dedykujemy je osobom z krótkowzrocznością i nadwzrocznością oraz osobom bez wad wzroku (0.00).

Freshlook Colors – to hydrożelowe szkła kolorowe idealne dla osób, chcących zmienić swój wizerunek. Mają 6 naturalnych odcieni i są dedykowane nie tylko, krótkowidzom i dalekowidzom też (0.00).

Freshlook Dimensions – to soczewki wykonane z nowoczesnego materiału Phemfilcon A, zapewniającego duże nawodnienie. Dedykujemy je a także bez wady wzroku. Szkła te są dostępne w trzech kolorach: lazurowym, morskiej zieleni oraz oceanicznym błękicie, pięknie podkreślają jasne odcienie tęczówek.

Sklep z soczewkami kolorowymi

Soczewki kontaktowe nadające tęczówce inny kolor, stanowią dużą część asortymentu naszego sklepu internetowego, dzięki temu łatwo jest dostosować produkt do swoich indywidualnych potrzeb i osiągnąć pożądany efekt. Soczewki kolorowe w zależności od produktu dostępne są w różnych mocach - najczęściej od -8.00 do +6.00 (w tym 0.00), w ponad 20 kolorach. Ich budowa i materiał wykonania gwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Poznaj naszą ofertę i wybierz soczewki kolorowe dla siebie.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek kolorowych

Czy soczewki kolorowe są bezpieczne/szkodliwe?
Czy soczewki kolorowe psują wzrok? Nie, pod warunkiem że są to oryginalne szkła kontaktowe, kupione w sprawdzonym miejscu i spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie bezpieczne soczewki kolorowe od renomowanych producentów - głównie firmy Alcon.
Czy kolorowe soczewki są jednorazowe?
To zależy od produktu, który wybierzemy. W sprzedaży dostępne są zarówno soczewki kolorowe miesięczne (można je nosić w trybie dziennym przez 30 dni, wymagają codziennej pielęgnacji), jak i soczewki kolorowe jednodniowe (jednorazowe, które nie wymagają pielęgnacji, ponieważ po 1 dniu noszenia wyrzuca się je do kosza).
Czy są soczewki kolorowe korekcyjne?
Tak, soczewki kolorowe występują zarówno w wersji plano (tzw. zerówki o przeznaczeniu tylko kosmetycznym), jak i sferycznej. Soczewki kolorowe sferyczne jednocześnie zmieniają lub podkreślają kolor oczu oraz korygują krótkowzroczność bądź nadwzroczność. Zakres mocy soczewek kolorowych korekcyjnych wynosi najczęściej od -8,00 do +6,00 dioptrii, jednak może się różnić w zależności od danego produktu.
Ile kosztują soczewki kolorowe?
Koszt soczewek kolorowych zależy od produktu, który wybierzemy. W przypadku soczewek miesięcznych to ok. 67-87 zł za opakowanie 2 szt. Z kolei soczewki kolorowe jednodniowe dostępne są w opakowaniach 10 szt. - cena takiego opakowania to średnio 46 zł.
Ile można nosić soczewki kolorowe?
Producenci szkieł kontaktowych precyzyjnie określają, na ile starczają soczewki kolorowe. Obecnie w sprzedaży dostępne są soczewki kolorowe jednodniowe lub miesięczne. Maksymalny czas użytkowania jednej pary soczewek wynosi zatem odpowiednio 1 dzień lub 30 dni.
Jak założyć soczewki kolorowe?
Soczewki kolorowe należy zakładać, przestrzegając dokładnie tych samych zasad jak w przypadku zwykłych szkieł kontaktowych. Należy pamiętać o higienie, ułożeniu soczewki na właściwej stronie oraz innych zaleceniach specjalisty lub producenta. Poradnik dotyczący zakładania soczewek kontaktowych znajduje się na naszym blogu.
Jakie soczewki kolorowe wybrać?
Obecnie można wybierać spośród soczewek kolorowych jednodniowych lub miesięcznych, a także hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych. W sumie dostępnych jest ponad 20 kolorów - zarówno klasycznych, jak i bardziej nietuzinkowych. Są też soczewki, które optycznie powiększają oczy. Przed zakupem polecamy zapoznać się z naszym rankingiem soczewek kolorowych.
Gdzie kupić soczewki kolorowe?
Soczewki kolorowe należy kupować w sprawdzonych miejscach, które oferują wyłącznie oryginalne i bezpieczne produkty. Są miejsca, gdzie można kupić soczewki kolorowe stacjonarnie, jednak lepszym pomysłem będzie skorzystanie ze sklepu internetowego z soczewkami, gdzie wybór kolorów i dostępnych mocy jest większy, a ceny są niższe. Więcej na ten temat na blogu.
Czy można nosić soczewki kolorowe i okulary jednocześnie?
Czy można nosić soczewki kolorowe i okulary jednocześnie? Soczewki kolorowe(Zobacz) i okulary można nosić jednocześnie, jeśli moc soczewek wynosi 0,00. W przypadku krótkowzroczności lub nadwzroczności polecamy jednak noszenie soczewek kolorowych z mocą sferyczną - wtedy okulary nie będą konieczne. Oczywiście nie ma również przeciwwskazań, aby w razie potrzeby nosić okulary przeciwsłoneczne, gdy mamy założone soczewki kolorowe.