Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
19 370

Płyny do soczewek kontaktowych Alcon (Ciba Vision)

Kiedy zaczynamy nosić soczewki wielokrotnego użytku, tj. dwutygodniowe, miesięczne, czy roczne, zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego płynu. Ten zaś jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji naszych kontaktów.

Więcej ›

Sprawdź nasze Alcon (Ciba Vision)

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Nie można ich czyścić wodą, ani żadnym innym nieprzystosowanym do tego preparatem. Takie praktyki mogłyby się skończyć infekcją oczu, bądź zniszczeniem materiału soczewek, albo jednym i drugim. Kupując płyn do soczewek, nabywamy również pewność, że jeśli będziemy stosować się do informacji zawartych w ulotce, nasze oczy pozostaną bezpieczne. Jednym z najpopularniejszych preparatów do czyszczenia kontaktów produkuje firma Alcon.

Stosowanie płynów Alcon

Producent kieruje swoją szeroką ofertę płynów do pielęgnacji soczewek do pacjentów z różnymi wadami wzroku. Oznacza to, że znajdziemy zarówno preparaty czyszczące szkła miękkie, jak i twarde. Płyny pielęgnacyjne marki Opti-Free są jednymi z najpopularniejszych na rynku (zwłaszcza Opti-Free Express). Wynika to z ich skutecznego działania, niezawodności oraz wielofunkcyjności. Stosując płyn wyprodukowany przez firmę Alcon, nie musimy dodatkowo używać żadnych innych preparatów do czyszczenia szkieł. Pielęgnacja płynem wielofunkcyjnym zapewnia kontaktom długotrwałe nawilżenie i dezynfekcję, a ponadto usuwa z ich powierzchni osady białkowe i tłuszczowe.

Dla kogo płyny do soczewek Alcon?

Z płynów mogą korzystać dalekowidze, krótkowidze, astygmatycy, prezbiopi, a nawet osoby używające jedynie szkieł kolorowych o mocy 0.00 D. Zwłaszcza ten ostatni przypadek jest dość istotny, gdyż wiele osób używających soczewek – zerówek – myśli, że ich pielęgnacja kontaktów nie dotyczy. Owszem, dotyczy, i to w takim samym stopniu, co osób z wadą wzroku. Płyny Alcon przeznaczone są do czyszczenia szkieł miękkich oraz twardych, do tych drugich poleca się AOSEPT – płyn zawierający nadtlenek wodoru. Posiada on silne właściwości dezynfekujące i czyszczące, a jego stosowanie jest nieco bardziej skomplikowane. Wiele pacjentów ceni sobie jednak niezawodność tego preparatu i nigdy nie zamieniłaby go na jakikolwiek inny.