Płyny do soczewek kontaktowych Zero Seven

Firma Zero Seven jest znanym producentem płynów do soczewek kontaktowych. Jest to niezbędne akcesorium przy codziennym użytkowaniu szkieł o dłuższym okresie wymiany niż jednodniowy. Korzystać z nich muszą pacjenci noszący kontakty dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne.

Więcej ›

Sprawdź nasze Zero Seven

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Szkieł nie można nosić bez odpowiedniej pielęgnacji, tak jak to ma miejsce w przypadku soczewek jednodniowych. Jednorazowe kontakty charakteryzują się jednak tym, że po zużyciu są wyrzucane, zaś miesięczne, czy dwutygodniowe muszą nam jeszcze trochę posłużyć. Płyn pielęgnacyjny Zero Seven to jednak mały wydatek, a bardzo korzystny i skuteczny.

Jak używać płynu Zero Seven?

Płyn przeznaczony jest do pielęgnacji soczewek miękkich: hydrożelowych oraz silikonowo-hydrożelowych. Można go używać na dwa sposoby: długi i krótki. Ten pierwszy wymaga zanurzenia kontaktów na minimum 6 godzin w płynie Zero Seven. Nie jest jednak konieczne mechaniczne czyszczenie soczewek, wystarczy umieszczenie ich w preparacie. Zaś drugi system polega na 10-sekundowym pocieraniu soczewkek w płynie, następnie zanurzenie ich na około 5 minut do pojemnika wypełnionego świeżym preparatem. Po tym zabiegu szkła są gotowe do założenia.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek Zero Seven?

Płyn charakteryzuje się wielofunkcyjnym działaniem, jednocześnie czyści, płucze, dezynfekuje, nawilża, odbiałcza i przechowuje szkła kontaktowe. Jest przeznaczony do pielęgnacji wszystkich typów miękkich soczewek, nadaje się również dla osób o wrażliwych oczach. W swoim składzie zawiera Hypromellozę (HPMC) i D-sorbitol. Ta pierwsza to substancja nawilżająca, która tworzy otoczkę wilgoci pomiędzy soczewką a okiem, D-sorbitol zapobiega jej utracie w ciągu dnia. Ten podwójny system nawilżający gwarantuje pacjentom idealny komfort użytkowania szkieł oraz 100% skuteczność płynu.