Płyny do soczewek kontaktowych Biotrue

Biotrue to rodzina soczewek oraz płynów pielęgnacyjnych wprowadzona na rynek przez firmę Bausch&Lomb. Tym, co ją charakteryzuje, jest bioinspiracja – wszystkie produkty zostały zainspirowane biologią ludzkiego oka.

Więcej ›

Sprawdź nasze Biotrue

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Pomaga to w utrzymaniu naturalnego komfortu oraz wykluczeniu wszelkich skutków ubocznych stosowania szkieł kontaktowych. Produkty tej rodziny poleca się szczególnie osobom borykającym się z suchością i wrażliwością oczu, a także alergikom. Jeśli soczewki, które dotąd nosiłeś, wywoływały u Ciebie dyskomfort oraz zaczerwienienia, a płyn jeszcze bardziej podrażniał oczy, może czas na Biotrue?

Jak używać płynu Biotrue?

Płyn przeznaczony jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych (hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych). Wymaga czyszczenia mechanicznego. Proces pielęgnacji szkieł z Biotrue wygląda mniej więcej tak: najpierw dokładnie myjemy ręce. Napełniamy pojemnik do przechowywania soczewek płynem. Następnie zdejmujemy z oka prawą soczewkę i kładziemy ją na otwartą, czystą dłoń. Dodajemy kilka kropel płynu i przechodzimy do mechanicznego czyszczenia kontaktów poprzez pocieranie ich przez kilka sekund z każdej strony. Potem płuczemy soczewkę w świeżej porcji płynu i wkładamy ją do odpowiedniej komory napełnionego pojemnika. Czynność powtarzamy dla lewej soczewki. Należy pamiętać, że szkła kontaktowe muszą być zanurzone w płynie przynajmniej przez 4 godziny (najlepiej na całą noc).

Dlaczego warto używać płynu do soczewek Biotrue?

Ten wielofunkcyjny płyn działający jak oczy pacjenta służy do nawilżania, dezynfekcji, czyszczenia, płukania oraz przechowywania kontaktów. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia, osady białkowe i tłuszczowe oraz pozostałości makijażu. Zastosowano w nim podwójny system dezynfekcji, który równoważy niską zawartość konserwantów i w efekcie wykazuje wysoki wskaźnik redukcji szkodliwych mikroorganizmów. Odczyn pH płynu Biotrue odpowiada pH zdrowych łez. Preparat zawiera hialuronian, czyli środek nawilżający występujący naturalnie w filmie łzowym – dzięki temu zapewnia nawilżenie soczewek nawet do 20 godzin. Oprócz tego płyn nie narusza naturalnej bariery ochronnej oka, czyli korzystnych dla niego białek zawartych we łzach.