Systane

Z kropli nawilżających do oczu bardzo często korzystają osoby noszące soczewki kontaktowe. Takie preparaty pozwalają znacznie zmniejszyć dyskomfort związany z wielogodzinnym noszeniem soczewek, które może pojawić się np. pod koniec dnia. Krople przynoszą ulgę nie tylko użytkownikom soczewek, ale wszystkim osobom skarżącym się na suche i zmęczone oczy. Skutecznie pomagają wyeliminować wiele dokuczliwych objawów np. piekące, zaczerwienione i nadmiernie łzawiące oczy. Jedną z marek kropli do oczu dostępnych w naszym sklepie jest Systane.

Więcej ›

Krople do oczu to specjalne preparaty stosowane przy różnych dolegliwościach związanych z narządem wzroku np. podczas alergii, zapalenia spojówek czy zespołu suchego oka. W sklepie kontaktowe.pl mamy szeroki wybór markowych kropli nawilżających bez recepty. Takie preparaty pozwalają zmniejszyć dyskomfort związany z noszeniem soczewek i łagodzą podrażnienia. Ponadto pomagają pozbyć się pieczenia, swędzenia i zaczerwienienia oczu, a także nieprzyjemnego uczucia piasku pod powiekami.

Dla kogo krople Systane?

Krople Systane firmy Alcon polecane są wszystkim osobom, które odczuwają suchość i zmęczenie oczu. Ze względu na doskonałe właściwości nawilżające będą dobrym rozwiązaniem dla pacjentów noszących soczewki kontaktowe oraz osób pracujących w wymagających warunkach otoczenia. W zależności od potrzeb każdy może wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Krople Systane Ultra bardzo dobrze nawilżają i rekonstruują ubytki filmu łzowego, będą zatem odpowiednie dla osób odczuwających dyskomfort i pieczenie. Natomiast formuła kropli Systane Hydration jest bardziej zaawansowana - są one polecane osobom z zespołem suchego oka, ponieważ tworzą na powierzchni oka żelowy “opatrunek”, który łagodzi podrażnienia i zapobiega nadmiernemu parowaniu łez.

Jak używać kropli do oczu Systane?

Krople do oczu Systane są bardzo proste i wygodne w użyciu. W razie potrzeby wystarczy zaaplikować 1-2 krople i kilkakrotnie zamrugać. Krople Systane nadają się dla użytkowników soczewek kontaktowych, jednak zaaplikowanie niektórych produktów będzie wymagało wcześniejszego zdjęcia szkieł. Z tego powodu należy stosować się do zaleceń specjalisty i przed użyciem zapoznać się z dołączoną do opakowania ulotką. Konieczne będzie też przestrzeganie zarówno daty ważności umieszczonej na opakowaniu, jak i terminu przydatności do użycia po otwarciu buteleczki (czas ten został podany dla każdego produktu). Jeśli pomimo stosowania kropli do oczu objawy nie ustąpią lub będą się nasilać, należy skontaktować się ze specjalistą.