Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
40 139
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki dwutygodniowe

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

W naszym sklepie internetowym znajdują się soczewki kontaktowe, które korygują starczowzroczność, daleko i krótkowzroczność, astygmatyzm oraz modele kosmetyczne, które zmieniają kolor oczu. Wśród szkieł wyróżnia się również podział na tryb noszenia (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne) oraz tryb wymiany (dzienne, całodobowe). Soczewki dwutygodniowe zyskują coraz większą popularność, ze względu na niską cenę oraz duży komfort stosowania.

Czym są soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe to szkła kontaktowe, które po dwóch tygodniach stosowania należy wymienić na nowe. Są one dostępne w dziennym lub przedłużonym trybie noszenia. W pierwszym przypadku należy je ściągać po całodziennym korzystaniu i konieczna jest ich pielęgnacja, dezynfekcja i przechowywanie w odpowiednim pudełku i płynie. W trybie przedłużonym nie trzeba ich zdejmować przed snem, ale skraca to ich okres noszenia do tygodnia. Mogą je nosić astygmatycy oraz osoby zmagające się z daleko i krótkowzrocznością.

Soczewki te zapewniają wygodny system zmiany szkieł, higienę i komfort użytkowania dzięki nowoczesnym materiałom, z których są wykonane. Stanowią one dobre rozwiązanie dla osób o oczach wrażliwych, które, nosząc innego typu szkła kontaktowe, uskarżają się często na niezbyt przyjemne uczucie suchości oczu. Dwutygodniowa wymiana zapewnia optymalne nawilżenie i wysoką przepuszczalność tlenu do rogówki. W tak krótkim czasie na soczewkach nie odkłada się duża ilość osadu białkowego, co minimalizuje wystąpienie infekcji.

Dla kogo są soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe są kierowane do osób z wadami wzroku. Dzięki nim skutecznie można poprawiać jakość widzenia. Bardzo często sięgają po nie osoby, które na co dzień noszą okulary. Wyjazdy czy planowana aktywność fizyczna mogą uniemożliwić noszenie tradycyjnych okularów korekcyjnych, wówczas warto sięgnąć po soczewki dwutygodniowe, które w krótkim czasie pozwolą na korekcje i dadzą komfort oraz bezpieczeństwo.

Szkła kontaktowe z dwutygodniowym trybem wymiany mogą być przydatne do stopniowego przyzwyczajania się do soczewek. Ten krótki czas pozwoli określić, czy oczy nie są zbyt wrażliwe, by móc osadzać na ich powierzchni szkła.

Szkła dwutygodniowe – zalety

Soczewki dwutygodniowe, dzięki zastosowaniu miękkich, silikonowo-hydrożelowych materiałów, dają wiele komfortu podczas stosowania i są niemalże niewyczuwalne na oku. Dużą zaletą jest też ich niska cena, co zachęca do wypróbowania tych szkieł kontaktowych. Są świetną alternatywą do okularów korekcyjnych, ponieważ można z nich korzystać w czasie wykonywania dowolnych aktywności fizycznych.

Soczewki w 2-tygodniowym trybie noszenia to rozwiązanie pośrednie między modelami jednodniowymi a miesięcznymi. Jest to bardzo wygodne i higieniczne rozwiązanie - poszczególna para szkieł kontaktowych noszona jest stosunkowo krótko, dzięki czemu zapobiega długotrwałemu powstawaniu na jej powierzchni osadu białkowego. Co istotne, możliwe jest również noszenie niektórych soczewek dwutygodniowych w trybie przedłużonym, jednak w tym przypadku wymiany należy dokonać po tygodniu.

Sklep internetowy kontaktowe.pl – oferta soczewek

W naszym sklepie z soczewkami znajdują się popularne i cenione szkła kontaktowe dwutygodniowe marki Acuvue, ich producentem jest Johnson & Johnson. Są one dedykowane krótkowidzom, dalekowidzom oraz astygmatykom.

  • Najwyższa jakość – soczewki dwutygodniowe Acuvue są wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Zawierają wysoki współczynnik nawodnienia oraz przepuszczalności tlenu. To miękkie szkła kontaktowe, które po nałożeniu na oko, nie powodują dyskomfortu, stają się niewyczuwalne.
  • Filtr UV – dzięki niemu soczewki pomagają blokować szkodliwe promieniowanie.
  • Ochrona – szkła te zapewniają ochronę i wyraźne widzenie szczególnie kierowcom, osobom pracującym przy komputerach i w klimatyzowanych pomieszczeniach.
  • Utrzymanie na miejscu – soczewki sferyczne muszą pozostać we właściwym miejscu, by pomagały dobrze widzieć przez cały czas. W szkłach Acuvue zastosowano specjalną technologię, dzięki której utrzymują się one w odpowiedniej pozycji, nawet przy gwałtownych ruchach głowy.
  • Filtrowanie światła – to kolejna technologia wykorzystana przez tego producenta w soczewkach dwutygodniowych Acuvue Oasys with Transitions. Powoduje ona, że światło jest cały czas filtrowane i do oka dociera odpowiednia jego ilość.
  • Atrakcyjna cena – ceny dwutygodniowych szkieł kontaktowych Acuvue są stosunkowo niskie, a produkty szeroko dostępne.

Nasz sklep z soczewkami ma w swojej ofercie zróżnicowane produkty najlepszych producentów. Korzystając z filtrów, łatwo wybrać właściwe szkła kontaktowe o odpowiedniej mocy, krzywiźnie, a nawet w interesującym kolorze. Zapraszamy do poznania całego asortymentu, a w razie pytań, zachęcamy do kontaktu.