Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
16 171

Płyny do soczewek kontaktowych Evo2lution

Do pielęgnacji soczewek kontaktowych służy wyłącznie specjalnie przeznaczony do tego płyn. Spełnia on zwykle wiele zadań naraz, dlatego jego używanie jest wygodne. Nie trzeba również zaopatrywać się w kilka butelek płynów pielęgnacyjnych, z których każdy służy do czegoś innego.

Więcej ›

Sprawdź nasze evO2lution

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

W naszej ofercie posiadamy płyny do soczewek evo2lution, naszej marki własnej. Dzięki temu, że produkt znajduje się wyłącznie w naszym sklepie, jego cena jest zdecydowanie niższa i nieproporcjonalna do unikalnych właściwości. Płyny oferujemy w trzech pojemnościach: 100 ml, 360 ml oraz 500 ml. Do dwóch większych butelek dodawany jest antybakteryjny pojemniczek na soczewki.

Jak używać płynu evO2lution?

evo2lution soft to buforowany, aseptyczny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych miękkich. Można go używać na dwa sposoby: w trybie nocnym lub kilkugodzinnym. W pierwszym wariancie procedurę rozpoczynamy od dokładnego umycia i wysuszenia rąk. Czysty pojemniczek na soczewki wypełniamy świeżym płynem pielęgnacyjnym. Zdejmujemy szkła kontaktowe z oczu (zaczynajmy zawsze od tego samego oka) i umieszczamy na otwartej dłoni. Następnie nalewamy kilka kropel płynu i zaczynamy delikatnie pocierać soczewkę przez kilka sekund. Następnie płuczemy szkła w nowej porcji płynu, wkładamy do odpowiednich komór pojemniczka, zakręcamy i zostawiamy na noc. Kiedy nie mamy możliwości pozostawienia soczewek na noc w płynie, możemy zostawić je w nim na kilka godzin. Wtedy wykonujemy wszystkie czynności tak jak w wariancie pierwszym, jednak dłużej czyścimy mechanicznie soczewki.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek evO2lution?

Jeśli używamy jednodniowych szkieł kontaktowych, pielęgnacja jest zbędna, gdyż zużyte kontakty po prostu się wyrzuca. Prawidłowe utrzymanie higieny oraz czystości szkieł ma znaczenie wtedy, kiedy korzystamy z nich np. przez miesiąc lub dwa tygodnie. Po całym dniu noszenia soczewek na ich powierzchni mogą znaleźć się różnego rodzaju osady oraz drobnoustroje. Gdybyśmy nie czyścili soczewek, te wszystkie pozostałości dnia poprzedniego sprawiłyby, że ostatecznie nabawilibyśmy się infekcji. A i samo noszenie kontaktów nie należałoby do najprzyjemniejszych, bo najprawdopodobniej podrażniałyby nam oczy.