Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
26 200
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe Bausch&Lomb

Bausch&Lomb to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu medycznego, głównie produktów i technologii optycznych. Zostało założone w 1853 roku przez Johna Jacoba Bauscha oraz jego przyjaciela Henry’ego Lomba. Firma wyprodukowała pierwsze w Ameryce markowe szkła optyczne, a także przełomowe przeciwsłoneczne okulary dla żołnierzy I wojny światowej.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

W 1937 roku to właśnie Bausch&Lomb wprowadziła na rynek markę Ray-Ban, która w 1999 roku została sprzedana włoskiej firmie Luxottica. W 1971 roku producent wprowadził na rynek pierwsze na świecie miękkie soczewki kontaktowe. Dziś pozostaje jednym z największych globalnych dostawców produktów okulistycznych.

Rodziny soczewek Bausch&Lomb

Producent wprowadził na rynek kontaktologiczny trzy rodziny soczewek kontaktowych: PureVision, SofLens i Biotrue. Mimo że jest między nimi wiele różnic, łączy je jedno: poprawiają jakość widzenia przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa. Marki firmy Bausch&Lomb są solidne, obecne na rynku od wielu lat i chętnie wybierane przez pacjentów i specjalistów. Korygują krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię. Niektóre soczewki mogą służyć także jako opatrunek po chirurgicznej operacji rogówki.

Przegląd marek

PureVision

Rodzina miesięcznych soczewek silikonowo-hydrożelowych przeznaczonych do użytku dziennego lub przedłużonego. Korygują sferyczne wady wzroku oraz astygmatyzm i prezbiopię. Ze względu na zastosowanie w ich konstrukcji optyki wysokiej rozdzielczości (HD) polecane są kierowcom.

SofLens

Rodzina hydrożelowych miesięcznych i jednodniowych soczewek przeznaczonych do użytku w trybie dziennym. Soczewki SofLens są wysoko uwodnione oraz ultracienkie – uchodzą za jedne z najcieńszych szkieł kontaktowych na świecie. Korygują krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm.

Biotrue

Rodzina jednodniowych soczewek wykonanych z materiału inspirowanego biologią ludzkiego oka. Ich uwodnienie wynosi aż 78% i jest takie samo jak w rogówce, co zapewnia idealny komfort pacjentowi. Dodatkowo szkła wyposażone są w filtr UV4 chroniący oczy przed promieniowaniem UV.

Dla kogo?

Szkła przeznaczone są dla krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków oraz osób cierpiących na starczowzroczność. Dostępne są w miesięcznym lub jednodniowym okresie wymiany, więc posłużą zarówno codziennym użytkownikom kontaktów, jak i okazjonalnym. Niektóre szkła PureVision występują również w wersji plano (0.00D), co pozwala na wykorzystanie ich jako opatrunek po zabiegach chirurgicznych oka. Soczewki SofLens są wyjątkowo korzystnym ekonomicznie wariantem, spośród bogatej oferty producenta są najtańszymi soczewkami. Szkła Biotrue będą zaś doskonałą opcją dla pacjentów o wrażliwych oczach lub zmagających się z suchością oczu.