Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
59 302
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe BioTrue

Firma Bausch&Lomb jest globalnym pionierem w dziedzinie produkcji wyrobów kontaktologiczych. Stali użytkownicy soczewek kontaktowych z pewnością znają szkła i płyny, które wyszły spod ramienia producenta. Należą do nich rodziny szkieł PureVision, SofLens, Biotrue oraz płyny Boston i ReNu. Wszystkie linie są zróżnicowane pod względem właściwości, cen, a także grupy docelowej, dla której są przeznaczone. Firma Bausch&Lomb stara się skutecznie dotrzeć do pacjentów borykających się z różnymi wadami wzroku. I aż 99% wad wzroku udaje jej się skorygować za pomocą różnego rodzaju artykułów i rozwiązań optycznych.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki BioTrue

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Soczewki Biotrue

To pierwsze na świecie soczewki inspirowane biologią ludzkiego oka. Wytworzone zostały z silikonowo-hydrożelowego materiału HyperGel, który oparty jest wyłącznie na bioinspiracji. Powierzchnia soczewki ma za zadanie odtworzenie warstwy lipidowej filmu łzowego, co zapobiega wysuszaniu. Ponadto szkła aż w 78% składają się z wody, co odpowiada zawartości wody w rogówce ludzkiego oka. Także i przepuszczalność tlenu odpowiada zapotrzebowaniom otwartego ludzkiego oka. Zatem projekt konstrukcji soczewek w całości nie był dziełem przypadku – szkła od początku do końca zostały stworzone według pierwotnej inspiracji. Soczewki korygują takie wady wzroku jak krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz prezbiopię (starczowzroczność).

Plusy soczewek

Dzięki wykonaniu zadania, jakie postawiła przed sobą firma Bausch&Lomb, czyli odtworzenie w soczewce biologii ludzkiego oka, szkła są w 200% bezpieczne. Wpływają na komfort noszenia, na całodzienne nawilżenie, wyraźne widzenie, a dodatkowo minimalizują zmęczenie oczu. Szkła wyposażaone są w filtr UV4 pomagający chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przy konstrukcji soczewek wykorzystano także optykę wysokiej rozdzielczości (HD), która redukuje aberrację sferyczną nawet w warunkach słabego oświetlenia. Innymi słowy oznacza to, że kontakty eliminują efekt halo – zjawisko olśnienia wywołane np. reflektorami mijanych pojazdów w nocy. Wysoki poziom uwodnienia, duża przepuszczalność tlenu, optyka HD, filtr UV – to wszystko sprawia, że noszenie szkieł Biotrue jest samą przyjemnością.

Dla kogo?

Soczewki przeznaczone są dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz osób zmagających się ze starczowzrocznością (prezbiopów). Jako że występują jedynie w wariancie jednodniowym, decydując się na nie, trzeba liczyć się z nieco większymi kosztami. Można również używać ich jedynie okazjonalnie. Kupując standardowe opakowanie szkieł (30 szt.), zaopatrujemy się w 15 par jednorazowych soczewek. Możemy je założyć kiedy tylko chcemy – na trening, ślub, cały dzień, tylko do pracy. Dodatkowo, właściwości kontaktów Biotrue pozwalają na korzystanie z nich nawet podczas długiej pracy z ekranami. Filtr UV będzie zaś wyjątkowo pomocny w słoneczne dni, zwłaszcza spędzane na plaży. Nakładając oprócz tego okulary przeciwsłoneczne, zyskujemy 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Soczewki Biotrue, które oferujemy:

BIOTRUE ONEDAY – silikonowo-hydrożelowe soczewki jednodniowe inspirowane biologią ludzkiego oka. Korygują krótkowzroczność oraz dalekowzroczność.

BIOTRUE FOR PRESBYOPIA – jednodniowe silikonowo-hydrożelowe szkła korygujące starczowzroczność.