Płyny do soczewek kontaktowych twardych

Preparaty do czyszczenia soczewek kontaktowych twardych różnią się stężeniem poszczególnych składników w stosunku do płynów do soczewek miękkich. Z tego powodu przeznaczone są jedynie dla pacjentów noszących twarde szkła gazoprzepuszczalne. Zapewniają pełną ochronę soczewek kontaktowych.

Więcej ›

Sprawdź nasze Płyny do soczewek twardych

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Jednocześnie dezynfekują, czyszczą, płuczą oraz nawilżają kontakty. Służą do ich przechowywania oraz łatwiejszego i bardziej komfortowego zakładania (u niektórych producentów). Płyny do soczewek twardych są niezbędnym elementem pielęgnacji szkieł, gdyż usuwają z ich powierzchni drobnoustroje oraz osady białkowe. Jeśli używamy płynów w prawidłowy sposób, unikniemy ryzyka konieczności wcześniejszej zmiany soczewek na nowe.

Jak używać płynów do soczewek twardych?

Większość płynów, oprócz tych na bazie nadtlenku wodoru, stosuje się prawie tak samo jak płyny do soczewek miękkich. Zaleca się jednak, aby przed każdym użyciem płynu pielęgnacyjnego przeczytać ulotkę wraz z instrukcją użytkowania. Istnieją niewielkie różnice pomiędzy stosowaniem preparatów poszczególnych producentów. W większości procedura wygląda mniej więcej tak: najpierw dokładnie myjemy i suszymy ręce, następnie zdejmujemy soczewkę z prawego oka. Umieszczamy ją na dłoni, a na jej powierzchnię wypuszczamy parę kropel płynu. Potem rozpoczynamy delikatne pocieranie soczewki. Po tej czynności przepłukujemy ją w świeżej porcji płynu i umieszczamy w pojemniku wypełnionym tym samym preparatem, którego używamy do czyszczenia. Soczewkę pozostawiamy w pojemniczku na minimum 4 godziny (w zależności od zaleceń producenta) i wszystkie czynności powtarzamy dla drugiej soczewki.