Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
9 370

Płyny do soczewek

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Płyny do soczewek

Jest 83 produktów.

Pokazano 1-12 z 83 pozycji

Nosząc soczewki kontaktowe, musimy pamiętać o ich cyklicznej pielęgnacji. Z wyjątkiem rozwiązań jednodniowych, praktycznie wszystkie soczewki wymagają od nas codziennego czyszczenia przy użyciu specjalistycznych środków. Płyny do soczewek to preparaty o wyjątkowych właściwościach pielęgnujących i dezynfekujących, dzięki którym możemy profesjonalnie zadbać o nasze szkła kontaktowe.

Jakie cechy wyróżniają płyny do soczewek ze strony kontaktowe.pl?

 • - Wysokiej jakości płyny do soczewek wyprodukowane z myślą o codziennej pielęgnacji soczewek.
 • - Produkty w 100% oryginalne i pochodzące od największych światowych producentów.
 • - Najlepsze, sprawdzone formuły, które zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo naszych soczewek i oczu.
 • - Właściwości pozwalające na zachowanie najwyższego poziomu higieny noszenia soczewek.
 • - Wyprodukowane z myślą o komfortowym noszeniu soczewek przez wiele godzin.
 • - Różne rodzaje preparatów uwzględniające indywidualne potrzeby użytkowników soczewek.
 • - Pojemniczki do przechowywania soczewek dostępne w komplecie z większością płynów.

Rodzaje płynów do soczewek ze strony kontaktowe.pl

Płyny do soczewek najogólniej możemy podzielić na: jednostopniowe (potrafią jednocześnie płukać, dezynfekować i czyścić soczewki) oraz płyny wielostopniowe (dzielą się na dwa osobne preparaty odpowiedzialne za czyszczenie i dezynfekcję).

Jakie dokładnie są rodzaje środków do czyszczenia soczewek?

Płyny wielofunkcyjne
Najczęściej stosowany rodzaj środków do codziennej pielęgnacji soczewek. Skład płynów wielofunkcyjnych do soczewek pomaga jednocześnie czyścić, dezynfekować, płukać, a także przechowywać korekcyjne szkła kontaktowe. Takie rozwiązanie wspiera wygodne i bezproblemowe pielęgnowanie soczewek przy użyciu tylko jednego rodzaju płynu, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Płyny oksydacyjne
Są świetnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwych oczach. Ich skład jest oparty na nadtlenku wodoru, dzięki czemu pozbawione są uczulających substancji chemicznych oraz konserwantów. Takie płyny mogą dezynfekować, płukać i czyścić szkła kontaktowe, co czyni je w pełni kompleksowym rozwiązaniem. Pielęgnacja za pomocą płynu oksydacyjnego do soczewek wymaga jego neutralizacji za pomocą specjalnego pojemniczka lub dołączonych do opakowania tabletek neutralizujących.

Żelowe środki czyszczące
Wygodne środki do czyszczenia soczewek o konsystencji żelu pozwalają na pielęgnację zarówno soczewek miękkich, jak i twardych.

Roztwory soli fizjologicznej
Sól fizjologiczna służy do płukania miękkich i twardych soczewek kontaktowych. Wymaga jednak użycia dodatkowego środka do czyszczenia i dezynfekcji soczewek.

Skład płynów do soczewek ze strony kontaktowe.pl

Mnogość dostępnych w sprzedaży soczewek kontaktowych powoduje, że do ich czyszczenia i konserwacji musimy używać dobrze dopasowanych środków. Nie wystarczy wybrać pierwszy lepszy preparat, aby uzyskać optymalne efekty czyszczenia. Dlatego przed zakupem najlepiej zapoznać się z przeznaczeniem i składem poszczególnych płynów do soczewek.

Produkty do pielęgnacji soczewek mogą różnić się składem np. substancjami odpowiadającymi za czyszczenie, dezynfekcję oraz usuwanie osadów białkowych i lipidowych. Różnice mogą występować także w rodzaju zastosowanego konserwantu, który zapewni sterylność produktu, a więc ochronę przed drobnoustrojami i bezpieczeństwo naszych oczu. Niektóre płyny do soczewek w ogóle nie posiadają konserwantów - są to np. płyny oksydacyjne i płyny do soczewek w jednorazowych ampułkach. Nie bez znaczenia są także składniki poprawiające właściwości nawilżające preparatów, takie jak np. hialuronian sodu.

Jak dobrze wybierać płyny do soczewek? Podczas wyboru płynu do soczewek kontaktowych warto zastanowić się nad paroma kwestiami, które pomogą nam wskazać odpowiedni preparat. Przed zakupem sprawdźmy:

 • - Czy nie cierpimy na alergie?
 • - Czy nasze oczy są wrażliwe?
 • - Jak często mamy do czynienia z wysuszonymi oczami?
 • - Jaki rodzaj soczewek używamy obecnie?
 • - Czy soczewek kontaktowych używamy intensywnie, czy też okazjonalnie?

Jeżeli mamy wątpliwości w powyższych kwestiach, warto udać się do specjalisty, który wskaże nam płyny do soczewek najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Jak zadbać o soczewki z użyciem płynów ze strony kontaktowe.pl?

Ważne jest, aby codziennie czyścić i płukać nasze soczewki kontaktowe, gdyż tylko tak można zachować je w odpowiedniej kondycji i nawilżeniu. Brakiem właściwej pielęgnacji można doprowadzić do szybkiego uszkodzenia soczewek, a także narazić swoje oczy na różne niebezpieczeństwa. Należy pamiętać, że czyszczenie soczewek za pomocą płynu to bardzo istotny element ich codziennego użytkowania, który pozwala cieszyć się nimi dłużej. Cały proces pielęgnacji trwa zaledwie kilka minut, a efekty sprawią, że noszenie soczewek będzie w pełni efektywne, higieniczne i komfortowe. Sposób użycia płynu do soczewek może zależeć od rodzaju preparatu, dlatego przed użyciem zawsze należy zapoznać się z instrukcją produktu dołączoną do opakowania.

Top 3: polecane płyny do soczewek z oferty kontaktowe.pl

Przedstawiamy najpopularniejsze płyny do soczewek kontaktowych w naszej ofercie:

 • evO2lution soft - produkt marki doskonale znanej klientom naszego sklepu internetowego. To wielofunkcyjny płyn do codziennej pielęgnacji i przechowywania soczewek. Skutecznie czyści, płucze, dezynfekuje, a do tego nawilża, zapewniając wyjątkowe uczucie świeżości na oku.
 • ACUVUE™ RevitaLens - płyn wielofunkcyjny znanej marki soczewek kontaktowych. Znakomicie czyści soczewki, usuwając z ich powierzchni osady białkowe, a także aż 99,99% bakterii i grzybów. Dodatkowo nawilża soczewki, zapewniając większy komfort noszenia.
 • Opti-Free Express - płyn wielofunkcyjny do soczewek miękkich. Jego nowoczesna formuła zawiera składniki, które niszczą szkodliwe drobnoustroje, a także cytryniany, które efektywnie eliminują osady białkowe z powierzchni soczewek. Oprócz tego płyn posiada bardzo dobre właściwości nawilżające.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie internetowym kontaktowe.pl?

Poszukiwanie preparatu do pielęgnacji soczewek kontaktowych może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, dlatego swój wybór warto oprzeć o najbardziej popularne płyny do soczewek wybierane przez miliony użytkowników na całym świecie. Na stronie kontaktowe.pl znajdziesz jedynie sprawdzone rozwiązania pochodzące od najbardziej cenionych producentów na naszym rynku, do których zaliczyć można:

Każdego dnia oferujemy szeroki wybór produktów najlepszych marek - a to wszystko w niskich cenach, a także z atrakcyjnymi promocjami i rabatami. Zapewniamy krótki czas realizacji zamówień oraz różne formy dostawy do wyboru. Profesjonalne biuro obsługi klienta jest pomocne w każdej sprawie i oferuje pomoc w wyborze odpowiednich produktów, w tym oczywiście płynów do soczewek.

Prawidłowa pielęgnacja soczewek z użyciem dobrze dopasowanych płynów pozwoli nam dłużej cieszyć się nawilżonymi i świeżymi szkłami korekcyjnymi, co z pewnością pozwoli nam uniknąć podrażnień, dyskomfortu, oraz różnych dolegliwości zagrażających naszemu zdrowiu. Regularnie pielęgnowane szkła kontaktowe stają się też dużo odporniejsze na uszkodzenia i zarysowania. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się wyraźnym obrazem oraz pełnym komfortem noszenia soczewki, bez nieprzyjemnego uczucia tarcia powieki o jej powierzchnię.