Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
9 198

Płyny do soczewek

Używając soczewek kontaktowych, musimy pamiętać o ich cyklicznej pielęgnacji. Z wyjątkiem rozwiązań jednodniowych, praktycznie wszystkie soczewki wymagają od nas codziennego czyszczenia przy użyciu specjalistycznych środków. Płyny do soczewek to preparaty o wyjątkowych właściwościach pielęgnujących i dezynfekujących, dzięki którym możemy profesjonalnie zadbać o nasze szkła korekcyjne.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Ważne jest, abyśmy codziennie czyścili i płukali nasze soczewki kontaktowe, gdyż tylko tak możemy zachować je w odpowiedniej kondycji i nawilżeniu. Brakiem pielęgnacji naszych szkieł, możemy doprowadzić do ich szybkiego uszkodzenia, a także narazić swoje oczy na różne niebezpieczeństwa. Poniżej znajdziecie kilka niezbędnych informacji, które pomogą wam wybrać najbardziej odpowiednie płyny.

Rodzaje płynów do soczewek kontaktowych

Mnogość dostępnych soczewek kontaktowych powoduje, że do ich czyszczenia i konserwacji musimy używać dobrze dopasowanych środków. Nie wystarczy wybrać pierwszy lepszy preparat, aby uzyskać optymalne efekty czyszczenia. Dzisiaj możemy wybierać spośród płynów do soczewek miękkich i twardych, których zadaniem będzie:

 • czyszczenie
 • dezynfekcja
 • płukanie
 • przechowywanie

Płyny do soczewek możemy podzielić na:

 • płyny jednostopniowe, które potrafią jednocześnie płukać, dezynfekować i czyścić soczewki
 • płyny wielostopniowe dzielące się na dwa osobne preparaty odpowiedzialne za czyszczenie i dezynfekcję

Najczęściej jednak stosuje się tzw. płyny wielofunkcyjne, których skład pomaga jednocześnie czyścić, dezynfekować, płukać, a także przechowywać szkła korekcyjne. Takie rozwiązanie wspiera wygodne pielęgnowanie soczewki przy użyciu tylko jednego rodzaju płynu, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Oprócz wymienionych powyżej rodzajów płynów, popularnością użytkowników cieszą się również:

Płyny oksydacyjne
Są świetnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwych oczach. Ich skład jest pozbawiony uczulających substancji chemicznych oraz konserwantów. Takie płyny mogą dezynfekować, płukać i czyścić szkła, co czyni je w pełni kompleksowym rozwiązaniem.
Żelowe środki czyszczące
Pozwalają na pielęgnację zarówno soczewek miękkich, jak i twardych.
Preparaty enzymatyczne
Ich właściwości skutecznie usuwają osady białkowe oraz złogi tłuszczowe i wapniowe.
Roztwory z soli fizjologicznej
Służą do płukania oraz czyszczenia twardych, a także miękkich soczewek kontaktowych.

Jak dobrze wybierać płyny do soczewek?

Podczas wyboru płynu do soczewek kontaktowych warto zastanowić się nad paroma kwestiami, które pomogą nam wskazać odpowiedni preparat. Przed zakupem sprawdźmy:

 • Czy nie cierpimy na alergie?
 • Czy nasze oczy są wrażliwe?
 • Jak często mamy do czynienia z wysuszonymi oczami?
 • Jaki rodzaj soczewek używamy obecnie?
 • Czy soczewek kontaktowych używamy intensywnie, czy też okazjonalnie?

Jeżeli mamy wątpliwości w powyższych kwestiach, warto udać się do specjalisty, który wskaże nam najbardziej odpowiednie rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z płynów do pielęgnacji soczewek?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, prawidłowa pielęgnacja soczewek z użyciem dobrze dopasowanych płynów pozwoli nam dłużej cieszyć się nawilżonymi i świeżymi szkłami korekcyjnymi, co z pewnością pozwoli nam uniknąć podrażnień, dyskomfortu, oraz różnych dolegliwości zagrażających naszemu zdrowiu.

Regularnie pielęgnowane szkła kontaktowe stają się też dużo trwalsze na uszkodzenia i zarysowania. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się wyraźnym obrazem oraz pełnym komfortem noszenia soczewki, bez nieprzyjemnego uczucia tarcia powieki o jej powierzchnię.

Najbardziej popularni producenci płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Poszukiwanie preparatu do pielęgnacji soczewek kontaktowych może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, dlatego swój wybór warto oprzeć o najbardziej popularne płyny do soczewek wybierane przez miliony użytkowników na całym świecie. Na stronie www.kontaktowe.pl znajdziesz jedynie sprawdzone rozwiązania pochodzące od najbardziej cenionych producentów na naszym rynku, do których zaliczyć można:

Pamiętaj, że pielęgnacja soczewek to bardzo istotny element ich codziennego użytkowania, który pomaga cieszyć się nimi dłużej. Cały proces pielęgnacji trwa zaledwie kilka minut a efekty, jakich doznacie sprawią, że noszenie soczewek będzie dla Was w pełni efektywne, higieniczne i komfortowe.