Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
25 400
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe progresywne

Soczewki kontaktowe skutecznie korygują wady wzroku i pozwalają widzieć ostro i wyraźnie. Jednym z zaburzeń widzenia jest starczowzroczność, inaczej prezbiopia, która pojawia się w okolicach 40 roku życia. Wtedy soczewki oczu starzeją się, co skutkuje w utracie elastyczności, zmniejszeniu zdolności akomodacji i w konsekwencji prowadzi do problemów podczas czytania oraz pogorszenia widzenia w dali. To naturalny proces, który wymaga dostosowania odpowiednich soczewek multifokalnych, często nazywanych progresywnymi. Są to szkła wieloogniskowe, ułatwiające widzenie w różnych odległościach. Ich szeroka gama znajduje się w naszym sklepie z soczewkami.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki progresywne

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-12 z 30 pozycji

Jak dobrać soczewki progresywne?

Progresywne soczewki wyróżniają się specjalną budową, która umożliwia prawidłowe widzenie zarówno z bliska, jak i daleka. Charakterystyczna konstrukcja szkieł pomaga łatwo dostosować ostrość widzenia podczas szybkiej zmiany patrzenia w różnych odległościach. Efekt ten jest możliwy, dzięki zastosowaniu różnych mocy, najczęściej koncentrycznie rozłożonych w soczewce – środkowa jej część pozwala na patrzenie w bliży, a obrzeża w dali.

Przed zakupem soczewek kontaktowych progresywnych należy wykonać badanie wzroku, które pozwoli dostosować odpowiednią moc kanałów bliży i dali. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się szkła progresywne o różnym trybie noszenia i wymiany: jednodniowe i miesięczne – przed ich wyborem warto zastanowić się nad najwygodniejszą opcją.

Pielęgnacja soczewek progresywnych

Szkła progresywne, podobnie jak inne soczewki kontaktowe, muszą być regularnie czyszczone, by na ich powierzchni nie zbierały się cząstki brudu i łzy. W przypadku soczewek jednodniowych pielęgnacja w ogóle nie jest wymagana, ponieważ po całodziennym użytkowaniu, wystarczy je wyrzucić. Natomiast szkła miesięczne powinny być czyszczone oraz przechowywane w specjalnym płynie dezynfekującym.

 1. Umyj i wysusz ręce zawsze przed dotknięciem soczewki kontaktowej.
 2. Po wyjęciu soczewki progresywnej z oka nanieś na nią płyn dezynfekujący i przetrzyj jej powierzchnię z obu stron.
 3. Opłucz soczewkę w płynie i umieść w czystym pojemniku, wypełnionym płynem dezynfekującym.
 4. Regularnie czyść pojemnik na szkła kontaktowe płynem dezynfekującym.
 5. Pamiętaj o wymianie pojemnika. Z jednego możesz korzystać od 30 do 90 dni.

Sklep internetowy – nasza oferta szkieł progresywnych

W asortymencie naszego sklepu z soczewkami znajdują się wysokiej klasy produkty od cenionych producentów w atrakcyjnych cenach. Charakteryzują się one dużym nawodnieniem, zapewniającym właściwe nawilżenie oka, są wykonane z elastycznych i miękkich tworzyw hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych, niektóre zawierają filtry UV, a ich budowa zapewnia stabilność soczewki na gałce ocznej.

Soczewki progresywne z naszej oferty dzielą się ze względu na tryb wymiany oraz materiał wykonania. Wyróżniamy:

1. Soczewki progresywne jednodniowe

 • 1-Day Acuvue Moist Multifocal – to hydrożelowe szkła, gwarantujące doskonałą ostrość obrazu oraz duże nawilżenie, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii Lacreon.
 • Dailies Total 1 Multifocal – to silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe z gradientem uwodnienia, zapewniającym odpowiednie nawilżenie.
 • Proclear 1-Day Multifocal – to hydrożelowe soczewki multifokalne, które dzięki swojej budowie umożliwiają dokładne widzenie w bliży, dali oraz tego, co znajduje się pomiędzy.
 • Biotrue ONEday for Presbyopia – to hydrożelowe szkła kontaktowe, których wysokie nawilżenie utrzymuje się nawet przez 16 godzin.
 • Clariti 1-day multifocal – to silikonowo-hydrożelowe, które mają dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV oraz technologię przyciągającą wodę, co zapewnia optymalne nawilżenie.

2. Soczewki progresywne miesięczne

 • Miru 1month Multifocal – to silikonowo-hydrożelowe szkła, które zapewniają maksymalne dotlenienie, a dzięki wysokiemu uwodnieniu, zabezpieczają oko przed wyschnięciem i podrażnieniami.
 • Air Optix plus HydraGlyde Multifocal – to silikonowo-hydrożelowe progresywne soczewki kontaktowe, które chronią szkła przed osadzaniem się na nich zabrudzeń,
 • Biofinity Multifocal – to silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe z całodobowym trybem noszenia, nawet przez 30 dni, gwarantujące duży komfort podczas użytkowania.
 • PureVision 2 for Presbyopia – to silikonowo-hydrożelowe soczewki, skutecznie korygujące prezbiopię. Zastosowanie technologii AerGel zapewnia wysoką tlenoprzepuszczalność.
 • Proclear multifocal – to wieloogniskowe soczewki miesięczne, gwarantujące ochronę przed wysuszeniem oraz podrażnieniami. Szkła te mają delikatne niebieskie zabarwienie, ułatwiające aplikację.
 • Clariti multifocal – to silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe, posiadające dwie addycje: niską, obejmującą wczesną prezbiopię oraz wysoką, obejmującą zaawansowaną prezbiopię.
 • Ultra for Presbyopia – to silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe, które zapewniają ostry obraz w różnych odległościach, dużą przepuszczalność tlenu i wyjątkową miękkość materiału.

Soczewki progresywne – sklep internetowy

Z progresywnych soczewek kontaktowych mogą korzystać wszystkie osoby, u których stwierdzono starczowzroczność. Nawet ci, którzy wcześniej nie stosowali szkieł, będą zadowoleni z ich skuteczności oraz wygody stosowania. Produkty znajdujące się w ofercie naszego sklepu z soczewkami wykonywane są z dobrej jakości materiałów, są dobrze uwodnione oraz cechują się wysoką przepuszczalnością powietrza. Opinie o soczewkach progresywnych są pozytywne, ponieważ ich aplikacja, dzięki bardzo cienkim krawędziom, jest prosta, nawet dla początkujących użytkowników szkieł.

Zachęcamy do poznania naszego asortymentu, a w razie pojawienia się pytań, zapraszamy do kontaktu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek progresywnych

Co to są soczewki progresywne?
Soczewki progresywne - co to znaczy? W przypadku szkieł kontaktowych chodzi dokładnie o soczewki multifokalne, które od okularów potocznie nazywa się progresywnymi(Zobacz). Soczewki multifokalne służą do korekcji prezbiopii, czyli tzw. starczowzroczności. Więcej na temat progresywnych soczewek kontaktowych na blogu.
Czy soczewki progresywne są dobre?
Czy warto kupić soczewki progresywne? Zdecydowanie tak, ponieważ dzięki nim osoby z prezbiopią mogą liczyć na wyraźne widzenie z różnych odległości: bliskich, dalekich i pośrednich. Soczewki kontaktowe multifokalne uważane są też za dużo wygodniejszą metodę korekcji wzroku niż okulary.
Jak działają soczewki progresywne?
Soczewka multifokalna ma specjalną konstrukcję, ponieważ na jej powierzchni znajdują się różne moce. Najczęściej rozłożone są koncentrycznie (jak pierścienie) w ten sposób, że środkowa część służy do widzenia bliskiego, a peryferia do dalekiego. Dzięki temu soczewki progresywne zapewniają wyraźne widzenie z różnych odległości(Zobacz).
Ile kosztują soczewki progresywne?
Koszt soczewek kontaktowych progresywnych może być różny ze względu na wiele czynników. Podobnie jak w przypadku innych szkieł kontaktowych najbardziej opłacalne będą te wielokrotnego użytku. Opakowanie 6 szt. miesięcznych soczewek multifokalnych kosztuje od 120 do 200 zł. Natomiast soczewki progresywne jednodniowe to wydatek ok. 90-140 zł za 30 szt. Więcej na temat cen soczewek na blogu.
Jak wybrać soczewki progresywne?
Odpowiedni rodzaj soczewek progresywnych(Zobacz) pomaga dobrać specjalista, czyli okulista lub optometrysta. Doboru soczewek multifokalnych, podobnie jak wszelkiego rodzaju szkieł kontaktowych, nie należy przeprowadzać samodzielnie. W zależności od potrzeb i preferencji pacjenta, dostępne są progresywne soczewki jednodniowe lub miesięczne.
Jak zakładać soczewki kontaktowe progresywne?
Soczewki progresywne należy zakładać, przestrzegając wszelkich zasad higieny oraz zaleceń specjalisty. Aplikacja soczewek multifokalnych wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku szkieł kontaktowych sferycznych. Poradnik jak założyć soczewki kontaktowe znajduje się na naszym blogu.
Dla kogo soczewki progresywne?
Soczewki progresywne zostały stworzone z myślą o osobach z prezbiopią, które na skutek zmniejszonej elastyczności soczewki oka, mają problem z dostosowaniem ostrości widzenia do patrzenia z różnych odległości. Wada pojawia się wraz z wiekiem, najczęściej po 40-45. roku życia. Soczewki multifokalne polecane są osobom aktywnym fizycznie lub zawodowo, które nie chcą być ograniczane przez okulary.
Kiedy wybrać szkła progresywne?
Progresywne szkła kontaktowe polecane są, kiedy dostosowanie ostrości przy przerzucaniu wzroku z różnych odległości zajmuje więcej czasu i wymaga większego wysiłku oraz kiedy pogarsza się widzenie z bliska (np. trzeba oddalać od oczu książkę lub gazetę, aby móc ją przeczytać). Są to charakterystyczne objawy prezbiopii (tzw. starczowzroczności), która pojawia się po 40-45. roku życia.
Jak patrzeć przez soczewki progresywne?
Patrzenie przez soczewki multifokalne może być początkowo trudne. Trzeba się przyzwyczaić, że w różnych obszarach soczewek progresywnych występują różne moce. Najczęściej moce rozłożone są koncentrycznie (jak pierścienie), wtedy centralna część soczewki przeznaczona jest do bliży, a obrzeża do dali.