Horien - Krople do oczu i akcesoria

Użytkownicy soczewek kontaktowych często uskarżają się na różne dolegliwości, to zaczerwienienie oczu, to podrażnienie, swędzenie czy pieczenie. Nie zawsze wynika to ze złego dopasowania szkieł lub ich niewłaściwej higieny (choć to również należy brać pod uwagę). Czasem zdarza się, że wszystkie dolegliwości pojawiają się na wskutek np. przebywania w warunkach wymagającego otoczenia.

Więcej ›

Do takich zaliczają się np. klimatyzowane lub ogrzewane pomieszczenia, nadmierna ekspozycja na promienie UV, czy kontakt z dymem papierosowym. Te wszystkie czynniki mogą powodować zaburzenia filmu łzowego, co prowadzi do wysuszania rogówki. Kiedy na naszych oczach dodatkowo znajdują się soczewki, jeszcze bardziej ograniczamy dopływ tlenu do rogówki. To prowadzi do odczuwanego dyskomfortu, a używając kropli do oczu Horien, zapewniamy odczucie długotrwałej ulgi.

Dla kogo krople Horien?

Oprócz tego, że, jak wcześniej wspominaliśmy, krople są doraźną pomocą dla osób mających styczność z trudnymi warunkami otoczenia, są remedium na ekrany. W obecnych czasach niemalże każdy bezustannie z nich korzysta – smartfony na przykład towarzyszą nam cały dzień. To prowadzi do zdecydowanie rzadszego mrugania, co zaś skutkuje wysuszaniem rogówki. Aby wspomóc nasz film łzowy, wystarczy zaaplikować kilka kropel do oczu Horien, który go stabilizuje. Preparat może okazać się użyteczny także dla alergików oraz osób o wrażliwych oczach. Być może podczas szczegółowego badania u specjalisty usłyszeliśmy, że jeśli chcemy nosić kontakty, musimy wspomagać nasz nasz narząd wzroku kroplami.

Jak używać kropli do oczu Horien?

Jeśli pieką lub swędzą nas oczy oraz mamy poczucie piasku pod powiekami, powinniśmy zaaplikować do oczu krople Horien. Najlepiej zrobić to przed założeniem soczewek kontaktowych lub po ich zdjęciu. Wkrapiamy do każdego oka 1-2 krople, uważając na to, by nie przesadzić. Po jakimś czasie dolegliwości powinny ustąpić, a nasze widzenie poprawić się. Pamiętajmy jednak, by nie stosować preparatu w przypadku zapalenia spojówek i rogówek. W takim przypadku krople i tak nie pomogą, a co najwyżej mogą jedynie zaszkodzić. Jeśli jesteśmy uczuleni na jakikolwiek składnik kropli Horien, również nie powinniśmy go używać. Jeśli zaobserwujemy pieczenie po zaaplikowaniu preparatu, powinniśmy natychmiast zaprzestać jego stosowania bądź skonsultować się ze specjalistą.