Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Cena
33 35
PRODUCENT
więcej ... mniej

Alcon (Ciba Vision) - Krople do oczu i akcesoria

Alcon jest znanym na rynku kontaktologicznym producentem soczewek, płynów pielęgnacyjnych oraz kropli do oczu. Firma wprowadziła na rynek markę Opti-Free, która słynie nie tylko z płynów do soczewek, lecz również z kropli nawilżających Opti-Free Pro.

Więcej ›

Jest to jałowy zbuforowany roztwór wodny przeznaczony do stosowania jako krople do oczu lub soczewek. Posiada on właściwości nawilżające, a w jego składzie znajdują się polimery i lipidy, które wspólnie wspomagają film łzowy. Uzupełniają jego wewnętrzną i zewnętrzną warstwę, a także tworzą barierę ochronną, która pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia.

Dlaczego warto stosować krople do oczu Alcon?

Krople przywracają bądź pomagają utrzymać naturalne nawilżenie powierzchni gałki ocznej. Jedynymi przeciwwskazaniami do ich używania są zapalenie rogówek oraz spojówek, a także alergie na jakikolwiek składnik kropli. W innych przypadkach preparat jest całkowicie bezpieczny oraz łatwy w użyciu. 1-2 krople Alcon do oczu wystarczy zaaplikować przed założeniem lub po zdjęciu szkieł kontaktowych. Natomiast krople Opti-Free do soczewek aplikuje się bezpośrednio w zagłębienie kontaktów, również przed ich użyciem. Innym sposobem na użycie tych ostatnich jest zakroplenie ich w trakcie noszenia szkieł. Po wykonanym procesie wystarczy mrugnąć 2-3 razy – po krótkim czasie powinniśmy odczuć ulgę i poprawę widzenia.

Kto powinien używać kropli Alcon?

Krople do oczu i soczewek Alcon przeznaczone są dla wszystkich osób używających miękkich soczewek kontaktowych (silikonowo-hydrożelowych oraz hydrożelowych). Służą do łagodzenia objawów suchości oczu, podrażnienia bądź ich zmęczenia. Długotrwałe stosowane kropli Alcon powinno być skonsultowane ze specjalistą: okulistą lub optometrystą. Sprawdzają się w szczególności u alergików oraz osób ze skłonnością do przesuszania się oczu. Także pacjenci z nadmierną wrażliwością oczu powinni stosować krople nawilżające. Ponadto to znakomite rozwiązanie dla osób pracujących przed ekranami bądź w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach.