Avizor - Krople do oczu i akcesoria

Hiszpańska firma Avizor znana jest przede wszystkim z produkcji płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Wielu użytkowników szkieł albo słyszało, albo było zmuszonych słyszeć także o podobnym produkcie, a również znajdującym się w ofercie producenta. Są to krople do oczu Avizor, których głównym celem jest nawilżenie oczu pacjenta.

Więcej ›

Sprawdź nasze Avizor

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Nie są podstawą użytkowania czy pielęgnacji kontaktów, ani też warunkiem niezbędnym. Są jednak doraźną pomocą, po którą powinniśmy sięgnąć, jeśli odczujemy któryś z niepożądanych objawów. Krople różnią się nieznacznie między sobą oraz występują w różnych pojemnościach – np. Lacrifresh Moisture Unidose dostępny jest w jednorazowych ampułkach.

Dla kogo krople Avizor?

Krople do oczu przeznaczone są dla pacjentów o wrażliwych oczach, problemach z suchością oczu (nawet z zespołem suchego oka), czy alergików. Jednak warto je mieć zawsze pod ręką na wypadek wystąpienia któregoś z niepożądanych objawów skutków ubocznych noszenia szkieł. Do nich należą między innymi: zaczerwienienie oczu, podrażnienie, światłowstręt, swędzenie oczu, uczucie piasku pod powiekami. Jeśli jeden z tych objawów doskwiera nam w trakcie noszenia lub po zdjęciu szkieł kontaktowych, powinniśmy zakropić oczy preparatem. Zwalczy to niepokojące objawy, a ponadto wyreguluje film łzowy i zapobiegnie dalszym podrażnieniom. Należy jednak zapamiętać, by nie stosować kropli na dłuższą metę – jeśli objawy nie ustępują, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Jak używać kropli do oczu Avizor?

Kropli używamy zawsze zgodnie z zaleceniami specjalisty (okulisty lub optometrysty) oraz instrukcją dołączoną do ulotki. Niektóre krople, np. Avizor Lacrifresh Cleaning, nadają się do użycia bez konieczności zdejmowania soczewek kontaktowych. Inne jednak, jak chociażby Avizor Lacrifresh Moisture, wymagają uprzedniego zdjęcia kontaktów bądź zakropienia ich przed założeniem soczewek. Ważność płynów 15 ml wynosi 60 dni, natomiast płyny Avizor Unidose są jednorazowe i po wykorzystaniu ampułki po prostu ją wyrzucamy. Do oczu zakrapla się po 1-2 kroplach, w zależności od potrzeb, jednak nie należy przesadzać z ilością.