Filtry

Filtruj według

Marka
więcej ... mniej
Cena
17 35

Płyny do soczewek kontaktowych Zeiss/Wohlk

Reprezentowana w ponad 40 krajach grupa ZEISS to międzynarodowe przedsiębiorstwo produkujące przyrządy optyczne, technologię pomiarową oraz soczewki okularowe i kontaktowe. Czymże jednak byłyby szkła kontaktowe bez płynów pielęgnacyjnych?

Więcej ›

Sprawdź nasze Zeiss/Wöhlk

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Bardzo zanieczyszczonymi i niebezpiecznymi dla oczu pacjenta soczewkami. Firma ZEISS jest także producentem płynów do soczewek, które są niezbędnikiem codziennej higieny oraz pielęgnacji pacjentów. Produkcją oraz dystrybucją artykułów kontaktologicznych przedsiębiorstwa zajmuje się firma Expert Krak (Wohlk). Stąd na niektórych opakowaniach płynów znajdziemy logotyp dystrybutora, a nie grupy ZEISS.

Stosowanie płynów ZEISS

Najważniejszym czynnikiem podczas użytkowania soczewek kontaktowych jest nie komfort, nie widzenie, nie dopasowanie, lecz czystość. To od niej zależy wiele innych aspektów, takich jak bezpieczeństwo, czy właśnie wygoda. Aby wyeliminować z powierzchni szkieł wszelkie zarazki, bakterie, wirusy, czy osady białkowe, należy codziennie przystępować do procesu czyszczenia. Składa się on z pocierania, płukania, dezynfekowania, nawilżania oraz przechowywania szkieł. Należy także stosować się do wszelkich informacji oraz instrukcji zawartych w ulotce dołączanej do preparatu. Płyny różnią się bowiem między sobą, nawet jeśli są produktami tego samego producenta. Nieco inaczej wygląda pielęgnacja szkieł twardych, a inaczej silikonowo-hydrożelowych oraz hydrożelowych. Do płynów do soczewek ZEISS dołączane są specjalne antybakteryjne pojemniki, w których przechowuje się szkła.

Dla kogo płyny do soczewek ZEISS?

W szerokiej ofercie producenta coś dla siebie znajdą zarówno użytkownicy soczewek twardych, jak i miękkich. Niezależnie od tego, czy nosimy szkła dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, czy roczne – preparaty spod ramienia firmy ZEISS doskonale spełnią swoje zadanie. Wyeliminują z powierzchni kontaktów szkodliwe osady białkowe oraz tłuszczowe, zlikwidują bakterie oraz nawilżą soczewki. Kiedy po całonocnym przechowaniu szkieł w płynie założymy je na oczy, poczujemy komfort, gładkość i nawilżenie, które będą utrzymywać się przez cały dzień. Z płynów mogą korzystać wszyscy pacjenci o różnych wadach wzroku. Preparaty są kompatybilne z każdymi dostępnymi na rynku soczewkami kontaktowymi. Nie przydadzą się jedynie użytkownikom szkieł jednodniowych, gdyż te nie wymagają pielęgnacji.