Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
16 171

Płyny do soczewek kontaktowych Evo2lution

Na rynku kontaktologicznym dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju płynów pielęgnacyjnych do soczewek. Z jednej strony spełniają zwykle tę samą funkcję, z drugiej – nieco się od siebie różnią. Inny może być skład, a także kompatybilność z niektórymi rodzajami szkieł kontaktowych.

Więcej ›

Sprawdź nasze evO2lution

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Należy dokładnie czytać etykietę oraz załączoną do preparatu ulotkę – czasem produkt przeznaczony jest jedynie do pielęgnacji twardych szkieł kontaktowych. Na rynku znajdziemy płyny typu NO RUB, czyli niewymagające czyszczenia mechanicznego, wielofunkcyjne, czyli te cieszące się największą popularnością. Czasem natkniemy się na preparaty na bazie wody utlenionej, przy których niezastosowane się do instrukcji może być bardzo kosztowne w skutkach.

Stosowanie płynów evO2lution

Płyn evo2lution soft przeznaczony jest do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych – silikonowo-hydrożelowych oraz hydrożelowych. Dostępny jest w trzech pojemnościach: 100 ml, 360 ml oraz 500 ml. Najmniejsza butelka płynu przeznaczona jest na około miesiąc użytkowania, średnia – na trzy miesiące. Duży płyn jest dobrą opcją, kiedy więcej osób z rodziny nosi szkła kontaktowe, bowiem po 90 dniach od otwarcia płyn traci ważność. Evo2lution soft służy do czyszczenia, płukania, dezynfekcji, nawilżania oraz przechowywania kontaktów.

Dla kogo płyn do soczewek evO2lution?

Z płynu skorzystają osoby o niemalże wszystkich wadach wzroku, aczkolwiek trzeba pamiętać, że przeznaczony jest do pielęgnacji szkieł miękkich. Doskonale sprawdzi się u pacjentów, którzy na co dzień noszą soczewki evO2lution monthly lenses. Jednak liczne badania wykazały kompatybilność płynu evO2lution soft ze wszystkimi kontaktami silikonowo-hydrożelowymi oraz hydrożelowymi. Mogą go używać nawet pacjenci zmagający się z suchością oczu lub alergią. Płyn można ponadto stosować na dwa sposoby – w systemie kilkugodzinnym lub nocnym. Oznacza to, że jeśli komuś spieszno do założenia szkieł i nie ma na to całej nocy, może skorzystać z 4-godzinnej pielęgnacji.