Płyny do soczewek kontaktowych All Clean

Hiszpańska firma Avizor wprowadziła na rynek 3 marki płynów do soczewek kontaktowych: All Clean, Unica oraz Alvera. Pierwszy z nich dostępny jest w trzech pojemnościach: 100 ml, 350 ml oraz 500 ml. 100 ml wystarcza na miesiąc użytkowania, 350 ml na około 3 miesiące, zaś 500 ml na więcej niż 3 miesiące.

Więcej ›

Sprawdź nasze All Clean

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Co dość istotne – każdy z nich ważny jest 90 dni od otwarcia. Kupowanie zatem płynu o pojemności 500 ml ma sens wtedy, kiedy używa go więcej niż jedna osoba – np. rodzina, małżeństwo. Absolutnie nie można korzystać z przeterminowanych płynów do soczewek, gdyż tracą one po czasie swoje właściwości.

Jak używać płynu All Clean?

Płyn All Clean przeznaczony jest do wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych miękkich (zarówno hydrożelowych, jak i silikonowo-hydrożelowych). Oczywiście służy do pielęgnacji szkieł wielokrotnego użytku, jednodniowe kontakty nie wymagają czyszczenia. Pod koniec każdego dnia, od razu po zdjęciu z oczu soczewek kontaktowych powinniśmy przystąpić do procedury czyszczenia, płukania i dezynfekcji. Po umyciu rąk zdejmujemy prawą (jeśli ktoś woli – lewą) soczewkę z oka, nakładamy na otwartą dłoń. Wypełniamy ją kilkoma kroplami płynu, a następnie czyścimy nimi soczewki, delikatnie je pocierając. Potem płuczemy soczewkę świeżą porcją płynu i wkładamy do pojemnika wypełnionego płynem. Wszystkie czynności powtarzamy dla drugiej soczewki i zostawiamy je szczelnie zamknięte w komorach pojemniczka na noc.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek All Clean?

Płyn Avizor All Clean jest wielofunkcyjny, a więc jednocześnie czyści, płucze, nawilża, dezynfekuje, odbiałcza soczewki kontaktowe. Dodatkowo służy także do ich przechowywania w nocy, czy też na kilka godzin w ciągu dnia. Jego stosowanie nie jest wcale skomplikowane, gdyż tak naprawdę do wszystkiego używamy jednego płynu. Konieczne zaś jest, dlatego że tylko specjalnie przeznaczony do tego preparat skutecznie przygotowuje szkła kontaktowe do ponownego użycia. Mycie kontaktów wodą, nawet przegotowaną, czy płynem do mycia naczyń to najgłupsze pomysły, jakie mogą przyjść pacjentowi do głowy. Nie dość, że w żadnym stopniu nie czyścimy wtedy szkieł, dodatkowo pozbawiamy je ich naturalnych właściwości.