Płyny do soczewek kontaktowych BioSoak

Fiński płyn do soczewek kontaktowych Piiloset BioSoak to jedyny preparat kontaktologiczny, który zawiera biologiczny czynnik czyszczący. Jest uniwersalny, stosuje się go do pielęgnacji soczewek miękkich wszystkich typów, w tym silikonowo-hydrożelowych.

Więcej ›

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Ponadto ma działanie wielofunkcyjne: czyści, dezynfekuje, przemywa, usuwa osady białkowe oraz przechowuje soczewki. Jest dostępny w butelkach o różnych objętościach: 120 ml, 250 ml i 360 ml. Ponadto posiada specjalne oznakowanie prawne Allegry – Fińskiej Organizacji do spraw Alergii i Astmy.

Jak używać płynu BioSoak?

Płyn Piiloset BioSoak jest bardzo łatwy w użyciu. Pielęgnacja z nim właściwie prawie niczym nie różni się od tej stosowanej w przypadku wszystkich innych najpopularniejszych płynów. Po wyjęciu soczewki z oka nakładamy ją na otwartą dłoń i wpuszczamy kilka kropel płynu. Następnie przez około 30 sekund pocieramy szkła z przodu i z tyłu. Jest to czyszczenie mechaniczne. Po tym procesie przechodzimy do spłukiwania kontaktów świeżą porcją płynu. Dopiero wtedy wkładamy je do koszyczka, a następnie do pojemnika wypełnionego płynem pielęgnacyjnym. Szczelnie zamykamy pojemniczek i zostawiamy w nim soczewki na noc (minimum na 4 godziny). Jest to niezbędny czas, aby szkła zostały zdezynfekowane.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek BioSoak?

Płyn jest dostosowany do właściwości tkanek ludzkiego narządu wzroku, dlatego jego oczyszczanie nazywamy biologicznym. Ulega on biodegradacji, a dodatkowo rozkłada się na powierzchni oka i nie powoduje przy tym żadnych podrażnień. Preparat BioSoak usuwa osady białkowe, tłuszczowe, a nawet cysty Acanthamoeba castellanii, które mogą prowadzić do zapalenia rogówki. Płyn nie zawiera substancji drażniących oraz wywołujących reakcje alergiczne, co potwierdziło na podstawie testów Fińskie Stowarzyszenie Alergii i Astmy. Może być stosowany w połączeniu z wszystkimi materiałami soczewek miękkich – kompatybilność również została potwierdzona przez testy laboratoryjne.