Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Data publikacji: 2017-04-10 13:16:47
Kategorie: Ogólna

Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe ten post jest właśnie dla Ciebie. Czy wiesz, że każdy użytkownik soczewek powinien je odpowiedni sposób pielęgnować? Jedynie soczewki jednodniowe nie wymagają od nas tak dużej uwagi, ponieważ po całym dniu po prostu wyrzucamy je do kosza. Według specjalistów aż 90% pacjentów nie stosuje się do zaleceń odpowiedniej pielęgnacji soczewek. W dużej mierze ma to wpływ na komfort użytkowania soczewek.

Drogi czytelniku nie obawiaj się, wbrew pozorom dbanie o soczewki nie jest wcale ciężkie i trudne! Wystarczy że zastosujesz się do kilku prostych korków.

Większość płynów do soczewek wymaga czyszczenia mechanicznego soczewek. Co to jest czyszczenie mechaniczne? Proces polega na tym, iż wyjmujemy soczewkę na suchą i czysta dłoń, nalewamy płyn wielofunkcyjny, małym palcem pocieramy obie strony soczewki (najlepiej kulistymi ruchami przez około 30 sekund). Po wykonaniu tej czynności soczewki należy ponownie opłukać je w płynie i umieścić w pojemniczku na szkła.

Większość osób skupia się tylko na czyszczeniu oraz wymianie płynu. Nie można zapomnieć iż od czystości soczewki zależy również stanu pojemnika w którym je przechowujemy. Czyszczenie pojemnika na soczewki? Po wyjęciu soczewek należy wylać zawartość, oraz opłukać pojemniczek świeżym płynem. Następnie odstawić do wyschnięcia. Zaleca się również comiesięczną wymianę.

Odpowiednia pielęgnacja zapewnia nam komfort noszenia soczewek bez narażenia naszych oczu na podrażnienia. Wszystkie produkty potrzebne do odpowiedniego przechowywania soczewek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na pielęgnację znajdziesz u nas również soczewki jednodniowe. Zapraszamy na www.kontaktowe.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.