Płyny do soczewek kontaktowych Unica

Hiszpańska firma Avizor jest znanym na świecie producentem płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz kropli do oczu. To do niej należą rodziny Alvera, All Clean, czy Unica.

Więcej ›

Każdy pacjent regularnie stosujący szkła wielokrotnego użytku, zdaje sobie sprawę z konieczności ich skrupulatnej pielęgnacji. Nie ma znaczenia, czy kontakty wydają nam się czyste, świeże, czy mało używane – musimy czyścić i dezynfekować je codziennie. Tylko przestrzeganie tych zasad sprawi, że noszenie soczewek będzie w pełni komfortowe oraz bezpieczne. Pacjenci, którzy borykają się z problemem suchych oczu lub alergicy często słyszą, że nie powinni używać kontaktów. To właśnie dla nich Avizor stworzył markę płynów pielęgnacyjnych Unica, które pomagają zwalczyć problem suchości oczu.

Jak używać płynu Unica?

Płyn przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich soczewek miękkich, i hydrożelowych, i silikonowo-hydrożelowych. Dostępny jest w komplecie z pojemniczkiem na szkła kontaktowe. Kiedy używamy kontaktów wielokrotnego użytku, codziennie po zdjęciu soczewek powinniśmy wykonać mały rytuał pielęgnacyjny. Do czystego pojemnika nalewamy świeżą porcję płynu Unica. Zdejmujemy prawą soczewkę i kładziemy na otwartą dłoń, następnie dodajemy kilka kropel płynu. Wtedy zaczynamy mechaniczne czyszczenie poprzez pocieranie soczewki z obu stron przez kilkanaście sekund. Po tym procesie przepłukujemy szkło świeżym strumieniem płynu i wkładamy do napełnionego pojemnika na noc (albo przynajmniej na 4 godziny). To samo powtarzamy dla drugiej soczewki.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek Unica?

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele płynów wielofunkcyjnych przeznaczonych do pielęgnacji soczewek. Jednak w skład płynu Unica wchodzi hialuronian sodu, czyli naturalny składnik ludzkich łez. Ponadto preparat zawiera śladową ilość substancji konserwujących. To wszystko powoduje, że płyn nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych – jest bardzo delikatny. Z tego powodu szczególnie dobrze sprawdzi się wśród osób o wrażliwych oczach lub borykających się z problemem suchych oczu. Mogą z niego korzystać nawet alergicy, którym dotychczas zalecano używanie jedynie szkieł jednodniowych. Płyn doskonale nawilża soczewkę, która następnie przez cały dzień prawidłowo nam służy i nie powoduje żadnych podrażnień.