Filtry

Filtruj według

Marka
więcej ... mniej
Cena
19 79

Płyny do soczewek kontaktowych Bausch&Lomb

Chyba każda osoba, która nosiła w swoim życiu soczewki kontaktowe, zna firmę Bausch&Lomb. Ten pionier na rynku optycznym i kontaktologicznym zasłynął wprowadzeniem takich soczewek jak PureVision, czy SofLens.

Więcej ›

Sprawdź nasze Bausch&Lomb

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Również w przypadku płynów do soczewek firma ma się czym chwalić. Jej marki, czyli ReNu, Boston oraz Biotrue to jedne z rodzin, po które najczęściej sięgają pacjenci. Dodatkowo, wszystkie trzy znacznie się między sobą różnią i przeznaczone są dla różnych grup docelowych. Płynów pielęgnacyjnych powinny używać osoby noszące szkła wielokrotnego użytku: twarde, miękkie, toryczne, sferyczne, progresywne. Należy pamiętać również o tym, że soczewki kolorowe o mocy 0.00 D wymagają takiej samej pielęgnacji jak szkła korekcyjne.

Stosowanie płynów Bausch&Lomb

Płyny firmy Bausch&Lomb są wielofunkcyjne: czyszczą, płuczą, dezynfekują, nawilżają, usuwają osady białkowe oraz przechowują soczewki. Pozwalają na taką pielęgnację szkieł, która daje uczucie komfortu przez cały okres ich użytkowania. Do preparatów o pojemności powyżej 300 ml dołączany jest pojemnik na soczewki, w którym powinniśmy je przechowywać w nocy. Każdy płyn, mimo że wyprodukowany przez tę samą firmę, zawiera inne składniki aktywne. To oznacza, że nie każdy preparat u każdego pacjenta sprawdzi się równie dobrze – to bardzo indywidualna kwestia. Ponadto należy szczególnie zwracać uwagę na instrukcję użytkowania płynu, która zawsze szczegółowo opisana jest w ulotce.

Dla kogo płyny do soczewek Bausch&Lomb?

Producent posiada w ofercie zarówno płyny przeznaczone do pielęgnacji soczewek miękkich, jak i twardych. Użytkownicy szkieł twardych powinni pamiętać o tym, by używać do pielęgnacji przeznaczonego do niej płynu – Boston. W przeciwnym wypadku czyszczenie nie będzie skuteczne i usunie z powierzchni kontaktów wszystkich osadów. Alergicy, osoby cierpiące na suchość lub wrażliwość oczu powinny zainteresować się płynem Biotrue, który inspirowany jest biologią ludzkiego oka. Zawiera w swoim składzie hialuronian sodu, czyli naturalny składnik filmu łzowego. To w głównej mierze on odpowiada za delikatność oraz optymalne nawilżenie, jakie zapewnia płyn do soczewek Biotrue.