Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
21 111

Płyny do soczewek kontaktowych Menicon

Na rynku wyróżniamy soczewki kontaktowe jednorazowe (jednodniowe) oraz wielokrotnego użytku (miesięczne, kwartalne, dwutygodniowe, roczne). Aby bezpiecznie i komfortowo korzystać z tych drugich, trzeba codziennie pamiętać o ich pielęgnacji.

Więcej ›

Sprawdź nasze Menicon

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Nie dotyczy to natomiast soczewek jednodniowych, gdyż te wyrzucamy od razu po zdjęciu z oczu. Prawidłowa pielęgnacja szkieł polega na czyszczeniu oraz przechowywaniu ich w przeznaczonym do tego, specjalnym preparacie. Tym zaś jest wielofunkcyjny płyn do soczewek, który kontakty czyści, dezynfekuje, płucze, nawilża oraz usuwa osady z ich powierzchni. Dodatkowo napełnia się nim pojemnik, w którym przechowuje się soczewki na noc. Jednymi z najpopularniejszych preparatów tego rodzaju są płyny do soczewek Menicon.

Stosowanie płynów Menicon

Płyny pielęgnacyjne wyprodukowane przez japońską firmę Menicon przeznaczone są do czyszczenia oraz przechowywania wyłącznie miękkich soczewek kontaktowych. Producent wprowadził na rynek markę SoloCare – rewolucyjne rozwiązanie w zakresie pielęgnacji soczewek silikonowo-hydrożelowych oraz hydrożelowych. Płyn nie tylko doskonale oczyszcza powierzchnię szkieł oraz eliminuje wszelkie drobnoustroje, pozostałości po makijażu oraz białka i tłuszcze. Dodatkowo pozostawia kontakty w idealnym nawilżeniu, co zdecydowanie zwiększa komfort noszenia soczewek kontaktowych. Z preparatu można korzystać na dwa sposoby: metodą NO RUB (bez pocierania) – wystarczy umieścić szkła w pojemniku wypełnionym płynem na minimum 4 godziny. Druga metoda polega na klasycznym, mechanicznym czyszczeniu szkieł poprzez pocieranie, a następnie spłukiwanie. Po 5 minutach soczewki nadają się do ponownego użycia.

Dla kogo płyny do soczewek Menicon?

Do płynu do soczewek SoloCare Aqua dołączany jest specjalny antybakteryjny pojemnik na szkła kontaktowe wyposażony w jony srebra. Jest to system MicroBlock, który odpowiada za skuteczną dezynfekcję soczewek z wszelkich bakterii i wirusów. Takie rozwiązanie pomaga na maksymalne zwiększenie komfortu noszenia kontaktów, niezależnie od pory dnia. Dzięki płynowi do soczewek Menicon szkła zostaną nawilżone przez cały dzień użytkowania. Ze względu na różne metody stosowania preparatu, z płynu skorzystają osoby, które chcą odjąć sobie pracy i mechanicznego czyszczenia szkieł. Druga metoda znajdzie zaś zastosowanie wśród osób, które chcą na szybko przemyć soczewki i od razu je założyć. Zarówno jeden, jak i drugi wariant jest bardzo wygodny i pozwala na oszczędność czasu w codziennej pielęgnacji soczewek.