Pojemniki do soczewek kontaktowych

Wszelkie akcesoria do soczewek kontaktowych ułatwiają nam codzienne korzystanie z nich. Nie zawsze są niezbędne, lecz często bardzo przydatne, np. na początku przygody ze szkłami. Inne akcesoria mogą zaś uatrakcyjnić nam noszenie kontaktów – kolorowe pudełka oraz pojemniki na soczewki ładnie będą się prezentowały na toaletce. Najważniejsze jednak, aby wiedzieć, jakie akcesorium komu jest niezbędne. Pojemniki do soczewek kontaktowych są potrzebne w momencie, kiedy używamy szkieł wielokrotnego użytku.

Więcej ›

Sprawdź nasze Pojemniki do soczewek

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Kontaktów nie można przechowywać byle gdzie, gdyż wymagają odpowiednich, sterylnych warunków.

Dla kogo pojemnik do soczewek kontaktowych?

To akcesorium przyda się jedynie użytkownikom soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku. Wszystkie szkła jednodniowe odpakowujemy z blistra, a po zużyciu wyrzucamy, więc nie musimy martwić się ich przechowaniem. Kontakty miesięczne, dwutygodniowe, kwartalneroczne wymagają odpowiednich warunków przechowania. Nie mogą się do nich dostać ani drobnoustroje, ani brud, ani nawet kurz. Są także szczególnie przydatne podczas wszelkiego rodzaju podróży i stanowią część specjalnych zestawów podróżnych. Pojemniki nie są jedynie wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów, lecz jedynym możliwym rozwiązaniem.

Jaki pojemnik do soczewek wybrać?

Pojemniki do soczewek zwykle dołączane są do większych płynów pielęgnacyjnych, więc najczęściej nie musimy ich dokupować. Są wykonane ze szkła lub plastiku – przeciętnemu pacjentowi w zupełności wystarczą te plastikowe. W ofercie znajdziemy pojemniczki do soczewek twardych oraz miękkich, kolorowe, w kształcie piłki lub zwierząt. Te o specjalnych kształtach z pewnością nadadzą się dla najmłodszych pacjentów. Na rynku dostępne są również pojemniki wyposażone w antybakteryjne jony srebra (np. dołączane do płynu SoloCare Aqua), które doskonale dezynfekują szkła kontaktowe.