Filtry

Filtruj według

Cena
3 111
Marka
więcej ... mniej
PRODUCENT
więcej ... mniej

Krople do oczu i akcesoria do soczewek kontaktowych

Podczas leczenia różnych schorzeń oczu, najczęściej stosuje się krople, których skład pozwala złagodzić występujące podrażnienia, uczucie pieczenia oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Nawilżające krople do oczu są stosowane przez osoby borykające się z problemami wysuszonej rogówki.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Krople i akcesoria

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-12 z 37 pozycji

Zespół suchego oka to powszechne schorzenie, które możemy zaliczyć do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Stosowanie odpowiednich kropli pomoże nam dobrze nawilżyć oczy i dostarczyć im niezbędnej ochrony przed negatywnym wpływem różnych zewnętrznych czynników takich, jak praca przed komputerem czy przebywanie w szkodliwych dla naszego wzroku warunkach atmosferycznych. Bardzo często używają je również osoby noszące soczewki kontaktowe umożliwiając im utrzymanie odpowiedniego komfortu i nawilżenia swoich oczu.

Jak wybrać nawilżające krople do oczu?

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiednich kropli, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. W tej chwili istnieje bardzo wiele preparatów do oczu i osoby, które pierwszy raz dokonują tego typu zakupu mogą pogubić się w gąszczu dostępnych możliwości. Okulista wskaże nam preparat najbardziej odpowiedni dla nas i wyjaśni jak powinniśmy go stosować, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Skład kropli do oczu jest oparty na połączeniu wody oraz polimerów, których głównym zadaniem jest zatrzymanie wody na powierzchni oka. Dzisiaj wielu producentów stosuje w swoich preparatach kwas hialuronowy zapewniający wyjątkowo wysokie nawilżenie rogówki. W swoim naturalnym środowisku kwas hialuronowy występuje jako jeden ze składników ludzkich łez.

O czym warto pamiętać podczas stosowania?

Używając kropli do oczu należy przestrzegać kilku zasad, które pozwolą nam bezpiecznie skorzystać z dobrodziejstw tego preparatu:

  • W celu uniknięcia zakażenia pamiętaj o dokładnym umyciu rąk przed aplikacją kropli.
  • Jeżeli stosujemy kilka preparatów do oczu, warto pomiędzy ich aplikacją zachować przynajmniej 10-15 minutową przerwę.
  • Pamiętajmy o zachowaniu optymalnej odległości podczas aplikacji kropli, w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu końcówki preparatu z okiem i skórą rąk.
  • Podczas stosowania kilku leków podawanych do oka, pamiętajmy aby krople do oczu podawać jako ostatnie
  • Podając krople do worka spojówkowego, pamiętaj aby zaaplikować jedną, maksymalnie dwie krople. Jego ograniczona pojemność może powodować wypłynięcie nadmiaru płynu na policzek, co może stanowić problem dla kobiet używających makijażu.
  • Pamiętajmy, aby po otwarciu zużyć krople w terminie podanym przez producenta.
  • Krople w jednorazowych fiolkach nie nadają się do przechowywania i należy je zużyć zaraz po otwarciu.
  • Zwróćmy uwagę w jakich warunkach powinno się przechowywać nasze krople, zbytnie ogrzanie lub zamrożenie kropli może spowodować zmianę ich właściwości.

W naszym sklepie kontaktowe.pl znajdziesz jedynie sprawdzone krople do oczu, pochodzące od uznanych marek. W tej chwili polecamy nawilżające krople takich producentów jak: