Płyny do soczewek kontaktowych Boston

Firma Bausch&Lomb, pionier w dziedzinie produkcji optycznych oraz przeznaczonych do pielęgnacji oczu, kieruje bogatą ofertę dla użytkowników soczewek. Znajdziemy między innymi różnego rodzaju szkła kontaktowe, a także szeroki wybór płynów pielęgnacyjnych. Można ich używać w połączeniu z soczewkami wyprodukowanymi przez Bausch&Lomb, aczkolwiek niekoniecznie. Zarówno płyn, jak i szkła powinny być dobierane pacjentowi indywidualnie, przez specjalistę. Preparat do czyszczenia i dezynfekcji soczewek Boston przeznaczony jest zaś wyłącznie dla użytkowników twardych szkieł gazoprzepuszczalnych.

Więcej ›

Dla użytkowników kontaktów miękkich firma Bausch&Lomb przygotowała płyny ReNu oraz Biotrue.

Jak używać płynu Boston?

Proces czyszczenia soczewek płynem Boston różni się nieco od powszechnie przyjętego systemu, w którym szkła czyści się mechanicznie wieczorem.
Krótka instrukcja:

1. Umyj ręce delikatnym mydłem.

2. Umieść soczewki w pustym pojemniku, a następnie wypełnij go świeżym płynem. Przechowuj je w preparacie przez przynajmniej 4 godziny (a najlepiej na noc).

3. Rano znowu umyj dokładnie ręce i dopiero wtedy przystąp do czyszczenia namoczonych szkieł. Wyjmij je z pojemnika wypełnionego płynem i delikatnie pocieraj z obu stron z użyciem 4 kropel płynu Boston przez około 20 sekund.

4. Spłukuj soczewki strumieniem płynu przez około 5 sekund, aby wyeliminować wszelkie pozostały osady.

5. Załóż soczewki.

6. Wyczyść wnętrze pojemnika ciepłą wodą i pozostaw do wysuszenia.

Dlaczego warto używać płynu do soczewek Boston?

Jest to pierwszy wielofunkcyjny płyn do czyszczenia i pielęgnacji soczewek twardych. Dotychczas trzeba było w tym celu używać oddzielnych preparatów. Płyn jest wygodny w użyciu, jednocześnie czyści, dezynfekuje, pielęgnuje i usuwa osady białkowe z powierzchni. Zastosowany w nim system podwójnej dezynfekcji niszczy wszystkie szkodliwe mikroorganizmy. Zawarty w preparacie Boston multipolimer zwiększa komfort po założeniu soczewki poprzez jej otulenie oraz zatrzymanie wilgoci.