Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
66 351
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe toryczne

Soczewki toryczne, określane również mianem cylindrycznych, przeznaczone są dla osób cierpiących na astygmatyzm. Na pierwszy rzut oka soczewki kontaktowe tego rodzaju niczym nie różnią się od standardowych, jednak cechują się one dość szczególną budową, która pozwala na skuteczną korekcję astygmatyzmu.

Naturalnie również i soczewki tego typu doskonale korygują takie wady wzroku jak krótko– czy dalekowzroczność.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Soczewki toryczne dla astygmatyków

Warto pamiętać, że soczewki dla astygmatyków muszą pozostawać przez cały czas w tej samej pozycji, jeśli mają skutecznie korygować wadę wzroku. Soczewki te absolutnie nie mogą się obracać. Z tego względu producenci starają się wykorzystywać nowe technologie, które pozwalają na szybszą stabilizację soczewki i lepsze jej ułożenie na powierzchni gałki ocznej. Dzięki zabiegom tego typu, możemy być pewni, że nasze soczewki nie zmienią pozycji niezależnie od okoliczności. A to oznacza, że zarówno pracując przy komputerze, jak i uprawiając sport, możemy liczyć na wyraźne i stabilne widzenie.

Dobór soczewek dla astygmatyków wymaga naturalnie wizyty u lekarza, który określi ich moc sferyczną i toryczną. Przy zakupie soczewek torycznych powinniśmy pamiętać, że należy wziąć pod uwagę nie tylko ich moc, ale także takie parametry jak cylinder i oś.

Nowoczesne soczewki toryczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów cechujących się wysokim uwodnieniem i przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu możemy być pewni, że ich noszenie nie stanie się przyczyną żadnego dyskomfortu.