Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
0 520
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe toryczne

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki toryczne (astygmatyzm)

Jest 41 produktów.

Pokazano 1-12 z 41 pozycji

Soczewki toryczne, są przeznaczone dla osób zmagających się z astygmatyzmem. Wada ta wymaga zastosowania specjalnych szkieł, różniących się swoją budową od standardowych soczewek kontaktowych – ich powierzchnia ma kształt torusa, przypominającego przeciętego obwarzanka. Soczewki toryczne korygują nieostre widzenie przedmiotów, wynikające z nieregularnie zbudowanej rogówki lub (rzadziej) soczewki, co przez wiele lat utrudniało stworzenie szkieł kontaktowych dla astygmatyków. Oprócz astygmatyzmu soczewki toryczne mogą korygować towarzyszącą tej wadzie krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Obecnie astygmatyzm można korygować soczewkami torycznymi, których bogata oferta znajduje się w naszym sklepie internetowym.

Soczewki toryczne – zalety

Soczewki toryczne pomagają uzyskać perfekcyjne widzenie przy astygmatyzmie, nawet w połączeniu z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością i z powodzeniem zastępują okulary cylindryczne, noszone przez astygmatyków.

Możliwość noszenia zamiast okularów – to duże ułatwienie, szczególnie dla sportowców, osób bardzo aktywnych, aktorów lub tancerzy, którym okulary uniemożliwiają wykonywanie pewnych czynności.

Wygoda użytkowania – charakterystyczna budowa szkieł torycznych zapewnia stabilność rotacyjną na oku. Przy astygmatyzmie istotne jest, by oś cylindra korygującego soczewki idealnie pokrywała się z osią oka. Szkła toryczne utrzymują prawidłową pozycję i gwarantują stabilną ostrość wzroku.

Mało wymagająca pielęgnacja – podobnie jak tradycyjne szkła, soczewki kontaktowe na astygmatyzm należy czyścić regularnie, stosując płyn dezynfekujący. W naszym sklepie internetowym dostępne są też soczewki toryczne jednodniowe, które po całodniowym użytkowaniu, wystarczy wyrzucić.

Dla kogo są soczewki na astygmatyzm?

Soczewki toryczne, dedykowane astygmatykom wybierane są przez osoby, które nie chcą lub nie mogą nosić okularów cylindrycznych. Astygmatycy, którzy ukończyli 40 lat, mogą korzystać ze specjalnych soczewek torycznych progresywnych, by właściwie korygować wadę oraz zapewnić sobie ostre i komfortowe widzenie z różnych odległości.

Jakie są rodzaje soczewek torycznych?

Soczewki na astygmatyzm można podzielić ze względu na tryb noszenia:

 • jednodniowe soczewki toryczne,
 • dwutygodniowe soczewki toryczne,
 • miesięczne soczewki toryczne,
 • roczne soczewki toryczne.

W ofercie soczewek znajdują się produkty wykonane z tworzyw:

 • miękkich – hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych,
 • twardych,
 • gazoprzepuszczalnych.

Miękkie soczewki na astygmatyzm są bardzo wygodne oraz łatwe w użytkowaniu, gałka oczna szybko się do nich przyzwyczaja. Szkła z twardych i gazoprzepuszczalnych tworzyw mogą być początkowo mniej wygodne, oko potrzebuje więcej czasu, by się przystosować.

Oferta soczewek torycznych - cena

W naszym sklepie z soczewkami kontaktowymi znajdują się różnorodne produkty w atrakcyjnych cenach od znanych producentów, dających gwarancję bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości. Do ich produkcji stosowane są technologie umożliwiające łatwe dopasowanie szkieł do potrzeb użytkowników, w optymalny sposób.

Wśród soczewek torycznych jednodniowych znajdują się marki:

 • Acuvue Moist – to soczewki Johnson & Johnson, zostały wyposażone w filtry UV, a dzięki wykorzystaniu technologii Lacreon, zapewniają jeszcze lepsze nawilżenie.
 • Dailies AquaComfort PLUS – cechują się wysokim poziomem nawodnienia, zapewniają czyste i ostre widzenie, a dzięki specjalnym oznaczeniom na soczewkach, są proste w zakładaniu i tym samym idealne dla początkujących użytkowników szkieł kontaktowych.
 • Soflens, Biomedics – wyróżniają się wysokim poziomem nawodnienia oraz dużą miękkością, dzięki czemu są praktycznie niewyczuwalne.
 • Clariti – mają zaokrąglone krawędzie oraz wysoki poziom transmisji tlenu i nawilżenia.

Wśród soczewek torycznych dwutygodniowych znajduje się marka:

 • Acuvue Oasys – szkła kontaktowe producenta Johnson & Johnson. Wykorzystują technologię nawilżającą HYDRACLEAR, dzięki czemu chronią oczy przed podrażnieniami oraz wysychaniem.

Wśród soczewek torycznych miesięcznych znajdują się marki:

 • PureVision 2 - to bardzo miękkie i elastyczne soczewki toryczne, które ze względu na wysoką przepuszczalność tlenu można nosić w trybie dzień i noc.
 • Air Optix – doskonale przepuszczają tlen, są dobrze nawodnione i idealnie dopasowują się do gałki ocznej, przez co stają się niemalże niewyczuwalne.
 • Miru – to soczewki kontaktowe, które wykazują najniższy poziom przyczepności bakterii, są więc czyste i bezpieczne.
 • Biofinity – do ich produkcji stosuje się nowoczesny materiał silikonowo-hydrożelowy, który sprawia, że są komfortowe i świetnie przepuszczają tlen.
 • Eyeye Bioxy – są pozbawione alergenów, dlatego świetnie sprawdzą się u alergików. Wyróżniają się zastosowaniem automatycznego systemu nawilżania, zapobiegając tym samym wysuszaniu i podrażnianiu oka.
 • Solfens – przeznaczone do dziennego trybu noszenia, są mocno nawilżone i łatwe w aplikacji, dlatego dedykujemy je również osobom niedoświadczonym w stosowaniu soczewek kontaktowych.
 • Clariti – wyposażone w filtry UV, zapewniają wysoką ostrość widzenia, bez refleksów, szumów oraz efektu halo.
 • Proclear – soczewki z materiału hydrożelowego o bardzo wysokim uwodnieniu. Zapewniają maksymalne nawilżenie.

Wśród soczewek torycznych rocznych znajdują się marki:

 • Zero 6 - idealnie dopasowują się do oczu, posiadają wysoki poziom nawilżenia i są dostępne w wielu zakresach mocy.
 • Proclear - gwarantują bardzo wyraźne widzenie we wszystkich kierunkach, mają udoskonaloną budowę, dzięki której łatwo dopasowują się do oka i chronią przed zabrudzeniami i osadami białkowymi.

Sklep z soczewkami dla astygmatyków

Wszystkie soczewki dla astygmatyków z naszego sklepu internetowego zostały wykonane z miękkich materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych. Dzięki temu ich codzienne stosowanie jest przyjemne i proste. Bogata oferta i zróżnicowane ceny produktów pozwalają na dokonanie właściwego wyboru. Nowoczesne szkła kontaktowe dają dużo komfortu, są bezpieczne dla oka i pozwalają widzieć przedmioty ostro i wyraźnie, w dali oraz bliży, w różnych kierunkach.

W ofercie naszego sklepu internetowego każdy znajdzie swoje idealne soczewki toryczne.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek torycznych

Co to są soczewki toryczne?
Soczewki toryczne - co to znaczy? Określenie soczewki kontaktowe toryczne oznacza soczewki na astygmatyzm. Takie soczewki mają specjalną konstrukcję, która koryguje wadę związaną z nieprawidłową krzywizną rogówki lub soczewki oka. Więcej na temat soczewek torycznych na blogu.
Jakie soczewki na astygmatyzm wybrać?
W zależności od potrzeb można wybrać soczewki toryczne o różnej częstotliwości wymiany - jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne lub roczne. Dostępne są soczewki na astygmatyzm od różnych firm o zróżnicowanych parametrach i właściwościach. Doborem soczewek torycznych zajmuje się zawsze specjalista i nie należy robić tego samodzielnie.
Czy są soczewki na astygmatyzm?
Tak, soczewki na astygmatyzm są powszechnie dostępne. Są to właśnie soczewki toryczne(Zobacz), których konstrukcja różni się od innych szkieł kontaktowych. Ze względu na większą ilość parametrów i ich możliwych kombinacji, takie soczewki często są dostępne na zamówienie.
Ile kosztują soczewki na astygmatyzm?
Ceny soczewek torycznych mogą się różnić w zależności od produktu, jego częstotliwości wymiany, właściwości czy firmy. Przedział cen miesięcznych soczewek torycznych to ok. 130-170 zł (opak. 6 szt.), dwutygodniowe kosztują ok. 95 zł (6 szt.), a jednodniowe 80-90 zł (30 szt.). Więcej na temat cen soczewek kontaktowych na blogu.
Jak dobrać soczewki na astygmatyzm?
Soczewki toryczne - jak dobrać? To zadanie należy zostawić specjaliście. Soczewki toryczne(Zobacz), podobnie jak każde szkła kontaktowe powinien dobrać okulista lub optometrysta. Konieczne będzie badanie wzroku i przeprowadzenie odpowiednich pomiarów w celu ustalenia dokładnych parametrów, czego z pewnością nie zrobimy samodzielnie.
Czy astygmatycy mogą nosić kolorowe soczewki?
Niestety obecnie żadna firma nie produkuje soczewek kolorowych torycznych (na astygmatyzm). Dostępne są jedynie soczewki kolorowe sferyczne (na krótkowzroczność, dalekowzroczność) lub tzw. zerówki, czyli soczewki bez żadnej mocy, które tylko zmieniają kolor oczu. Jednak jeśli nie będzie przeciwwskazań specjalisty, można nosić jednocześnie soczewki kolorowe o mocy zerowej oraz okulary na astygmatyzm.
Gdzie kupić soczewki toryczne?
Soczewki toryczne można kupić w salonach optycznych i sklepach internetowych. Kupowanie soczewek torycznych online jest lepszym pomysłem ze względu na niższe ceny. W kontaktowe.pl oferujemy szeroki wybór soczewek torycznych na zamówienie z krótkim czasem realizacji. Więcej o zakupie soczewek na blogu.
Jak działają soczewki toryczne?
Sposób działania soczewek torycznych wynika z ich kształtu, który przypomina przeciętego wzdłuż obwarzanka. Moce soczewek torycznych są różne w przekroju pionowym i poziomym, co pozwala zniwelować prawidłową krzywiznę rogówki lub soczewki oka. Sprawia to, że światło załamuje się w naszym oku w odpowiedni sposób, umożliwiając powstanie na siatkówce wyraźnego obrazu.
Jak zakładać soczewki toryczne?
Soczewki toryczne należy zakładać, przestrzegając zasad higieny. Sam proces aplikacji i zdejmowania soczewek torycznych wygląda podobnie jak w przypadku innych szkieł kontaktowych. W soczewkach torycznych należy dodatkowo zwrócić uwagę na prawidłowe ustawienie osi cylindra względem oka, co ułatwia specjalny znacznik umieszczony na soczewce.
Czym są soczewki cylindryczne? Soczewki toryczne a cylindryczne - różnica
Czasami można spotkać się z określeniem soczewki kontaktowe cylindryczne lub soczewki z cylindrem. W rzeczywistości oznacza ono po prostu soczewki toryczne, czyli szkła kontaktowe przeznaczone do korekcji astygmatyzmu. Określenie soczewki cylindryczne stosowane jest też do szkieł okularowych na astygmatyzm.