Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
44 200
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe całodobowe

Sklep kontaktowe.pl oferuje szeroki wybór szkieł kontaktowych oraz akcesoriów z nimi związanych. Znajdziecie tutaj każdą miękką soczewkę dostępną na polskim rynku, gdyż stale aktualizujemy nasz asortyment. Wszystkie nowości pojawiające się w kontaktologii, pojawią się także w naszym sklepie. Nasze produkty pochodzą bezpośrednio od producentów, są oryginalnie zapakowane i przechowywane we właściwych warunkach. W naszej ofercie znajdziecie soczewki jednodniowe, miesięczne, dwutygodniowe, roczne, kwartalne, a także całodobowe. Te ostatnie z dnia na dzień zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Soczewki całodobowe

Szkła kontaktowe wielokrotnego użytku uchodzą za mniej wygodne od jednodniowych. Trzeba je pielęgnować: czyścić, dezynfekować, płukać, przechowywać w specjalnym płynie. Należy zrobić wszystko, aby utrzymać ich idealny stan przez dwa tygodnie, miesiąc, czy kwartał – w zależności od okresu wymiany. Co jednak, gdybyś dowiedział się, że istnieją soczewki, których nie trzeba zdejmować z oczu przez cały miesiąc czy dwa tygodnie użytkowania? W których się śpi, wstaje i kładzie do łóżka. Brzmi jak science fiction, ale takie szkła kontaktowe naprawdę istnieją! Są to soczewki przeznaczone na dzień i noc, zwykle do 30 dni i 29 nocy noszenia. Minusem jest jedynie to, że nie każdy może sobie na taką wygodę pozwolić – wszystko zależy od oceny specjalisty: okulisty lub optometrysty.

Plusy soczewek całodobowych (night&day): 

Największą zaletą tego rodzaju szkieł jest wykorzystanie w ich produkcji najlepszej jakości materiałów. Właściwości soczewek przeznaczonych na dzień i noc przewyższają te do użytku dziennego. Wykazują większy poziom transmisji tlenu, są też bardziej uwodnione i wykorzystują nowocześniejsze technologie. Są to wymogi niezbędne, gdyż nasze oczy podczas snu przepuszczają dużo mniej tlenu do rogówki. Kiedy znajdują się na nich soczewki, ten dostęp jest jeszcze bardziej ograniczony, w związku z czym nigdy nie należy spać w szkłach dziennych. Oczywiście kontaktów umożliwiających noszenie w trybie ciągłym, możemy używać również jedynie w ciągu dnia. Są z pewnością bardzo komfortowe i niemalże niewyczuwalne na oczach. Każdy producent stosuje inne zalecenia odnośnie swojego produktu – najlepiej skonsultować noszenie soczewek z specjalistą. Podpowie nam, jak często powinniśmy je zdejmować oraz jak i kiedy czyścić.

Dla kogo są soczewki całodobowe?

Ten rodzaj szkieł przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy w ogóle mogą je nosić. Jeśli ktoś ma skłonność do przesuszania się oczu, niestety będzie mógł używać tych soczewek jedynie w trybie dziennym. Z takiego sposobu korekcji skorzystają krótko- i dalekowidze, astygmatycy oraz osoby cierpiące na starczowzroczność. Producenci najczęściej dedykują kontakty night&day osobom, które prowadzą nieregularny tryb życia – np. pracują do późnych godzin nocnych. To także rekomendowana metoda korekcji wzroku dla imprezowiczów, którzy często chodzą w soczewkach dziennych nawet kilkanaście godzin. To zaś przeważnie kończy się podrażnieniami i infekcjami oczu, dlatego lepiej w takich przypadkach zakładać szkła całodobowe. Ten rodzaj sprawdzi się także podczas wyjazdów w miejsca, gdzie nie ma możliwości, by w higieniczny sposób zmienić soczewki. Skorzystają z nich również sportowcy niektórych dyscyplin – np. alpiniści czy himalaiści, którzy mieliby problem z alternatywną korekcją wzroku.

Soczewki całodobowe, które oferujemy:

PUREVISION BC 8.6 – szkła silikonowo-hydrożelowe miesięczne o krzywiźnie 8.6. Korygują krótko- i dalekowzroczność.

PUREVISION BC 8.3 – szkła silikonowo-hydrożelowe miesięczne o krzywiźnie 8.3. Korygują krótko- i dalekowzroczność.

PUREVISION TORIC – szkła silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla astygmatyków.

PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM – nowocześniejsza wersja szkieł PureVision Toric, wykorzystująca optykę wysokiej rozdzielczości HD. Soczewki korygują astygmatyzm.

BIOFINITY – soczewki miesięczne silikonowo-hydrożelowe przeznaczone do użytku w trybie ciągłym do 30 dni i 29 nocy. Korygują sferyczne wady wzroku.

BIOFINITY TORIC – toryczne soczewki silikonowo-hydrożelowe o wysokiej przepuszczalności tlenu.

BIOFINITY MULTIFOCAL – soczewki miesięczne przeznaczone dla osób cierpiących na starczowzroczność. Bardzo komfortowe, niemalże niewyczuwalne na oku.

AIR OPTIX NIGHT&DAY AQUA – jedne z najpopularniejszych szkieł całodobowych, posiadają znakomite właściwości. Korygują krótko- i dalekowzroczność.