Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
9 200
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe całodobowe

Sklep kontaktowe.pl oferuje szeroki wybór szkieł kontaktowych oraz akcesoriów z nimi związanych. Znajdziecie tutaj każdą miękką soczewkę dostępną na polskim rynku, gdyż stale aktualizujemy nasz asortyment. Wszystkie nowości pojawiające się w kontaktologii, pojawią się także w naszym sklepie. Nasze produkty pochodzą bezpośrednio od producentów, są oryginalnie zapakowane i przechowywane we właściwych warunkach. W naszej ofercie znajdziecie soczewki jednodniowe, miesięczne, dwutygodniowe, roczne, kwartalne, a także całodobowe. Te ostatnie z dnia na dzień zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Soczewki całodobowe

Szkła kontaktowe wielokrotnego użytku uchodzą za mniej wygodne od jednodniowych. Trzeba je pielęgnować: czyścić, dezynfekować, płukać, przechowywać w specjalnym płynie. Należy zrobić wszystko, aby utrzymać ich idealny stan przez dwa tygodnie, miesiąc, czy kwartał – w zależności od okresu wymiany. Co jednak, gdybyś dowiedział się, że istnieją soczewki, których nie trzeba zdejmować z oczu przez cały miesiąc czy dwa tygodnie użytkowania? W których się śpi, wstaje i kładzie do łóżka. Brzmi jak science fiction, ale takie szkła kontaktowe naprawdę istnieją! Są to soczewki przeznaczone na dzień i noc, zwykle do 30 dni i 29 nocy noszenia. Minusem jest jedynie to, że nie każdy może sobie na taką wygodę pozwolić – wszystko zależy od oceny specjalisty: okulisty lub optometrysty.

Plusy soczewek całodobowych (night&day): 

Największą zaletą tego rodzaju szkieł jest wykorzystanie w ich produkcji najlepszej jakości materiałów. Właściwości soczewek przeznaczonych na dzień i noc przewyższają te do użytku dziennego. Wykazują większy poziom transmisji tlenu, są też bardziej uwodnione i wykorzystują nowocześniejsze technologie. Są to wymogi niezbędne, gdyż nasze oczy podczas snu przepuszczają dużo mniej tlenu do rogówki. Kiedy znajdują się na nich soczewki, ten dostęp jest jeszcze bardziej ograniczony, w związku z czym nigdy nie należy spać w szkłach dziennych. Oczywiście kontaktów umożliwiających noszenie w trybie ciągłym, możemy używać również jedynie w ciągu dnia. Są z pewnością bardzo komfortowe i niemalże niewyczuwalne na oczach. Każdy producent stosuje inne zalecenia odnośnie swojego produktu – najlepiej skonsultować noszenie soczewek z specjalistą. Podpowie nam, jak często powinniśmy je zdejmować oraz jak i kiedy czyścić.

Dla kogo są soczewki całodobowe?

Ten rodzaj szkieł przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy w ogóle mogą je nosić. Jeśli ktoś ma skłonność do przesuszania się oczu, niestety będzie mógł używać tych soczewek jedynie w trybie dziennym. Z takiego sposobu korekcji skorzystają krótko- i dalekowidze, astygmatycy oraz osoby cierpiące na starczowzroczność. Producenci najczęściej dedykują kontakty night&day osobom, które prowadzą nieregularny tryb życia – np. pracują do późnych godzin nocnych. To także rekomendowana metoda korekcji wzroku dla imprezowiczów, którzy często chodzą w soczewkach dziennych nawet kilkanaście godzin. To zaś przeważnie kończy się podrażnieniami i infekcjami oczu, dlatego lepiej w takich przypadkach zakładać szkła całodobowe. Ten rodzaj sprawdzi się także podczas wyjazdów w miejsca, gdzie nie ma możliwości, by w higieniczny sposób zmienić soczewki. Skorzystają z nich również sportowcy niektórych dyscyplin – np. alpiniści czy himalaiści, którzy mieliby problem z alternatywną korekcją wzroku.

Soczewki całodobowe, które oferujemy:

PUREVISION BC 8.6 – szkła silikonowo-hydrożelowe miesięczne o krzywiźnie 8.6. Korygują krótko- i dalekowzroczność.

PUREVISION BC 8.3 – szkła silikonowo-hydrożelowe miesięczne o krzywiźnie 8.3. Korygują krótko- i dalekowzroczność.

PUREVISION TORIC – szkła silikonowo-hydrożelowe przeznaczone dla astygmatyków.

PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM – nowocześniejsza wersja szkieł PureVision Toric, wykorzystująca optykę wysokiej rozdzielczości HD. Soczewki korygują astygmatyzm.

BIOFINITY – soczewki miesięczne silikonowo-hydrożelowe przeznaczone do użytku w trybie ciągłym do 30 dni i 29 nocy. Korygują sferyczne wady wzroku.

BIOFINITY TORIC – toryczne soczewki silikonowo-hydrożelowe o wysokiej przepuszczalności tlenu.

BIOFINITY MULTIFOCAL – soczewki miesięczne przeznaczone dla osób cierpiących na starczowzroczność. Bardzo komfortowe, niemalże niewyczuwalne na oku.

AIR OPTIX NIGHT&DAY AQUA – jedne z najpopularniejszych szkieł całodobowych, posiadają znakomite właściwości. Korygują krótko- i dalekowzroczność.