Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
25 200
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe całodobowe

W naszym sklepie internetowym znajdują się soczewki kontaktowe oraz niezbędne akcesoria do ich pielęgnacji oraz przechowywania. Codzienna aplikacja oraz czyszczenie mogą być dla niektórych niekomfortowe, dlatego oferujemy soczewki całodobowe, które noszone są w dzień i noc, bez konieczności ściągania. Materiały, z których wykonywane są te szkła, cechują się dużą przepuszczalnością tlenu oraz wysokim nawodnieniem, co pozwala na użytkowanie ich bez przerw nawet przez miesiąc.

Soczewki całodobowe mogą korygować astygmatyzm, krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz starczowzroczność. W naszym asortymencie są dostępne modele odpowiadające mocy od -12 D do +8 D.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki całodobowe

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-12 z 23 pozycji

Czym są soczewki całodobowe?

By zapewnić rogówce właściwe nawilżenie i komfort użytkownikom szkieł kontaktowych, soczewki całodobowe muszą wykazywać szczególne właściwości:

  • przepuszczają nawet 6 razy więcej tlenu do rogówki, niż inne modele, dlatego można je nosić również podczas snu,
  • są lepiej dostosowane do oka, dzięki czemu dają więcej komfortu podczas stosowania,
  • nie męczą oczu podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze oraz w trakcie codziennych aktywności.

Soczewki kontaktowe całodobowe są przepisywane przez lekarza okulistę lub optometrystę. Wówczas sprawdzana jest wrażliwość na ten typ soczewek. Przed podjęciem decyzji o ich stosowaniu, konieczna jest kilkudniowa kontrola, w celu zobaczenia, jak zachowuje się rogówka podczas kontaktu ze szkłami całodobowymi.

Soczewki całodobowe – zalety

Soczewki całodobowe stanowią dużą grupę wśród szkieł, są szeroko dostępne na rynku, co jest konsekwencją ich wzrastającej popularności. Szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym i nocnym wykazują większy poziom transmisji tlenu, są też bardziej uwodnione, a do ich produkcji wykorzystywane są najbardziej nowoczesne technologie i najlepszej jakości materiały. Są to wymogi niezbędne, gdyż nasze oczy podczas snu przepuszczają dużo mniej tlenu do rogówki. Kiedy znajdują się na nich soczewki, ten dostęp jest jeszcze bardziej ograniczony, w związku z czym spanie w tradycyjnych szkłach nie jest zalecane. Są z pewnością bardzo komfortowe i niemalże niewyczuwalne na oczach. Do najczęstszych powodów wyboru soczewek całodobowych należą:

  • brak konieczności codziennej pielęgnacji oraz ściągania i aplikacji,
  • wyraźne widzenie, od razu po przebudzeniu,
  • duża wygoda użytkowania i niewyczuwalność podczas noszenia,
  • atrakcyjna cena,
  • korekcja najpopularniejszych wad wzroku.

Dla kogo są soczewki całodobowe?

Szkła kontaktowe całodobowe przeznaczone są dla osób z wadami wzroku, które mogą nosić soczewki w trybie ciągłym. Ci, którzy borykają się z nadmiernym przesuszaniem oczu oraz dużą wrażliwością, muszą z nich zrezygnować. Z takiego sposobu korekcji skorzystają krótko- i dalekowidze, astygmatycy oraz osoby cierpiące na starczowzroczność. Producenci najczęściej dedykują kontakty całodobowe osobom, które prowadzą nieregularny tryb życia – np. pracują do późnych godzin nocnych.

Soczewki całodobowe sprawdzą się świetnie podczas wyjazdów w miejsca, gdzie nie ma możliwości, by właściwie zadbać o ich pielęgnację oraz przechowywanie. Skorzystają z nich również sportowcy niektórych dyscyplin – np. alpiniści czy himalaiści, którzy mieliby problem z alternatywną korekcją wzroku.

Szkła kontaktowe całodobowe – oferta soczewek

W naszym sklepie z soczewkami znajdują się filtry, które umożliwiają dobór odpowiedniej mocy, krzywizny, ceny oraz marki. Łatwość dopasowania do własnych preferencji i indywidualnych potrzeb pozwala na dokonanie właściwego zakupu. W naszej ofercie są produkty znanych i cenionych producentów, którzy zapewniają o bezpieczeństwie i najwyższej jakości swoich soczewek.

Soczewki całodobowe Purevision

Są to szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym oraz nocnym przez 30 dni. Do ich produkcji zastosowano materiał silikonowo-hydrożelowy, który gwarantuje optymalny poziom nawilżenia oraz wysoką tlenoprzepuszczalność. Wśród nich znajdują się soczewki sferyczne, kierowane do krótkowidzów i dalekowidzów, soczewki toryczne, dla astygmatyków oraz soczewki multifokalne, dla osób zmagających się ze starczowzrocznością. Ich konstrukcja jest bardzo cienka i odpowiednio zaokrąglona, co ułatwia aplikację i daje wygodę użytkowania.

Soczewki całodobowe Air Optix

Soczewki całodobowe tego producenta są kierowane dla osób, które dopiero zaczynają korzystać ze szkieł kontaktowych, jak i dla doświadczonych użytkowników. Mają asferyczną budowę i przeznaczone są do osób z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością. Soczewki Air Optix Night&Day Aqua wyróżniają się optymalnym nawilżeniem i dużą przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu wspierają naturalne procesy metaboliczne rogówki i nie powodują infekcji, nawet podczas całodobowego noszenia.

Soczewki całodobowe Biofinity

To miękkie, silikonowo-hydrożelowe soczewki całodobowe dla astygmatyków, krótko i dalekowidzów oraz osób ze starczowzrocznością. Zapewniają komfort podczas stosowania, przez tlenoprzepuszczalność i nawodnienie na bardzo wysokim poziomie. Są niemalże niewyczuwalne na oku, dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które nie mają doświadczenia w noszeniu szkieł kontaktowych.

Sklep z soczewkami – kontaktowe.pl

Soczewki całodobowe to idealny wybór dla tych, którzy muszą nosić szkła, by widzieć wyraźnie. Jednak stosowanie ich przez 30 dni bez przerwy wymaga zaopatrzenia się w krople do oczu, w celu dodatkowego nawilżenia. Dla bezpieczeństwa warto też raz na jakiś czas zdjąć i przemyć soczewki. Obok soczewek, w naszym sklepie internetowym znajdują się również niezbędne akcesoria. Zachęcamy do poznania całej oferty, a w razie pojawienia się pytań, służymy naszą radą.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek całodobowych

Jakie soczewki całodobowe wybrać?
Doborem soczewek kontaktowych zajmuje się okulista lub optometrysta. Specjalista stwierdza także, czy nie ma przeciwwskazań do noszenia tego typu soczewek. Najlepszym produktem w kategorii całodobowych szkieł kontaktowych są soczewki miesięczne Air Optix Aqua Night&Day. Także inne soczewki miesięczne dopuszczają możliwość noszenia całodobowego przez całe 30 dni np. marek Biofinity i PureVision.
Jakie soczewki całodobowe wybrać na astygmatyzm?
Dobór soczewek całodobowych na astygmatyzm to zadanie specjalisty i nie należy robić tego samodzielnie. Konieczne będzie bowiem dopasowanie wszystkich parametrów do kształtu oka pacjenta i posiadanej wady wzroku. W sprzedaży są soczewki toryczne, które można nosić całodobowo np. Biofinity toric lub PureVision 2 for Astigmatism.
Jakie soczewki progresywne całodobowe wybrać?
Dobór soczewek całodobowych progresywnych (multifokalnych) to podobnie jak w przypadku innych szkieł kontaktowych zadanie okulisty lub optometrysty. Specjalista podczas badania wzroku dopasuje parametry i poleci odpowiedni produkt. W sprzedaży są soczewki kontaktowe progresywne, które można nosić całodobowo np. Biofinity multifocal lub PureVision 2 for Presbyopia.
Ile kosztują soczewki całodobowe (na dzień i noc)?
Cena soczewek całodobowych może się różnić w zależności od produktu. Soczewki miesięczne całodobowe Air Optix Aqua Night&Day kosztują ok. 150 zł za opakowanie 6 szt. Tańsze będą soczewki Biofinity oraz PureVision i PureVision 2, które można nosić zarówno w trybie dziennym, jak i całodobowym - cena to od ok. 70 do 85 zł za 6 szt. Cena jednak wzrośnie, jeśli wybierzemy soczewki całodobowe toryczne lub progresywne. Więcej na temat cen soczewek na blogu.