- Wstecz
- Soczewki Kontaktowe
-
- Marka
- Soczewki evO2lution
- Soczewki evO2fit
- Soczewki Acuvue
- Soczewki Air Optix
- Soczewki PureVision
- Soczewki Soflens
- Soczewki Miru
- Soczewki Biofinity
- Soczewki Dailies
- Soczewki BioTrue
- Soczewki Total
- Soczewki Freshlook
- Soczewki Clariti
- Soczewki Proclear
- Soczewki Horien
- Soczewki Bioxy
- Soczewki Zeiss
- Soczewki MyDay
- Soczewki Ultra
- Soczewki Biomedics
- Soczewki Live
- Soczewki Precision1
-
-
-
- ZESTAWY STARTOWEBrak dostępnych produktów
- ZESTAWY PROMOCYJNEBrak dostępnych produktów
- SOCZEWKI NA SZTUKIBrak dostępnych produktów
-
-
- Polecamy
-
-
- Płyny do soczewek
-
-
-
- Pojemność
-
-
- Polecamy
-
-
- Zestawy promocyjne
-
-
- Krople i akcesoria
-
-
-
- Krople
-
-
- Akcesoria
-
-
- Akcesoria do soczewek twardych
-
-
- Okulary
-
- Okulary przeciwsłoneczneLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
-
-
- AkcesoriaLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
-
-
- Oprawy korekcyjneLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
-
-
- Szkła okularoweLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
-
-
- PROGRAM LOJALNOŚCIOWY
- Promocje
- Wyprzedaż
- POLECANE MARKI
Jak założyć soczewki po raz pierwszy? Jak nauczyć się zakładać soczewki w łatwy
Data publikacji: 2022-12-07 13:05:11
Kategorie: Wszystko o soczewkach
Pierwsza aplikacja soczewek kontaktowych może wywoływać stres i obawy. Dlatego powinna odbywać się pod kontrolą specjalisty. Lekarz dokładnie wyjaśni, jak to zrobić i skoryguje ewentualne błędy. Zdarza się też, że specjalista sam zakłada pacjentowi pierwsze soczewki. W tym artykule wyjaśniamy, jak wygląda taka wizyta oraz przedstawiamy kolejne etapy zakładania szkieł.
Nauka zakładania soczewek w gabinecie specjalisty
W trakcie wizyty przychodzi moment przymiarki soczewek kontaktowych. W przypadku najbardziej popularnych wad stosowane są szkła sferyczne, które zwykle znajdują się już w gabinecie.
Lekarz lub optometrysta założy pacjentowi soczewki, lub poprosi go o własnoręczną aplikację, poprzedzoną instruktażem. Ważne jest to, by nie stresować się, gdy zakładanie nie powiedzie się za pierwszym lub drugim razem. Daj sobie czas na naukę. W razie czego specjalista udzieli kolejnych wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie.
Kiedy soczewki znajdą się na oczach, przeprowadzone zostanie badanie ostrości widzenia. Ostrości nie uzyskasz od razu. Może to zająć kilka chwil, a adaptacja oczu do soczewek może trwać od 2 do 3 dni.
Kolejnym badaniem jest sprawdzenie dopasowania i ruchomości soczewki.
Zaraz po tym dowiesz się jak prawidłowo zdejmować soczewki z oka i przećwiczysz tę umiejętność.
Po wszystkim zabierzesz soczewki ze sobą, by przetestować je w domowych warunkach.
Jak założyć soczewki? – Etapy
Na zakładanie soczewek musisz przeznaczyć kilka sekund. Ich pielęgnacja zajmuje nieco więcej czasu.
Przygotowanie
Początkowo zakładanie szkieł może wywoływać pewne trudności. Przyda się dobrze oświetlone lustro, mydło i ręcznik, a także pudełko z soczewkami. Dokładnie umyj (nie zapominając o przestrzeniach między palcami) i osusz dłonie. Opuszki palców nie mogą być pokryte żadnymi włóknami, w innym wypadku, mogłyby one przedostać się do okna.
Zakładanie
Postępuj według naszych wskazówek, a założenie szkieł będzie proste i nie zajmie więcej niż kilkanaście sekund.
- Ostrożnie dotknij soczewki opuszką palca wskazującego prawej ręki.
- Po przysunięciu palca do oka, wykorzystując środkowy palec prawej ręki, naciągnij delikatnie powiekę w dół.
- Teraz użyj palca drugiej ręki i odchyl górną powiekę (przytrzymując ją przez moment).
- Załóż soczewkę na oko i ciesz się nową umiejętnością.
Sprawdzanie
Sprawdzanie należy rozpocząć od poruszania okiem na boki oraz w górę i w dół (zrób to na etapie przytrzymywania powiek. W ten sposób ocenisz, czy ostrość widzenia jest odpowiednia. Następnie puść powieki i pomrugaj. Dzięki temu soczewka ustawi się we właściwej pozycji. Może się zdarzyć, że będziesz odczuwać pewien dyskomfort. Zdejmij wówczas soczewki i załóż je ponownie.
W trakcie pierwszej aplikacji trzeba nastawić się na to, że może pojawić się uczucie uwierania. Zdarza się to nawet wtedy, gdy szkła umieszczone zostały prawidłowo. To naturalna reakcja na nowe doświadczenie, jakim niewątpliwie jest zakładanie ciała obcego na oko.
Cechą właściwie założonej soczewki jest to, że nie powoduje ona dyskomfortu. Oko jest niepodrażnione, ma naturalny, zdrowy kolor bez pękających naczynek oraz nadmiernego łzawienia.
Zakładanie soczewek – o czym jeszcze pamiętać?
Zanim założysz soczewkę na oko, upewnij się, czy nie jest ona wywinięta. Podnieś palec z soczewką do światła i przyjrzyj się, jaki ma ona kształt. Powinna tworzyć idealny półokrąg z krawędziami skierowanymi w górę. Jeśli bardziej niż miskę przypomina ona talerzyk, spróbuj ją odwinąć i dopiero wtedy załóż na oko. Jeżeli wywinięcie na dobrą stronę nie jest możliwe, zaaplikuj inną soczewkę.