Ranking płynów do soczewek 2019

Data publikacji: 2019-03-20 10:29:45
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych wielorazowego użytku oznacza konieczność zakupu odpowiedniego preparatu do czyszczenia szkieł. Na rynku dostępnych jest wiele płynów pielęgnacyjnych, dlatego użytkownicy soczewek często nie wiedzą, na który mają się zdecydować. Poniżej przedstawiamy ranking płynów najchętniej kupowanych w naszym sklepie.


O płynach do soczewek

Osoby noszące szkła kontaktowe o trybie wymiany dłuższym niż 1 dzień powinny pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. Soczewki powinny być odpowiednio wyczyszczone każdego dnia przed snem i umieszone na noc w antybakteryjnym pojemniku. Dzięki temu następnego dnia soczewki będą dobrze zdezynfekowane i nawilżone, umożliwiając ich komfortowe i bezpieczne noszenie.

Pielęgnację należy przeprowadzać tylko specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami. Dostępne na rynku płyny do soczewek kontaktowych można podzielić na 2 podstawowe rodzaje: oksydacyjne i wielofunkcyjne. Pierwsze z nich służą do czyszczenia i dezynfekcji soczewek. Są polecane dla alergików, ponieważ nie zawierają konserwantów. Jednak ze względu na obecność nadtlenku wodoru po wyczyszczeniu soczewki należy przepłukać innym preparatem. Płyny wielofunkcyjne są za to wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie wymagają użycia dodatkowych środków. Jednocześnie czyszczą, płuczą, dezynfekują, nawilżają i służą do przechowywania w pojemnikach.

Który płyn wybrać?

Być może przy wyborze odpowiedniego płynu do pielęgnacji soczewek pomoże nasz ranking. Zestawienie obejmuje produkty, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyły się największą popularnością wśród klientów naszego sklepu.

 1. evO2lution soft
  Najchętniej kupowany produkt w tej kategorii. Jest to płyn wielofunkcyjny, który z wysoką skutecznością płucze, czyści, usuwa osady białkowe i dezynfekuje soczewki. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające i nadaje się do przechowywania szkieł. Dostępny w wariantach 100 ml360 ml i 500 ml.


 2. ReNu Multiplus
  Płyn bardzo znanego producenta soczewek kontaktowych - firmy Bausch&Lomb. Charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu osadów białkowych i tłuszczowych. Nadaje wyjątkowe uczucie świeżości. Do wyboru płyn 120 ml360 ml oraz wielopaki.


 3. Opti-free Express

  Wielofunkcyjny płyn do soczewek firmy Alcon o doskonałych właściwościach nawilżających, które zapewniają długotrwały komfort. Nowoczesna formuła skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju osady i zanieczyszczenia. Dostępny w dwóch rozmiarach: 120 ml oraz 355 ml.


 4. ReNu MPS
  Kolejny bardzo popularny płyn od Bausch&Lomb. Jednocześnie skuteczny i łagodny. Jego specjalna formuła jest oparta na nieuczulających składnikach, dzięki czemu mogą go używać osoby o wrażliwych oczach. Podobnie jak ReNu Multiplus można go kupić w opakowaniu 120 ml360 ml oraz w zestawach.


 5. SoloCare Aqua
  Wielofunkcyjny płyn produkowany przez japońską firmę Menicon. Zawiera nawilżający system HydroLock oparty na prowitaminie B5 i sorbitolu. Dołączony do płynu pojemnik na soczewki zawiera jony srebra, które działają antybakteryjnie. Dostępne pojemności: 90 ml360 ml oraz zestawy.


Na dalszych miejscach znalazły się inne, również warte uwagi preparaty, takie jak np.: Avizor All Clean Soft, Horien Multi-Purpose Solution, BiotrueEyeye All in One czy Zero Seven. Pełną ofertę płynów do soczewek można znaleźć w naszym sklepie internetowym.