Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Ranking producentów soczewek 2019

Data publikacji: 2019-04-03 10:32:33
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych nie zawsze jest prostą sprawą.  Oprócz przeznaczenia i innych podstawowych parametrów, klienci bardzo często kierują się znajomością producenta lub opinią innych użytkowników soczewek. W naszym rankingu przedstawiamy firmy produkujące soczewki, które cieszą się największą popularnością w naszym sklepie internetowym.


Jakie firmy produkują soczewki?

Produkcją soczewek kontaktowych najczęściej zajmują się duże koncerny z branży medycznej, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów. Jest to bardzo ważne, ponieważ soczewka to przedmiot, który ma bezpośredni kontakt z gałką oczną. Z tego powodu musimy mieć stuprocentową pewność, że pochodzi ze sprawdzonego źródła i nie zagrozi naszemu zdrowiu. Kupując w naszym sklepie nie trzeba mieć jednak takich obaw - oferujemy wyłącznie oryginalne produkty od znanych, światowych producentów.

Obecnie na rynku kontaktologicznym dominuje kilku producentów, którzy odpowiadając na oczekiwania pacjentów, ciągle ulepszają swoje produkty. Ogromne zasługi dla rozwoju tej branży odniósł Bausch&Lomb, tworząc na początku lat 70. ubiegłego wieku miękkie soczewki hydrożelowe, a niecałe 20 lat później soczewki silikonowo-hydrożelowe (razem z firmą Ciba Vision). Jednym z największych graczy na rynku jest również Johnson & Johnson Vision Care. W drugiej połowie lat 80. firma jako pierwsza na świecie stworzyła jednorazowe miękkie soczewki kontaktowe i wprowadziła je na rynek amerykański, a następnie europejski.

Ranking producentów soczewek

Sprawdziliśmy, którzy producenci soczewek kontaktowych cieszyli się największym zaufaniem naszych klientów w ostatnich miesiącach. Zestawienie wygląda następująco:

 1. Johnson & Johnson

  Zdecydowany lider naszego rankingu. Soczewki tego znanego amerykańskiego koncernu występują pod nazwą ACUVUE. Najpopularniejszym produktem są szkła dwutygodniowe ACUVUE Oasys. Firma produkuje też soczewki jednodniowe (oczywiście dla różnych wad wzroku). Wszystkie soczewki marki ACUVUE wyposażone są w filtr UV.


 2. Bausch&Lomb

  Firma z USA, która oprócz soczewek zajmuje się m.in. produkcją sprzętu medycznego. Bausch&Lomb odpowiada za stworzenie bardzo znanych serii soczewek: hydrożelowych SofLens i silikonowo-hydrożelowych PureVision. Wyprodukowała także bardzo wysoko uwodnione soczewki jednodniowe Biotrue.


 3. Alcon

  Amerykańska firma specjalizująca się w kontaktologii, w przeszłości znana jako Ciba Vision. W ofercie ma 3 podstawowe kategorie soczewek: miesięczne Air Optix, jednodniowe Dailies oraz kolorowe FreshLook. Soczewki te występują we wszystkich odmianach: sferycznej, torycznej multifokalnej (z wyjątkiem kolorowych, które mogą być sferyczne lub o mocy zerowej).


 4. evO2lution

  Soczewki evO2lution powstały specjalnie z myślą o klientach naszego sklepu i zdobywają coraz większą popularność. Dostępne są 3 rodzaje: jednodniowe evO2lution one day (hydrożelowe), miesięczne evO2lution monthly lenses (silikonowo-hydrożelowe) i nowość - evO2fit, czyli miękkie soczewki miesięczne z hydrożelu.


 5. CooperVision

  Znany producent soczewek z USA, który oferuje ogromny wybór szkieł dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią. Soczewki tej firmy można pogrupować według kilku marek. Najpopularniejsze to BiofinityProclear i Clariti. Pozostałe, także cenione przez pacjentów, to m.in. FrequencyMyDay i Biomedics.


Oprócz tej piątki w naszym sklepie można nabyć soczewki innych, sprawdzonych producentów. Należą do nich m.in. Horien, Zeiss, Barnaux czy japońska firma Menicon (producent soczewek Miru).