Ranking soczewek progresywnych 2019

Data publikacji: 2019-03-06 13:24:34
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kontaktowe umożliwiają wyraźne widzenie bez względu na rodzaj posiadanej wady wzroku. Tak jest również w przypadku prezbiopii, która pojawia się wraz z wiekiem. U osób z tą wadą wykorzystuje się soczewki multifokalne (zwane także progresywnymi, choć nazwa ta jest częściej stosowana w przypadku okularów). Które z nich są najpopularniejsze w naszym sklepie?


O soczewkach multifokalnych

Bardzo często osoby po 40. roku życia mają problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko, co jest szczególnie uciążliwe podczas czytania. Dzieje się tak za sprawą obniżającej się wraz z wiekiem zdolności oka do akomodacji, czyli przystosowania się do oglądania przedmiotów z różnych odległości. Taka wada wzroku nazywana jest prezbiopią lub starczowzrocznością. Do jej korekcji wykorzystuje się specjalne soczewki multifokalne (wieloogniskowe), które będą świetną alternatywą dla okularów progresywnych. Dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają one jednoczesne widzenie zarówno w dali, jak i bliży.

Soczewki multifokalne dostępne na polskim rynku mogą być jednodniowe lub miesięczne. Pierwsze z nich to tzw. “jednorazówki”, które po całym dniu noszenia należy zdjąć, a następnego dnia założyć nową parę. Miesięczne są z kolei bardziej opłacalne, ale należy pamiętać o ich codziennej pielęgnacji za pomocą specjalnych preparatów. Natomiast ze względu na rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji, wyróżniamy miękkie i dobrze uwodnione soczewki hydrożelowe oraz nieco sztywniejsze, ale bardziej oddychające soczewki silikonowo-hydrożelowe.

Które soczewki wybrać?

Poniżej przedstawiamy ranking soczewek multifokalnych, które cieszą największą popularnością wśród klientów naszego sklepu.

 1. Air Optix Aqua Multifocal
  Popularne miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe z systemem nawilżającym AQUA, który zapewnia długotrwały komfort. Wyprodukowane przez firmę Alcon, dostępne w opakowaniach 3 szt. lub 6 szt.


 2. 1-Day ACUVUE Moist Multifocal
  Jednodniowe soczewki z materiału hydrożelowego firmy Johnson & Johnson. Technologia LACREON zapobiega wysychaniu i gwarantuje wygodę przez cały dzień. Dodatkowo szkła wyposażone są w filtr UV. Opakowanie zawiera 30 soczewek.


 3. Proclear Multifocal
  Wyjątkowe soczewki miesięczne firmy CooperVision, które mają zdolność przyciągania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewniają stałe nawilżenie. Materiał silikonowo-hydrożelowy cechuje się wysoką przepuszczalnością tlenu. W opakowaniu znajdują się 3 soczewki.


 4. PureVision 2 for Presbyopia
  Silikonowo-hydrożelowe soczewki firmy Bausch&Lomb o 30-dniowym trybie wymiany. Technologia 3-Zone Progressive umożliwia ostre widzenie w różnych odległościach - bliskich, dalekich i pośrednich. Dostępne opakowania: 3 szt. i 6 szt.


 5. Dailies AquaComfort Plus Multifocal
  Jednorazowe soczewki hydrożelowe wyprodukowane przez Alcon. Zawierają 3 specjalne składniki nawilżające, które uwalniają się podczas noszenia, zapewniając wyjątkowy komfort. Opakowanie zawiera 30 szt. soczewek.

Warto zwrócić uwagę także inne produkty, które nie znalazły się w pierwszej piątce naszego rankingu. Polecamy np. najwyższej jakości japońskie soczewki miesięczne Miru 1month Menicon Multifocal, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami przepuszczalności tlenu i uwodnienia. W naszym sklepie można kupić również inne soczewki progresywne znanych producentów np. jednodniowe Biotrue for Presbyopia czy miesięczne Biofinity Multifocal.