Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
30 30
Rodzaj
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe kwartalne

W naszym sklepie internetowym znajdują się soczewki kontaktowe korygujące najpopularniejsze wady wzroku o różnym trybie wymiany oraz noszenia. Są to miękkie szkła, które można nosić w trybie dziennym nawet przez trzy miesiące.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Sprawdź nasze Soczewki kwartalne

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Soczewki kwartalne – użytkowanie

Nowoczesne szkła kontaktowe tego typu produkowane są z najwyższej jakości materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych, które nie tracą swoich właściwości nawet podczas tego relatywnie długiego okresu użytkowania.

W praktyce oznacza to, że także i soczewki kontaktowe kwartalne zapewniają nam pełen komfort, nie musimy martwić się podrażnieniami oczu czy tak dokuczliwym uczuciem suchości – wpływa na to fakt, że materiały wykorzystywane do wykonania kwartalnych soczewek kontaktowych odznaczają się wysokim uwodnieniem, dzięki czemu na długo zachowują nawilżenie. Oczywiście soczewki kwartalne nie odkształcają się i przez cały okres ich noszenia zapewniają nam świetną ostrość widzenia w każdych warunkach oświetleniowych.

Soczewki kwartalne nadają się jak najbardziej do codziennego użytkowania przez całe 90 dni, ale potrzebna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Konieczne jest systematyczne usuwanie z ich powierzchni zarówno osadów białkowych, jak i innego typu zanieczyszczeń oraz odpowiednie ich przechowywanie.

Stosując się w pełni do zaleceń producenta odnośnie do pielęgnowania, przepłukiwania, dezynfekowania oraz przechowywania soczewek kwartalnych, na pewno będziemy z nich w pełni zadowoleni, tym bardziej, że tego typu długoterminowe soczewki są świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Ich użytkowanie jest o wiele tańsze niż noszenie popularnych soczewek dwutygodniowych albo jednodniowych.

Soczewki kwartalne – zalety

Szkła kontaktowe są kupowane regularnie, w zależności od trybu wymiany. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w specjalne środki do pielęgnacji. Cena soczewek kwartalnych jest niska, co nie generuje dużych kosztów, jest to jeden zakup na trzy miesiące użytkowania. Jest to jednocześnie bardzo wygodna metoda korekcji wzroku.

Soczewki kwartalne są też bardziej higieniczne niż roczne, ponieważ na ich powierzchni nie odkłada się tak duża ilość osadu białkowego i zanieczyszczeń. Przy właściwej pielęgnacji służą one dobrze przez cały okres użytkowania. Szkła te mają szeroki zakres parametrów, takich jak moc czy promień krzywizny.

Kwartalne soczewki kontaktowe – dla kogo?

W asortymencie naszego sklepu z soczewkami znajdują się szkła kwartalne przeznaczone dla krótkowidzów oraz dalekowidzów. Najczęściej sięgają po nie osoby, które nie mogą nosić okularów korekcyjnych. Ze względu na konieczność codziennego czyszczenia, zdejmowania oraz przechowywania, soczewki kwartalne są wybierane przez tych, dla których systematyczna pielęgnacja nie jest problemem.

Oferta soczewek kwartalnych

W naszej ofercie dostępne są soczewki kwartalne znanego producenta Zeiss. Służą one korekcie krótkowzroczności i dalekowzroczności, są mocno nawodnione, zapewniając tym samym optymalne nawilżenie. Cechują się wysoką tlenoprzepuszczalnością, trwałością oraz odpornością na powstawanie osadów.

Zachęcamy do poznania naszej oferty. Chętnie pomożemy Państwu w doborze właściwych soczewek kontaktowych – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek kwartalnych

Co to są soczewki kwartalne?
Soczewki kwartalne to rodzaj szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, przeznaczony do noszenia maksymalnie przez 3 miesiące (90 dni). Takie soczewki wymagają restrykcyjnej pielęgnacji, którą przeprowadza się za każdym razem po ich zdjęciu. Zaletą soczewek kwartalnych jest niski dzienny koszt użytkowania.
Czy soczewki kwartalne trzeba zdejmować na noc?
Tak, soczewki kwartalne trzeba zdejmować na noc. Kwartalne szkła kontaktowe przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym, a więc pod koniec dnia soczewki zdejmujemy, czyścimy i umieszczamy na noc w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym, Dzięki temu następnego dnia są odświeżone, zdezynfekowane i dobrze nawilżone.
Jak długo można nosić soczewki kwartalne?
Na ile wystarczą soczewki kwartalne? Maksymalnie można je nosić przez 90 dni, chyba że soczewka ulegnie uszkodzeniu przed upływem tego czasu - wtedy należy ją wymienić od razu. Termin 3 miesięcy liczy się od dnia otwarcia blistra z soczewką i nie należy go przekraczać, nawet gdy soczewki nie były noszone każdego dnia w danym kwartale.
Ile kosztują soczewki kontaktowe kwartalne?
Cena soczewek kontaktowych kwartalnych to ok. 60 zł za opakowanie zawierające 2 sztuki soczewek (przy korekcji obu oczu wystarcza na 3 miesiące). Są to soczewki sferyczne(Zobacz), które służą do korekcji krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Więcej na temat cen soczewek na blogu.