Czym charakteryzują się soczewki miesięczne?

Data publikacji: 2017-05-25 13:28:00
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki miesięczne w płynie dezynfekcyjnym

Na rynku kontaktologii możemy wyróżnić soczewki miesięczne, soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowe, soczewki kwartalne, a także soczewki roczne. Zdecydowanie, najbardziej popularne wśród tego grona są szkła miesięczne. Od wielu lat taki czas noszenia soczewki najbardziej odpowiada wielu klientom, którzy cenią miesięczne rozwiązania za wiele korzyści, którymi mogą cieszyć się podczas ich noszenia. Dziś słów kilka na temat miesięcznych soczewek kontaktowych.

Jakie są główne zalety korzystania z soczewek miesięcznych?

Do głównych zalet korzystania z miesięcznych rozwiązań kontaktologicznych użytkownicy na całym świecie, zgodnie zaliczają stosunkowo niskie koszty ich noszenia, a także możliwość używania tych samych soczewek przez miesiąc czasu. Pamiętajmy, że soczewki jednodniowe, sprzedawane są w opakowaniach po 30 sztuk, co wystarcza na miesiąc użytkowania. Soczewki miesięczne, najczęściej sprzedaje się w opakowaniach po 3 i 6 sztuk, a to wystarcza na odpowiednio 3 i 6 miesięcy noszenia.

Większość soczewek kontaktowych z miesięcznym trybem noszenia cechuje również wysokiej jakości materiał. Do ich wykonania najczęściej wybiera się materiał hydrożelowy oraz bardziej zaawansowany technologicznie silikonowo- hydrożelowy. Miesięczna soczewka silikonowo- hydrożelowa może przepuszczać nawet pięciokrotnie więcej tlenu do oka, zapewniając mu maksymalnie bezpieczne warunki użytkowania.

Oprócz wyżej wymienionych zalet warto też pamiętać, że użytkowanie soczewek miesięcznych jest naprawdę proste i bardzo wygodne. Dzięki nim możemy cieszyć się doskonałą korekcją naszego wzroku, w rożnych sytuacjach, w których nie sprawdzą się okulary. Soczewki zapewnią nam pełną swobodę ruchów, oraz pozwolą korzystać ze wszelkich aktywności fizycznych, które kochamy wykonywać takich, jak bieganie, jazda na nartach nie wspominając już o bardziej ekstremalnych formach aktywności.

O czym warto pamiętać korzystając z miesięcznych soczewek kontaktowych?

dzień i noc na ziemi

Korzystając z miesięcznych soczewek kontaktowych warto pamiętać, o kilku kwestiach, które ułatwią nam życie i odpowiednio zabezpieczą nas przed różnymi niebezpieczeństwami.

Przede wszystkim warto pamiętać o noszeniu soczewek zgodnie z trybem, do którego są one przeznaczone. Możemy się bowiem spotkać z soczewkami przeznaczonymi do noszenia w trybie dziennym, soczewki o przedłużonym trybie, a nawet w tzw. soczewki dzień/noc. Nie należy przenosić soczewki, gdyż może to prowadzić do podrażnienia naszych oczu,przedostawania się na ich powierzchnię różnych wirusów, bakterii i grzybów.

Inną ważną kwestią, o której warto pamiętać przynajmniej dwa razy dziennie, jest odpowiednia pielęgnacja soczewek przy pomocy specjalnych płynów do szkieł. Na szczęście nie zajmuje ona zbyt wiele czasu i można ją przeprowadzić w bardzo prosty i szybki sposób. Aby dowiedzieć się jak to zrobić wystarczy, że wejdziesz do naszego artykułu na temat zakładania, zdejmowania i pielęgnowania soczewek kontaktowych.

Hydrożelowe soczewki kontaktowe – charakterystyka

Starszy technologicznie materiał hydrożelowy odznacza się mocnym uwodnieniem, co według wielu użytkowników poprawia komfort noszenia szkieł kontaktowych. Rzeczywiście dość mocne parametry uwodnienia poprawiają komfort noszenia, jednak w większości wypadków posiadają one słabsze parametry odpowiedzialne za przepuszczalność tlenu do oka. Jest to związane z budową materiału hydrożelowego, który gorzej przepuszcza gazy niż np. materiał silikonowo- hydrożelowy.

Silikonowo- hydrożelowe soczewki kontaktowe

nowoczesne soczewki evo2lution

Najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki, są zbudowane w oparciu o materiał silikonowo- hydrożelowy. Dzięki połączeniu materiału hydrożelowego i silikonu otrzymujemy materiał, który dużo lepiej przepuszcza tlen do oka. Zwiększenie przepuszczalności tlenu do oka, sprawia, że soczewkę możemy nosić dłużej, dzięki czemu możemy cieszyć się świeżym i zdrowym wyglądem oczu przez wiele godzin od aplikacji soczewek. Bardzo dobrym przykładem soczewek silikonowo- hydrożelowych odznaczających się wysoką tlenoprzepuszczalnością, a jednocześnie świetnymi warunkami uwodnienia materiału są szkła evo2lution monthly lenses. Można je kupić na naszej stronie w bardzo atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie.”

Czy soczewki miesięczne mogę nosić bez ich uprzedniego zdejmowania przez cały miesiąc?

Na rynku znajdziemy również soczewki, przeznaczone do noszenia w trybie dzień/noc. Są to soczewki, które możemy nosić bez zdejmowania nawet do 30 dni. Pamiętaj jednak, żeby dobrze sprawdzić informacje na pudełku lub zapytać specjalistę czy takie soczewki możesz używać w trybie całodobowym. Na naszej stronie wszystkie soczewki całodobowe możesz znaleźć w zakładce meny > soczewki > całodobowe lub po prostu kliknąć tutaj :)

Miesięczne soczewki kontaktowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które pragną komfortowej korekcji wzroku na, co dzień. Dlatego jeżeli chcesz używać soczewek codziennie, mogą one okazać się dla Ciebie najbardziej trafionym wyborem.

Decydując się na soczewki miesięczne pamiętaj:

  • cyklicznie pielęgnować soczewki przy użyciu specjalistycznych płynów
  • używać soczewek zgodnie z ich trybem noszenia
  • pierwsze pierwsze założenie soczewek przeprowadzić pod okiem specjalisty
  • przechowywać soczewki w odpowiednim pojemniczku wypełnionym płynem
  • nie używać do czyszczenia swoich szkieł kontaktowych zwykłej wody
  • aby przed założeniem i zdjęciem soczewki zawsze umyć dokładnie ręce
  • nie nosić soczewek w nocy podczas snu, chyba że zdecydujesz się na soczewki w trybie dzień/noc
  • że możesz ułatwić sobie zakładanie i zdejmowanie soczewek poprzez użycie odpowiednich akcesoriów - znajdziesz je choćby tutaj;)

Zapisz

Zapisz

Powiązane artykuły