Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Czy w soczewkach kontaktowych można opalać się w solarium?

Published : 2017-05-25 10:10:08
Categories : Wszystko o soczewkach

kobieta opalająca się w solarium

Wielu „soczewkowców” zastanawia się, czy mogą oni opalać się w soczewkach w solarium i czy nie będzie to szkodliwe dla ich oczu. Oczywiście znajdziemy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego rozwiązania. Generalnie jednak możemy powiedzieć, że opalanie w soczewkach kontaktowych w warunkach solarium jest możliwe. Należy jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą nam cieszyć się opalaniem, o każdej porze roku.

Warunki w solarium, a soczewki kontaktowe..., czyli na co trzeba uważać.

Jak wiadomo w solarium można napotkać ekstremalne warunki. Suchy mocny nawiew oraz bardzo mocne promienie nie są zdrowe dla naszych oczu, dlatego w zaleceniach każdego solarium jest używanie specjalnych okularów, a także zamykanie swoich oczu na czas opalania. Nie powinno to nikogo dziwić, nawet w normalnych warunkach zewnętrznych, światło słoneczne atakuje nasze oczy promieniami UV, które mogą powodować różne schorzenia wzroku. Tym bardziej w skrajnych warunkach solarium powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo naszych oczu.

Soczewki kontaktowe również są narażone na wysuszenie swojego materiału. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich używać.

Pamiętaj o kroplach nawilżających do oczu...

Mężczyzna zakraplający oczy kroplami

Aby spokojnie używać soczewek w solarium, niezbędne będzie zaopatrzenie się w nawilżające krople do oczu i soczewek. Wystarczy, że zakropimy nasze oczy i soczewki przed opalaniem, dzięki czemu zabezpieczymy się przed szybkim wysuszeniem materiału soczewki. Pamiętajmy, że po skończeniu sesji opalania również powinniśmy zakropić oczy i nasze soczewki.

Czy w soczewkach kontaktowych z filtrem UV, możemy mieć otwarte oczy podczas opalania?

Część soczewek kontaktowych, jakie spotkamy w sprzedaży, jest dodatkowo wyposażonych w filtry UV, które mają pomóc zabezpieczyć nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Należy jednak pamiętać, że soczewki z filtrem UV, z uwagi na swoją konstrukcję, nie są w stanie zabezpieczyć całej powierzchni oka i są one jedynie wsparciem dla ochrony, jaką mają nam w normalnych warunkach zapewnić okulary przeciwsłoneczne. Dlatego w solarium zawsze powinniśmy zamykać swoje oczy podczas opalania, a także pamiętać o zakładaniu okularów ochronnych.

Jakie soczewki wybrać do solarium

Mężczyzna zastanawiający się nad wyborem soczewek do solarium.

Idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z odpowiednich soczewek jednodniowych, które po skończonej sesji moglibyśmy wyrzucić. Jednak możemy używać, w tym celu również soczewek miesięcznych, jak i soczewek dwutygodniowych. Należy jedynie pamiętać o zakropieniu oczu i soczewek po opalaniu.

Bez względu, na to czy wybierzemy soczewki jednodniowe, miesięczne czy dwutygodniowe, warto postawić na rozwiązania charakteryzujące się wysokim uwodnieniem materiału soczewki, dzięki czemu zniwelujemy do minimum możliwość ich szybkiego wysuszenia. Dobrym przykładem mogą być soczewki Acuvue.

Reasumując, nie musisz się obawiać soczewek podczas opalania w solarium. Wystarczy, że nawilżysz je przed i po opalaniu oraz wybierzesz soczewki o wysokim parametrze nawilżenia materiału, z którego jest ona wyprodukowana.

Przed użyciem soczewek na solarium, pamiętaj:

  • aby zaopatrzyć się w krople nawilżające i zakropić nimi oczy zarówno przed, jak i po sesji w solarium
  • aby zamykać oczy podczas opalania, a także aby używać w ramach możliwości specjalnych okularów
  • korzystać z soczewek o wysokim uwodnieniu materiału
  • że, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z soczewek jednodniowych zapewniających najbardziej higienicznych warunków użycia

Zapisz

Zapisz

Powiązane artykuły