Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Cena
229 410
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe roczne

Soczewki roczne stanowią najstarszą grupę szkieł kontaktowych. Znajdują się one w asortymencie naszego sklepu internetowego i korygują starczowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Mają one najdłuższy tryb wymiany, wynoszący aż 12 miesięcy. Są to soczewki miękkie, do których produkcji zastosowano innowacyjne metody, pozwalające na bezpieczne i higieniczne stosowanie przez cały rok. Jednocześnie to jedne z najtańszych soczewek, ponieważ ograniczają się do jednego zakupu, a w wielu przypadkach stanowią jedyną możliwą opcję dla osób ze specyficzną i rzadko spotykaną wadą wzroku. Nietypowe parametry szkieł oraz niespotykana geometria są stosowane wyłącznie w soczewkach rocznych.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Roczne soczewki kontaktowe – zalety

Miękkie soczewki roczne cechują się na tyle wysoką trwałością, że z powodzeniem możemy nosić je codziennie przez 12 miesięcy. Dużym atutem soczewek tego typu jest ich cena, są one z pewnością bardziej ekonomiczne niż np. szkła kontaktowe dwutygodniowe i niektóre soczewki miesięczne. Jeśli tylko będziemy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji, czyli regularnym czyszczeniu w płynie do dezynfekcji i usuwaniu pojawiających się na ich powierzchni osadów białkowych, na pewno zachowają one swój idealny stan na cały okres stosowania, bez konieczności wcześniejszej wymiany.

Roczne soczewki kontaktowe to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które są zdyscyplinowane i codzienna pielęgnacja, czyszczenie oraz dezynfekcja nie stanowią dla nich żadnego problemu. Jeśli przy tym nasza wada wzroku się nie pogłębia, zdecydowanie możemy pomyśleć właśnie o tej formie korekcji wzroku, która uchodzi za najtańszą.

Warto podkreślić, że obecnie proponowane soczewki roczne są jak najbardziej bezpieczne dla naszych oczu, jeśli tylko będziemy ich używać zgodnie z zaleceniami okulisty. Szkła kontaktowe o wydłużonym czasie działania produkuje się z wysokiej jakości miękkich materiałów (najczęściej hydrożelowych), które nie tylko wytrzymują nawet dwunastomiesięczne użytkowanie, ale także są na tyle elastyczne, że zapewniają nam pełen komfort. Cechują się one dużym nawodnieniem oraz wysoką tlenoprzepuszczalnością.

Soczewki z dwunastomiesięcznym trybem stosowania zalecane są często w sytuacji, kiedy to nie można dobrać modeli o większej częstotliwości wymiany i o określonych parametrach, chodzi tutaj nie tylko o wielkość i kształt, ale przede wszystkim o ich moc – dla wielu osób jest to jedyny rodzaj soczewek, który będzie korygował ich wady.

Soczewki roczne – rodzaje

W naszym sklepie z soczewkami znajdują się szkła sferyczne oraz toryczne. Soczewki roczne mają bardzo duży zakres parametrów – te sięgają od -35 D do +35 D. Szkła roczne są wykonywane z dużą starannością i z wykorzystaniem miękkich hydrożelowych materiałów, muszą cechować się najwyższą jakością, ponieważ ich przeznaczeniem jest roczne użytkowanie. W naszym asortymencie znajdują się soczewki kontaktowe roczne jednego z największych producentów szkieł – Cooper Vision.

Soczewki roczne – pielęgnacja

Długoterminowe soczewki muszą być odpowiednio pielęgnowane, by mogły właściwie służyć przez cały okres użytkowania i nie powodowały żadnych infekcji. Szczególnie szkła kontaktowe roczne są narażone na odkładanie dużej ilości osadu białkowego, co może powodować podrażnienia gałki ocznej. Brak pielęgnacji będzie skutkował w potrzebie zakupu kolejnej pary soczewek. Jak powinien wyglądać proces czyszczenia?

  • Codzienne zdejmowanie – soczewki roczne należy ściągać po całodniowym stosowaniu przed snem.
  • Czyszczenie – po ściągnięciu szkła trzeba oczyścić w dedykowanym płynie do dezynfekcji.
  • Przechowywanie – gdy soczewki są czyste, należy umieścić je w zdezynfekowanym pojemniku wypełnionym płynem do dezynfekcji.

Oferta soczewek – sklep internetowy kontaktowe.pl

W naszej ofercie znajdują się roczne soczewki kontaktowe Cooper Vision dedykowane krótkowidzom, dalekowidzom oraz astygmatykom. Wyróżniamy podział na:

  • Soczewki roczne sferyczne – w asortymencie są produkty marki Zero 6 i Proclear. Korygują one krótkowzroczność i dalekowzroczność. Zapewniają idealną ostrość widzenia, są miękkie i elastyczne, dzięki czemu łatwe w aplikacji oraz ściąganiu. Do ich wykonania zastosowano technologię, która chroni soczewkę przed zbieraniem się osadu białkowego i zanieczyszczeń.
  • Soczewki roczne toryczne – są to soczewki dla astygmatyków, również marek Zero 6 i Proclear. Idealnie dopasowują się do gałki ocznej, zapewniają optymalny poziom nawilżenia i wysoką przepuszczalność powietrza.

Soczewki roczne to bardzo wygodny sposób na korekcję wzroku. Jeden zakup pozwala na dwunastomiesięczne użytkowanie. Trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji, która pozwala zachować stan i wysoką jakość szkieł na dłużej. Chętnie pomożemy Państwu w doborze właściwych soczewek kontaktowych, zachęcamy do kontaktu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat soczewek rocznych

Soczewki roczne – co to znaczy?
Soczewki roczne (inaczej konwencjonalne) to rodzaj szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, przeznaczony do noszenia maksymalnie przez 12 miesięcy. Dzięki temu nie trzeba przejmować się zakupem nowych soczewek przez cały rok. Tak długi okres wymiany powoduje jednak konieczność bardzo restrykcyjnej pielęgnacji, która pozwoli na utrzymanie soczewek w dobrym stanie aż przez 365 dni. Więcej na temat soczewek rocznych na blogu.
Ile kosztują soczewki roczne?
Cena soczewek kontaktowych rocznych może być różna w zależności od marki, parametrów czy rodzaju posiadanej wady wzroku. Soczewki roczne sferyczne(Zobacz) to koszt ok. 160-240 zł za opakowanie zawierające 1 soczewkę. Dostępne są też soczewki roczne na astygmatyzm (toryczne) w cenie ok. 350 zł za 1 sztukę. Więcej na temat cen soczewek na blogu.
Jakie są kolory soczewek rocznych?
Niektórzy klienci pytają o soczewki roczne kolorowe (niebieskie, brązowe, zielone, czarne itd.). Niestety obecnie w ofercie producentów nie ma soczewek rocznych zmieniających kolor oczu. Najczęściej spotykane są soczewki kolorowe jednodniowe lub miesięczne.
Dla kogo soczewki roczne?
Soczewki roczne będą idealne dla osób, które są zwolennikami ekonomicznych rozwiązań i nie chcą przejmować się częstym uzupełnianiem zapasów soczewek. Soczewki roczne mają bardzo szeroki zakres parametrów, dlatego będą pasować osobom z dużymi wadami wzroku. Roczne soczewki kontaktowe są przeznaczone dla osób zdyscyplinowanych, które będą restrykcyjnie dbać o ich czystość.
Czy są soczewki roczne na astygmatyzm?
Tak, soczewki roczne dostępne są również w wersji torycznej, a więc przeznaczonej do korekcji astygmatyzmu. Soczewki roczne na astygmatyzm dostępne w naszym sklepie to Proclear Tailor-Made Toric i Zero 6 Toric. Należy pamiętać, że soczewek torycznych rocznych (podobnie jak innych szkieł kontaktowych) nie dobiera się samodzielnie - zajmuje się tym specjalista.
Czy soczewki roczne powiększają oczy?
Nie, roczne soczewki kontaktowe nie powiększają oczu ani nie zmieniają koloru tęczówki. Dostępne są jedynie standardowe roczne soczewki korygujące wzrok.
Jakie soczewki roczne korekcyjne wybrać?
Doborem soczewek rocznych, podobnie jak wszystkich innych typów szkieł kontaktowych, zajmuje się specjalista - okulista lub optometrysta. Dopasowuje soczewki do naszych oczu pod kątem takich parametrów, jak moc, krzywizna czy średnica. W ofercie dostępne są 2 marki rocznych soczewek kontaktowych o szerokim zakresie parametrów - Proclear i Zero 6. Są wśród nich zarówno soczewki roczne sferyczne(Zobacz), jak i soczewki roczne toryczne.
Czy są soczewki progresywne roczne? Jakie soczewki progresywne roczne wybrać?
Niestety nie ma w sprzedaży rocznych soczewek kontaktowych progresywnych (rocznych soczewek multifokalnych). W ofercie znajdują się jedynie soczewki roczne sferyczne(Zobacz) lub toryczne.
Czy są soczewki zerówki roczne? Jakie soczewki zerówki roczne wybrać?
Soczewki roczne są dostępne w szerokim zakresie mocy - zarówno ujemnych, jaki i dodatnich. Nie ma jednak soczewek rocznych zerówek, a więc nieposiadających mocy. Wyjątkiem są soczewki roczne toryczne (na astygmatyzm), które mogą mieć moc sferyczną 0,00 (dla osób, które mają astygmatyzm bez towarzyszącej krótkowzroczności lub dalekowzroczności).