Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Soczewki, jako idealne rozwiązanie korekcyjne podczas wakacji.

Data publikacji: 2017-05-31 15:39:24
Kategorie: Ogólna , Wszystko o soczewkach

Soczewki idealna opcja na wakacje

Sezon urlopowy tuż, tuż i wielu z nas już zastanawia się nad wieloma kwestiami związanymi z wyjazdem na zasłużony odpoczynek. Osoby z wadami wzroku często zastanawiają się nad sposobem korekcji w czasie urlopu. Okulary nie pozwalają niestety cieszyć się naszym urlopem w pełni, ograniczając znacząco nasze ruchy podczas takich czynności, jak pływanie, nurkowanie, jazda na rowerze, nie mówiąc o bardziej ekstremalnych formach wypoczynku. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się soczewki kontaktowe. Dziś słów kilka o soczewkach kontaktowych na wakacjach.

Dlaczego podczas wakacji warto postawić na soczewki kontaktowe?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, w przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać swój urlop. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak trudne byłoby swobodne uprawianie sportów, od jazdy na rowerze zaczynając, a na wspinaczce wysokogórskiej kończąc. Wielu użytkowników soczewek zwraca uwagę na fakt, że są one dla nich prawdziwym wybawieniem podczas wykonywania ulubionych czynności i nie potrafią sobie wyobrazić swojego życia bez nich.

Nosząc soczewki kontaktowe nie musimy się martwić między innym, o takie kwestie jak:

  • zaparowane szkła okularów
  • niewygodę podczas korzystania z wielu dodatkowych akcesoriów takich, jak choćby gogle do nurkowania czy kask motoru,
  • brak swobody ruchów podczas wszelkich aktywności fizycznych
  • zabrudzone i popalcowane szkła okularów
  • problem z użyciem okularów przeciwsłonecznych

Jak widzisz podczas wakacyjnego urlopu warto dobrze się zastanowić nad soczewkami, które pozwolą Ci cieszyć się pełną swobodą i doskonałą jakością korekcji w każdych warunkach.

Na co uważać podczas korzystania z soczewek kontaktowych w lecie?

Mężczyzna z walizką stojący na polanie

Pomimo faktu, iż soczewki kontaktowe są dobrą alternatywą dla okularów, musimy pamiętać i wystrzegać się kilku czynników mogących źle wpłynąć na zdrowie naszych oczu podczas ich noszenia.

Najwięcej problemów może soczewkowcom sprawić pływanie w morzu, basenie lub innym zbiorniku wodnym. O co chodzi? Spieszymy z odpowiedzią. W wodzie możemy znaleźć, wiele mikroorganizmów, grzybów i wirusów szkodliwych dla naszych oczu. O ile kontakt tychże wirusów i bakterii bezpośrednio z naszym okiem nie musi być szkodliwy (głównie dzięki dezynfekującej roli łez bezustannie nawilżających nasze oczy), to już kontakt z okiem, na którym jest założona soczewka kontaktowa może nastręczać wiele problemów.

Dlaczego? Jak wspomniałem powyżej, ludzkie łzy posiadają m.in. funkcję dezynfekującą i ochronną, jednak podczas noszenia soczewek ta funkcja jest ograniczona, gdyż powierzchnia soczewki zasłania dość duży obszar naszego oka. Niestety to umożliwia bakteriom i wirusom osiadanie na powierzchni soczewki, z której dużo trudniej pozbyć się wirusów niż z ludzkiego oka. Długie przebywanie tychże drobnoustrojów na soczewce ułatwia im przedostawanie do ludzkiego oka, co może doprowadzić do różnego rodzaju zakażeń i chorób oczu.

Nie oznacza to, że zakładając soczewki pozbawiamy się możliwości pływania i wszelkich aktywności w wodzie. Wystarczy, że zabezpieczymy się poprzez nałożenie odpowiednich gogli lub okularków pływackich. Dobre okularki do pływania doskonale zabezpieczą nas przed przedostawaniem się do naszych oczu wody i bakterii, które mogą się w niej znajdować. Nie musimy obawiać się takiego rozwiązania, gdyż jest to powszechne rozwiązanie, które stosują również wyczynowi pływacy posiadający wady wzroku. Więcej na temat pływania w soczewkach możesz się dowiedzieć w innym naszym artykule na tej stronie. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Soczewki kontaktowe mogą również gorzej znosić trudne warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam dość często podczas letnich upałów. Suche i gorące powietrze może prowadzić do szybkiego wysuszenia soczewki, a to może mieć wpływ na komfort noszenia soczewek. Gdy soczewka staje się sucha, nasze oczy mogą odczuwać tzw. piasek w oczach i nieprzyjemne tarcie o powiekę i powierzchnię naszego oka. Takie przypadki zdarzają się na szczęście dość rzadko, jednak w momencie, gdy poczujemy dyskomfort podczas noszenia soczewek, będziemy mogli szybko sobie z nim poradzić.

Wystarczy zaopatrzyć się w nawilżające krople do oczu, które pomogą nam szybko odzyskać naturalne nawilżenie soczewki i cieszyć się doskonałym komfortem ich noszenia. Jeżeli szukasz odpowiednich kropli do oczu, możesz nabyć je w bardzo atrakcyjnych cenach na naszej stronie w dziale krople i akcesoria.

Duże nasłonecznienie letniej pory roku powoduje, że praktycznie bez ustanku mamy kontakt z szkodliwym promieniowaniem. W tej sytuacji warto pamiętać o dodatkowej ochronie naszych oczu, przy pomocy okularów wyposażonych w profesjonalne filtry UV. Na szczęście świetnie współpracują one z soczewkami kontaktowymi, co pomaga nam cieszyć się pełną swobodą ruchów w każdej sytuacji. Dobre oraz stylowe okulary przeciwsłoneczne nie muszą kosztować fortunę. Sprawdź naszą ofertę w dziale okulary przeciwsłoneczne i ciesz się najlepszą ochroną przed promieniowaniem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Które soczewki wybrać na czas letniego urlopu?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Do tych najbardziej popularnych należą rozwiązania miesięczne, dwutygodniowe, a także jednodniowe. Sami użytkownicy wskazują, że najlepsze podczas wakacji okazują się soczewki jednodniowe, które nie wymagają od nas właściwie żadnych czynności poza ich założeniem i zdjęciem po całym dniu noszenia.

Faktem jest, że soczewki miesięczne i dwutygodniowe wymagają codziennej pielęgnacji, a także zabrania ze sobą dodatkowych płynów i akcesoriów do ich prawidłowego przechowywania. To wszystko zabiera nam dodatkowy czas oraz cenne miejsce w walizce, którego zawsze brakuje podczas wyjazdu;)

W tym względzie warto wesprzeć się profesjonalnym zestawem podróżnym do soczewek, w którym znajdziemy lusterko, miejsce na odrobinę płynu, a także bez większego problemu zmieścimy nasze soczewki. Odpowiednie dla siebie zestawy podróżne możesz znaleźć w naszym internetowym sklepie tutaj.

Nie zmienia to faktu, że do najwygodniejszych i w dodatku najbardziej higienicznych sposób korekcji wzroku są soczewki jednodniowe. Dzięki nim nie musimy zaprzątać sobie głowy pielęgnacją soczewek. Po ich zużyciu możemy po prostu użyć następnego świeżego kompletu soczewek.

Jednodniowe szkła kontaktowe umieszczane są w specjalnych blistrach wypełnionych środkiem konserwującym. Do najbardziej gustownych i designerskich rozwiązań w tej grupie możemy zaliczyć soczewki Miru 1day Menicon Flat Pack. Soczewki pochodzące od producenta Menicon, to wciąż jeszcze innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku kontaktologii. Dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu parametrów odpowiedzialnych za uwodnienie materiału soczewki oraz jej wysoką tlenoprzepuszczalność udało się uzyskać w pełni bezpieczne soczewki, cechujące się doskonałą korekcją wzroku.

Warto również wspomnieć o wyjątkowej oprawie soczewek Miru 1day Menicon Flat Pack, które udało się zmieścić w blistrach o grubości 1mm, dzięki czemu możemy je mieć zawsze przy sobie.

Soczewki Miru 1day Menicon Flat Pack znajdziesz na naszej stronie tutaj.

O czym warto pamiętać przed soczewkowym wyjazdem?

żarówka leżąca na trawie

Płyn do soczewek...

Soczewki kontaktowe to produkt bardzo delikatny i specyficzny, dlatego warto pamiętać o kilku kwestiach zanim zdecydujemy się na nasz wakacyjny wyjazd. Jeżeli decydujemy się na soczewki miesięczne lub dwutygodniowe będziemy musieli wybrać jeszcze płyn do ich pielęgnacji. Na rynku nie brakuje rozwiązań tego typu, większość z nich znajdziesz na naszej stronie tutaj.

Dla wielu z nas butelka z płynem to dodatkowy kłopot, szczególnie w momencie, gdy nasz bagaż jest mocno ograniczony. W takiej sytuacji możemy skorzystać z różnych rozwiązań, które pomogą nam rozwiązać ten problem.

W pierwszym wypadku możemy użyć specjalnych ampułek 1- dniowych, które będziemy mogli mieć zawsze przy sobie. Takie rozwiązania proponuje m.in. hiszpańska firma AVIZOR, której pracownicy z myślą o często przemieszczających się użytkownikach wpadli na pomysł, aby udostępnić im płyn w takiej właśnie formie. Na naszej stronie możesz odnaleźć płyn w ampułkach marki All Clean Soft oraz Unica.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie miejsca w naszym bagażu jest zaopatrzenie się we wspomniany już zestaw podróżny do soczewek. Dzięki niemu w jednym małym pudełeczku zmieścimy nasze miesięczne soczewki, pincetę, małą ilość płynu, a także lustereczko, które może okazać się pomocne podczas aplikacji soczewek.

Krople nawilżające do oczu

Bardzo przydatne w ekwipunku „soczewkowca” mogą okazać się krople nawilżające, które pomogą nam nawilżyć oczy i soczewki podczas bardzo suchych i upalnych dni. Warto mieć je zawsze przy sobie. Wystarczy, że wejdziesz tutaj, a z pewnością odnajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązania.

Podsumowując przed naszym wyjazdem na wakacje warto zabrać ze sobą soczewki kontaktowe ponieważ:

  • możemy je zawsze mieć pod ręką
  • pozwalają one cieszyć się pełną swobodą podczas wykonywania wszelkich aktywności
  • nigdy nie spotka nas przykry efekt zaparowania szkieł, tak jak w okularach
  • doskonale współpracują z okularami przeciwsłonecznymi,
  • poszczególne modele mogą zapewnić nam dodatkową ochronę przed UV

Zapisz

Powiązane artykuły