Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

5 powodów, dla których soczewki kontaktowe idealnie sprawdzą się w zimie...

Data publikacji: 2017-04-10 13:25:39
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Dla wielu z nas zima to pora śnieżnych szaleństw na górskich stokach. Bardzo niskie temperatury oraz szkodliwe promienie słońca odbijające się od śniegu sprawiają, że nasze ciało, organizm, a także oczy są narażone na bardzo szkodliwe warunki otoczenia. Jeszcze 40-50 lat temu osoby z wadami wzroku miały wiele problemów, aby swobodnie podejmować aktywności, takie jak jazda na nartach czy łyżwach. Na szczęście, dzisiaj praktycznie każdy amator zimowych sportów może cieszyć się możliwością uczestniczenia w śnieżnych szaleństwach. Wszystko za sprawą soczewek kontaktowych, które doskonale sprawdzają się, jako wygodna korekcja wad wzroku na stokach narciarskich, a także podczas wykonywania innych zimowych aktywności. Dlaczego zimą warto postawić na szkła kontaktowe?

5 powodów dla których soczewki kontaktowe idealnie sprawdzą się podczas wypadu na narty?

1. Soczewki zapewnią Ci odpowiedni komfort na stoku.

Jedną z podstawowych zalet i główną przewagą soczewek nad okularami w czasie zimy jest doskonały komfort i wygoda użytkowania. Soczewki kontaktowe nie są narażone na uszkodzenie, a także idealnie trzymają się na oczach nawet podczas mocnych wstrząsów, a nawet upadku. Noszenie okularów pod goglami narciarskimi może sprawiać wiele trudności, a także doprowadzić do niebezpiecznych kontuzji, dlatego soczewki będą tu z pewnością dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Warto też dodać, iż dzięki soczewkom kontaktowym mamy zwiększone pole widzenia, co dla narciarzy i osób uprawiających sporty zimowe z pewnością będzie ogromnym atutem.

2. Brak efektu parowania szkieł

Nosząc okulary, rożnego rodzaju aktywności fizyczne i zmienne warunki pogodowe mogą prowadzić do częstego parowania szkieł, a to znacząco utrudnia swobodne poruszanie się po stoku. Decydując się na soczewki możemy być pewni wysokiej korekcji wzroku, nawet gdy bezpośrednio ze stoku narciarskiego udamy się do sauny, w której temperatura może sięgać nawet 80ºC – 100ºC.

gogle

3. Doskonała korekcja wzroku w każdej sytuacji

Dzięki bezpośredniemu przyleganiu do oczu, szkła kontaktowe doskonale poprawiają naszą jakość widzenia. Sporty zimowe należą do bardzo dynamicznych aktywności fizycznych, co sprawia, że musimy być wyposażeni w stabilną i krystalicznie czystą korekcję wzroku w każdym momencie. To bardzo istotny argument przemawiający za wyborem soczewek kontaktowych przez osoby kochające zimowe atrakcje.

4. Pełna higiena i brak zabrudzeń

Soczewki kontaktowe pozwalają użytkownikom zachować najwyższą higienę użycia, a także skutecznie uwalniają nas przed uciążliwymi zabrudzeniami, które często występują podczas noszenia zwykłych okularów. Aby zapewnić sobie najwyższą higienę noszenia szkieł, warto postawić na soczewki jednodniowe, które podczas zimowej przerwy zapewniają amatorom białego szaleństwa najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony przed zabrudzeniami.

5. Ochrona przed promieniowaniem UV

Wybierając się na narty warto zdecydować się na soczewki wyposażone w filtry UV, dzięki czemu ustrzeżemy się niebezpiecznego oddziaływania promieni słonecznych na nasze oczy. Warto jednak pamiętać, że dla pełnej ochrony oczu przed promieniowaniem UV, warto wspomóc się okularami przeciwsłonecznymi lub goglami narciarskimi wyposażonymi w odpowiednie filtry.

Czy soczewki kontaktowe można nosić podczas minusowej temperatury powietrza?

Wiele osób obawia się zakładania soczewek kontaktowych przy niskich temperaturach powietrza. Prawdą jest, że należy uważać na temperaturę podczas przechowywania i transportowania miękkich szkieł korekcyjnych, jednak nie należy się obawiać niskich temperatur mając już soczewkę na oku. Nasze oczy ogrzewają soczewki od jej wewnętrznej strony dlatego można je z powodzeniem nosić nawet podczas bardzo niskich temperatur. Najlepszym przykładem jest używanie soczewek przez wielu pracowników stacji badawczych w rejonach podbiegunowych, gdzie temperatury spadają nawet poniżej -40ºC.

Jakie soczewki wybrać przed wyjazdem na stoki?

Soczewki kontaktowe, które najlepiej sprawdzają się w zimę

Najlepszym wyborem ze względu na wygodę użycia oraz doskonałe warunki higieny będą soczewki jednodniowe. Wiele znanych marek posiada w tej chwili idealne soczewki dostosowane do najtrudniejszych warunków otoczenia, zapewniających pełną swobodę noszenia oraz doskonałą korekcję wzroku. Aby wybrać dla siebie najlepsze soczewki mogą Państwo zajrzeć do naszego działu „soczewki jednodniowe”, w którym znajdziecie tylko oryginalne i bezpieczne rozwiązania pochodzące od największych producentów soczewek kontaktowych na świecie.

Wybieraj soczewki z filtrem UV

Dobrze też wybierać jednodniowe soczewki kontaktowe z filtrem UV, które odpowiednio zabezpieczą nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem odbijającym się od śniegu. W tej kategorii możemy Państwu zaproponować wysokiej jakości szkła Acuvue Trueye, Acuvue Moist, soczewki BioTrue OneDay, szkła MyDay czy od niedawana dostępne soczewki Acuvue Oasys 1-day HydraLuxe.

Przed wyjazdem na zimowe szaleństwa warto zabezpieczyć swoje oczy przed szkodliwymi warunkami otoczenia, a także zapewnić sobie w pełni wygodne rozwiązania korygujące naszą wadę wzroku. Dzięki soczewkom będziemy mogli swobodnie i bezpiecznie poruszać się po stokach narciarskich, dlatego warto postawić na ten sposób korekcji oczu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz