Soczewki kontaktowe Alcon - poznaj wszystkie produkty

Data publikacji: 2020-10-28 09:48:20
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Alcon jest globalnym koncernem medycznym, założonym w Stanach Zjednoczonych w 1945 r. Specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu wyrobów okulistycznych - zarówno w obszarze chirurgicznym, jak i kontaktologicznym, czyli produkcji soczewek oraz systemów do ich pielęgnacji. Firma Alcon posiada w swojej ofercie 3 marki soczewek kontaktowych: Air Optix, Dailies i FreshLook, dostępnych wcześniej pod szyldem Ciba Vision.


Soczewki Air Optix - właściwości

Air Optix to najpopularniejsza marka szkieł kontaktowych w ofercie firmy Alcon. Są to soczewki miesięczne wyprodukowane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego. Soczewki Air Optix Aqua dostępne są w wariantach korygujących różne wady wzroku - nie tylko krótkowzroczność i nadwzroczność, lecz także astygmatyzm i prezbiopię. Oprócz znakomitych rezultatów korekcji wzroku zapewniają bardzo dobrą przepuszczalność tlenu, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania i zdrowy wygląd oczu. Niedawno producent postanowił unowocześnić gamę Air Optix Aqua i wprowadził na rynek soczewki Air Optix Plus with HydraGlyde. Są to soczewki o niemal identycznych parametrach, ale wzbogacone o technologię HydraGlyde Moisture Matrix, która pozwala utrzymać nawilżenie na dłużej. Również one dostępne są w wersji sferycznejtorycznej i multifokalnej. Szeroki zakres mocy pozwala dopasować je osobom z większymi wadami. Marka Air Optix to także soczewki całodobowe Air Optix Aqua Night&Day, które można nosić bez zdejmowania nawet do 30 dni i nocy oraz miesięczne soczewki kolorowe Air Optix Colors.


Soczewki Dailies - właściwości

Soczewki Dailies to rozwiąznie dla osób preferujących jednodniowe szkła kontaktowe. Są wygodne w użyciu, nie wymagają czyszczenia, a także zapewniają wyższy poziom higieny w porównaniu z soczewkami wielokrotnego użytku. Marka Dailies obejmuje 2 rodzaje soczewek. Pierwszy z nich to Dailies AquaComfort Plus - soczewki z miękkiego hydrożelu o bardzo wysokim uwodnieniu, wynoszącym aż 69%. Posiadają trzyskładnikowy system nawilżający, który dodatkowo zwiększa uczucie komfortu. Dostępne są w wersji sferycznejtorycznej i multifokalnej. Drugi produkt to Dailies Total 1 - soczewki silikonowo-hydrożelowe o zdecydowanie wyższej przepuszczalności tlenu. Na tle innych produktów wyróżnia je gradient uwodnienia - wewnętrzna część soczewki zawiera 33% wody, natomiast na powierzchni zewnętrznej jest to aż 80%. Dailies Total 1 dostępne są w wersji sferycznej i multifokalnej.


Soczewki FreshLook - właściwości

FreshLook to marka hydrożelowych soczewek kosmetycznych, zmieniających kolor oczu lub podkreślających ich naturalną barwę. Są bezpieczne dla oczu, a za sprawą wysokiego uwodnienia także komfortowe w użyciu. Wybór jest naprawdę duży - dostępne są soczewki jednodniowe lub miesięczne, soczewki korekcyjne lub zerówki, a to wszystko nawet w kilkunastu różnych wersjach kolorystycznych. Rodzaje soczewek kolorowych FreshLook opisywaliśmy już szczegółowo na naszym blogu - zachęcamy do przeczytania artykułu.


Płyny do pielęgnacji soczewek Alcon

Alcon produkuje nie tylko soczewki kontaktowe, lecz także produkty do ich codziennej pielęgnacji. Są to przede wszystkim płyny do soczewek - wielofunkcyjne (Opti-Free ExpressOpti-Free PureMoist i Opti-Free Replenish) lub oksydacyjne (AOSept plus with HydraGlyde). Wyróżnia je duża skuteczność, dzięki czemu noszenie szkieł kontaktowych staje się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Oprócz tego Alcon jest też producentem nawilżających kropli do oczu marki Systane.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Alcon w naszym sklepie internetowym.