Ranking soczewek kolorowych 2019

Data publikacji: 2019-02-20 10:35:17
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kolorowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wykorzystać potrzebę noszenia soczewek kontaktowych do lekkiej metamorfozy wizerunku. Zresztą chętnie sięgają po nie również osoby, których wzrok nie wymaga korekcji. Warto zatem bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku rodzajom soczewek kolorowych i sprawdzić, które cieszą się największą popularnością.


O soczewkach kosmetycznych

Soczewki kolorowe zwane są także soczewkami kosmetycznymi. Są one specjalnie zabarwione, co pozwala podkreślić kolor naszych oczu, albo go całkowicie zmienić. Barwnik znajduje się we wnętrzu soczewki, dlatego nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo naszych oczu. Warunkiem jest jednak kupowanie produktów tylko od sprawdzonych producentów. Niestety, wiele firm z branży kontaktologicznej zrezygnowało z produkcji soczewek kolorowych. Spośród znanych producentów soczewek, obecnie w ofercie mają je firmy Alcon i Zeiss.

Soczewki kontaktowe mogą się różnić przeznaczeniem, czyli wadami wzroku, które korygują. W przypadku soczewek kolorowych dostępne są jedynie soczewki sferyczne, czyli najbardziej standardowy rodzaj, który stosuje się przy krótkowzroczności lub nadwzroczności. Oznacza to, że nie nadają się dla osób zmagających się z astygmatyzmem lub prezbiopią. Co ciekawe, mogą je za to nosić osoby bez żadnej wady wzroku - soczewki kolorowe można nabyć również w wersji o zerowej mocy (plano). Takie szkła pełnią jedynie funkcję kosmetyczną.

Jeśli chodzi o czas noszenia soczewek, do wyboru mamy 2 rodzaje: jednodniowe i miesięczne. Pierwsze z nich są dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zmienić wizerunek okazjonalnie np. na bal karnawałowy lub imprezę sylwestrową. Są to soczewki jednorazowe, które po zdjęciu wystarczy po prostu wyrzucić. Jednak jeśli ktoś myśli metamorfozie, która trwa nieco dłużej, z pewnością chętniej wybierze soczewki miesięczne. Z ekonomicznego punktu widzenia będą wtedy lepszym wyjściem, należy jednak pamiętać o ich codziennej pielęgnacji.

Soczewki kontaktowe rozróżnia się też na podstawie materiału, z którego zostały wyprodukowane. Najczęściej spotykane soczewki kolorowe wykonane są z miękkiego materiału hydrożelowego o wysokiej zawartości wody. Istnieją jednak również szkła silikonowo-hydrożelowe o większej przepuszczalności tlenu. W przypadku soczewek kolorowych jest jeszcze jedno ważne kryterium - oczywiście kolor. Każdy produkt dostępny jest najczęściej w kilku, a czasami nawet ponad 10 wersjach kolorystycznych - od naturalnych barw po bardziej oryginalne (np. fioletowe).

Które soczewki wybrać?

Oto zestawienie soczewek kolorowych według popularności w naszym sklepie:

 1. FreshLook ColorBlends
  Hydrożelowe soczewki miesięczne dostępne w aż 12 kolorach: szafirowym, piwnym, niebieskim, brązowym, szarym, miodowym, turkusowym, ametystowym, zielonym, brylantowym błękicie, kamiennej zieleni i tajemniczym szarym.


 2. FreshLook Colors
  Soczewki miesięczne z materiału hydrożelowego, zawierające 55% wody. Pozwalają naturalnie podkreślić barwę oczu. Do wyboru 6 kolorów: niebieski, zielony, fioletowy, piwny, szafirowy i mglisto-szary.


 3. FreshLook OneDay
  Soczewki jednodniowe o bardzo wysokim uwodnieniu, wynoszącym aż 69%. Dostępne w 4 naturalnych barwach: niebieskiej, zielonej, szarej i piwnej.


 4. FreshLook Dimensions
  Soczewki miesięczne, które wzmacniają naturalny kolor oczu osób o jasnej tęczówce. Do wyboru mamy 3 specjalnie dobrane kolory: oceaniczny błękit, morska zieleń i karaibskie morze.


 5. Air Optix Colors
  Soczewki miesięczne, ale tym razem z materiału silikonowo-hydrożelowego. Oferują duży wybór kolorów: niebieski, piwny, brązowy, zielony, szary, miodowy, brylantowy błękit, kamienna zieleń i tajemniczy szary.


 6. FreshLook Illuminate
  Soczewki jednodniowe, które dają efekt powiększonych oczu. Dla osób o ciemnych tęczówkach przeznaczony jest kolor czarny, a dla tych o jasnej barwie oczu - brązowy.


 7. Contact Day 30 Colours
  Miesięczne soczewki hydrożelowe firmy Zeiss, które podkreślają barwę oczu poprzez rozjaśnienie tęczówki. Mogą być jednokolorowe (niebieskie, zielone i morskie) lub trzykolorowe (niebieskie, zielone, szare, fioletowe, piwne).