Ranking soczewek miesięcznych

Data publikacji: 2018-09-05 12:13:31
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kontaktowe miesięczne są obecnie najpopularniejszym rodzajem szkieł na rynku. Wynika to z kompromisu jaki zapewnia stosunkowo atrakcyjna cena przy optymalnej higienie użytkowania. Soczewki miesięczne są ekonomicznym wyborem, gdyż pakowane po 6 sztuk starczają na 3 miesiące użytkowania. Jeśli więc stosujemy kontakty codziennie, będziemy musieli kupić soczewki jedynie 4 razy w roku. Do tego dochodzą tylko nieznaczne koszty pielęgnacji, czyli kupno płynu (360 ml) i pojemnika raz na 3 miesiące. Jednakże na popularność szkieł miesięcznych składa się nie tylko atrakcyjna cena i wygodny okres użytkowania, lecz także jakość. Wielu producentów posiada w swojej ofercie ultra-nowoczesne soczewki 30-dniowe, nierzadko przeznaczone do użytku całodobowego. Dzisiejsze soczewki miesięczne to nie relikt przeszłości, a innowacyjne, zdrowe i komfortowe produkty przyszłości.

Soczewki kontaktowe miesięczne – ranking

Przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych w naszym sklepie soczewek kontaktowych miesięcznych. Zaznaczamy, że opieraliśmy się jedynie na wynikach sprzedaży. Każdy pacjent przed doborem szkieł powinien umówić się na wizytę u specjalisty – okulisty lub optometrysty. Nie da się obiektywnie ocenić, która soczewka jest lepsza od drugiej, gdyż to indywidualna kwestia i zależy od uwarunkowań zdrowotnych pacjenta. Także nie każda osoba jest uprawniona do noszenia szkieł, gdyż istnieją ku temu poważne przeciwwskazania. Podczas dopasowywania soczewek bierze się pod uwagę nie tylko wadę refrakcji, lecz także promień krzywizny, średnicę oraz materiał szkieł. Wszystkie te czynniki zostają indywidualnie dobrane pod pacjenta, dlatego nierzadko zdarzają się sytuacje, że nawet członkowie rodziny noszą inne kontakty. Istotny jest ponadto tryb życia potencjalnego użytkownika soczewek, środowisko, w którym najczęściej przebywa, jego praca. Inne szkła sprawdzą się u pracownika biurowego, a inne u sportowca, czy osoby pracującej na świeżym powietrzu.

  1. Soflens 59

Soczewki kontaktowe miesięczne SofLens 59

Hydrożelowe soczewki miesięczne przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Co ciekawe, SofLens firmy Bausch&Lomb to pierwsze na świecie szkła kontaktowe miękkie, które zostały wprowadzone na rynek w roku 1971. Ich niesłabnąca popularność pomimo konkurencji dużo nowocześniejszych soczewek świadczy o tym, iż to nadal produkt spełniający wymagania pacjentów. Uwodniony aż w 59% utrzymuje stałe nawilżenie i gwarantuje pacjentowi niesłabnący komfort użytkowania aż do końca dnia.

  1. Air Optix Aqua

Soczewki kontaktowe Air Optix Aqua

Innowacyjne soczewki silikonowo-hydrożelowe firmy Alcon. Odznaczają się jednym z najwyższych wskaźników przepuszczalności tlenu wśród wszystkich soczewek miesięcznych. Przepuszczają 5 razy więcej tlenu niż szkła hydrożelowe starszej generacji. Ich niewątpliwym atutem jest dodatkowo zastosowanie w konstrukcji ochronnej warstwy wilgoci SmartShield. Dzięki niej oczy pozostają nieustannie nawilżane.

  1. evo2lution monthly lenses

Soczewki kontaktowe evO2lution

Ultra-nowoczesne soczewki kontaktowe naszej marki własnej. Charakteryzują się bardzo wysoką transmisją tlenu (161 Dk/t), wyższą nawet od takich soczewek, jak Air Optix Aqua (138 Dk/t), czy PureVision2 (130 Dk/t). Sprawdzają się zatem doskonale podczas pracy biurowej przed ekranem komputera oraz w wymagających warunkach otoczenia (np. klimatyzowanych).

  1. PureVision BC 8.6

Soczewki kontaktowe PureVision

Silikonowo-hydrożelowa soczewka przeznaczona do użytku w trybie dziennym, elastycznym lub ciągłym do 30 dni. Jest szczególnie polecana dla osób aktywnych oraz kierowców. Redukuje aberrację sferyczną, czyli zjawisko olśnienia występujące podczas nocnej podróży samochodem. Oślepiają nas wtedy reflektory pojazdów jadących z naprzeciwka i dochodzi do tzw. efektu halo, czyli rozprysku świetlnego. W soczewkach PureVision zjawisko to zostaje zminimalizowane.

  1. PureVision 2

Soczewki PureVision 2

Miesięczne soczewki kontaktowe wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, przeznaczone do użytku w trybie dziennym, elastycznym oraz ciągłym do 30 dni. W ich konstrukcji wykorzystano optykę wysokiej rozdzielczości (HD), która pomaga zredukować zjawisko olśnienia oraz efekt halo nawet w warunkach słabego oświetlenia. Szkła dodatkowo cechują się cienką budową oraz komfortowymi, zaokrąglonymi krawędziami.

  1. Biofinity

Soczewki kontaktowe Biofinity

Wysokiej jakości soczewki silikonowo-hydrożelowe umożliwiające wysoki dopływ tlenu do rogówki. Dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii Aquaform są naturalnie zwilżalne i nie wymagają użycia dodatkowo kropli do oczu. Szkła nie wysychają w czasie noszenia, są niezwykle miękkie i, co z tego wynika, zdrowe dla oczu. Są także odpowiednie do noszenia w trybie całodobowym do 29 dni i 30 nocy.

  1. Soflens 38

Soczewki kontaktowe SofLens 38

Ekonomiczne soczewki hydrożelowe o stosunkowo niskim uwodnieniu, lecz bardzo cienkie (przez co zapewniają wyższą tlenotransmisyjność). Polecane są osobom zmagającym się z suchością oczu, a jednocześnie ceniącym sobie całodzienny komfort użytkowania. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wyboru spośród trzech krzywizn bazowych.

  1. Biofinity Toric

Soczewki toryczne Biofinity Toric

Soczewki kontaktowe toryczne (korygujące astygmatyzm) o najbardziej stabilnej konstrukcji. Co ciekawe, to jedyne szkła toryczne w tym zestawieniu. Dzięki zaawansowanej i nowoczesnej strukturze bardzo szybko stabilizują się na oku i zapewniają krystaliczne, wyraźne widzenie. Są bardzo łatwe w dopasowaniu. Tak jak soczewki sferyczne Biofinity, Biofinity Toric również są ultra-miękkie, naturalnie nawilżone, a przez to niezwykle komfortowe. Dodatkowo również mogą być stosowane w trybie całodobowym – do 29 dni i 30 nocy.

  1. Horien Disposable

Soczewki kontaktowe Horien Disposable

Wysoko uwodnione, ekonomiczne soczewki hydrożelowe. Korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność i przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym. Są bardzo cienkie oraz odporne na osadzanie się na powierzchni białek i tłuszczów. Dzięki optymalnej ruchomości zapewniają pacjentowi całodzienny komfort.

  1. Air Optix Night&Day

Soczewki całodobowe Air Optix Night&Day

Soczewki kontaktowe całodobowe, o znakomitych właściwościach, które umożliwiają noszenie szkieł w dzień i w nocy. Ich przepuszczalność tlenu wynosi aż 175 Dk/t, czyli 6 razy więcej niż tradycyjnych soczewek hydrożelowych. Dzięki wykorzystaniu technologii Aqua szkła są doskonale zwilżalne i pacjent nie powinien czuć ich na oku przez cały okres użytkowania. Należy jedynie pamiętać, iż aby stosować soczewki całodobowo, należy uprzednio uzyskać na to zgodę specjalisty.

Powiązane artykuły