Soczewki kontaktowe całodobowe – zalety i wady

Data publikacji: 2017-04-10 13:03:02
Kategorie: Ogólna

Zalety i wady soczewek całodobowych 

luty 28th, 2014 | Autor anna in Rodzaje soczewek | Soczewki - pytania i odpowiedzi

Wiele osób pyta o soczewki do ciągłego noszenia – tak zwane soczewki całodobowe. Są one szczególnie przydatne jeśli zdarza ci się pracować w nocy lub jeśli po prostu jedziesz w miejsce, w którym trudno o odpowiednią higienę soczewek kontaktowych. Warto zastanowić się jakie są wady i zalety tych soczewek.

Przed wszystkim warto zastanowić się czy naprawdę potrzebujemy soczewek całodobowych – dlaczego? Oto powody:

1. w przypadku soczewek całodobowych koniczne będą (przynajmniej na początku) częstsze wizyty u lekarza, który musi sprawdzić jak nasze oczy reagują na ten typ soczewek.

2. konieczne może być stosowanie specjalnych kropli nawilżających – niestety pomimo swoich świetnych parametrów, niektóre soczewki całodobowe noszone bez przerwy (także nocą) mogą doprowadzić do wysuszenia oka i w związku z tym konieczność używania kropli nawilżających. Dla niektórych użytkowników może to być to kłopotliwe

3. soczewki nie powinny być noszone w trakcie nakładania i zmywania makijażu, gdyż istnieje ryzyko ich zabrudzenia i ryzyko iniekcji

4. soczewki całodobowe nie powinny mieć kontaktu z wodą, dlatego trzeba na nie uważać podczas kąpieli czy mycia twarzy

Pamiętajmy jednak że soczewki do ciągłego noszenia mogą być ściągane i pielęgnowane specjalnymi płynami do soczewek. Zastanawiacie się zatem jakie są ich zalety i dlaczego warto je nosić?

Soczewki całodobowe to soczewki wykonane z materiału bardzo dobrej jakości i dostarczają rogówce sześciokrotnie większą ilość tlenu niż tradycyjne soczewki. Osoby noszące soczewki całodobowe chwalą je za komfort użytkowania i mówią często o tym, że w takich soczewkach mogą pracować dłużej przy komputerze bez uciążliwego pieczenia. Oczy męczą się w tych soczewkach zdecydowanie mniej niż w tradycyjnych soczewkach.

Jeśli zdecydujecie się na soczewki całodobowe to polecamy soczewki Air Optix Night & Day Aqua, które są najnowocześniejszymi szkłami kontaktowymi firmy Ciba Vision. Można je nosić bez przerwy aż 30 dni i nocy.