Soczewki a praca przy komputerze

Data publikacji: 2017-04-10 09:10:45
Kategorie: Ogólna

Podczas pracy przy komputerze mrugamy znacznie rzadziej niż zwykle, co w efekcie prowadzi do wysuszenia oka. Podobnie rzecz ma się, kiedy pracujemy przy komputerze, nosząc soczewki – ich powierzchnia może wysychać, co niestety wiąże się z uczuciem pewnego dyskomfortu. Nie znaczy to jednak, że osoby spędzające dużo czasu przed monitorem muszą zrezygnować z soczewek.

Soczewki a komputer

Powinny jednak zdecydować się na noszenie nowoczesnych soczewek wykonanych z materiałów utrzymujących nawilżenie oczu. Można chociażby wybrać soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe wzbogacone dodatkowymi składnikami nawilżającymi. Ze względu na fakt, że takie soczewki są wyjątkowo gładkie, w zasadzie nie czuje się ich nawet po całym dniu noszenia. Bardzo często są to soczewki jednodniowe, które oprócz tego że zapewniają większe nawilżenie oka, są też codziennie wymieniane, nie zbierają się zatem na ich powierzchni żadne czynniki, które mogłyby dodatkowo podrażnić rogówkę.

Jeśli mimo stosowania soczewek najnowszej generacji odczujemy dyskomfort związany z  uczuciem suchości oczu, warto zastosować specjalne krople nawilżające. Krople do oczu z hialuronianem sodu, bardzo często wzbogacane również prowitaminą B5, będą świetnie nawilżały oko, jednocześnie wpływając pozytywnie na regenerację rogówki. Dostępne na rynku krople zapewniają wygodę użytkowania i zdrowie oczu.

Z drugiej strony uczucie suchości pojawia się częściej, gdy używamy soczewek typu noc i dzień. Osoby spędzające dużo czasu przed monitorem komputera powinny raczej wybrać soczewki jednodniowe.